חיקוי באנגלית

חיקוי והצללה באנגלית – הרגל רביעי

מה זה בכלל חיקוי?

חיקוי הוא אחד הנושאים הכי חשובים בלימוד שפה. אז בואו נדבר על זה רגע. נתחיל בדוגמה: 

תשאלו את עצמכם באיזה רחוב אתם גרים? נניח שאתם גרים ברחוב הרצל.

אחר כך, תשאלו את עצמכם בבקשה בקול רם "איך אומרים אני גר ברחוב הרצל באנגלית?"

בתשובה לשאלה הזאת רובכם תגידו: "Ummmm… I live in HERTZEL street”.

עכשיו, נסו להקשיב למה שעובר לכם כרגע בראש, האם זה משהו כמו:

"רגע, רגע, אמורים להגיד in HERTZEL, on HERTZEL, at HERTZEL"? בלאגן, נכון?

ואז אנחנו חושבים לעצמנו, "למה כל כך קשה לי להבין מתי משתמשים ב In, On ו-At?"

 

אז בפעם הבאה שמבקשים מכם להציג את עצמכם, האם תגידו: "I live in HERTZEL street or on HERTZEL street"? 

ההתלבטויות הקטנות האלה פוגשות אותנו בשיחות עסקים בזום, כשאנחנו מנסחים מייל חשוב לעובדי החברה בארה"ב, או כשאנחנו מעבירים הרצאה פרונטלית במשרד.

השאלה החשובה היא – למה?

למה דווקא באנגלית אנחנו נתקעים ומנסים לחשוב על כל מילה? בעוד שבעברית אנחנו "פשוט מדברים" ולא שואלים את עצמנו כל מיני שאלות שקשורות לדקדוק וניסוח?

ממש כמו ילדים

בעברית למדנו לדבר באופן שוטף הרבה לפני שלמדנו חוקים. לא שאלנו למה אומרים אני הולך בָּרחוב או אני הולך בִּרְחוֹב. פשוט אמרנו מה ששמענו. ככה למדנו עברית בתור ילדים.

כל אחד מאיתנו היה כמו תוכי קטן שקלט תבניות באופן טבעי. לא ממש ידענו למה אנחנו יודעים אותן, פשוט ידענו.

בתכלס, גם אחרי ששכחנו את רוב החוקים שלמדנו לבגרות בלשון, אנחנו עדיין מדברים עברית לא רע, נכון?

 

לעומת זאת, באנגלית למדנו את כל החוקים, אבל אנחנו עדיין לא מצליחים לדבר. חשבתם על זה שאולי אנחנו לא מתמקדים בדבר הנכון? למשל, איך אומרים – בַּמסעדה או בֵּמסעדה?

אלו שממש אוהבים לשון יעצרו ויגידו: "אה נו, זה שם עצם מיודע, ברור". אבל זה משהו שאפילו אתם, המגזימים שבחבורה, עושים רק אחרי שנאמר המשפט!

אתם לא יכולים לחשוב על כל השינויים הללו מראש על מנת לבנות את המשפט, נכון? אתם פשוט מדברים.

ואם בחוקים עסקינן, אז למה אומרים ציפורים ולא ציפורות? אם אומרים 'ציפור אחת', אז ההיגיון אומר שצריך גם לומר 'שתי ציפורות', לא? מאיפה בדיוק אנחנו יודעים שצריך להגיד 'ציפורים'? כאן בדיוק נכנס האלמנט של החיקוי; בעזרת החיקוי אנחנו לומדים שפה, לא בעזרת חוקים. בשיעורי לשון למדנו לנתח את השפה, אבל זה היה רק אחרי שכבר דיברנו אותה באופן שוטף. במקסימום, לימדו אותנו לעבור משפה מדוברת לשפה יותר תקנית. אבל לא לימדו אותנו איך להגיע ממצב שאנחנו נמענים משיחות למצב שבו אנחנו מוכנים לדבר או מדברים שוטף.

כמה אנחנו באמת מבינים את מה שאנחנו 'יודעים'?

זוכרים שפעם היו לכם מורים או מרצים באוניברסיטה שלימדו אתכם משהו חדש ואז כשביקשתם מהם דוגמא ספציפית, כדי להבין יותר טוב, הם אמרו לכם "אין לי דוגמא משלי, תסתכלו בספר" ושלחו אתכם לספר הלימוד או למאמר? זה בדיוק ההבדל בין להכיר ולהבין, לבין לדעת ולהבין. המרצה מכיר או יודע את מה שהוא הסביר לנו כרגע, אבל הוא לא בהכרח מבין אותו. כי אם הוא היה מבין אותו הוא היה יודע להשליך את זה על דוגמאות שונות כששאלנו. לדוגמה: אתם נמצאים בשיחה עם חבר והוא מספר לכם שהוא משתמש עכשיו במיקסר "הכי טוב בשוק". אתם שואלים אותו – מה יש במיקסר שהופך אותו להכי טוב בשוק? האם זה המחיר? או אולי החומרים ממנו הוא עשוי? והחבר עונה לכם – "הוא… הוא הכי טוב, ככה אמרו לי בחנות". במקרה כזה אתם תבינו שהחבר שלכם לא כל כך מבין על מה הוא מדבר. אם הוא לא יודע להסביר מה עושה את המיקסר למכשיר "הכי טוב בעולם", הוא בעצמו לא מבין למה הוא חושב ככה, והוא פשוט יודע את מה שאמרו לו בחנות למוצרי חשמל.

באנגלית אומרים כך – "many people know you, but only a few understand you".  הרבה אנשים מכירים אותך, אבל רק מעט באמת מבינים אותך. אם אתם מכירים את תל אביב, למשל, אתם לא יודעים רק "איך להגיע לבימה". אתם יודעים גם איפה יש חנייה מסביב, איך לא להסתבך בפקקים, ואיך לצאת משם ולברוח לאיילון גם אם אין לכם waze זמין. כשאנחנו "שולטים בחומר" ולא רק יודעים לדקלם אותו, אנחנו יודעים "להגיע אליו" מכיוונים שונים. לכן, כאשר יבקשו מאיתנו דוגמאות, נוכל לחשוב ולהיזכר בדוגמאות שונות מהחיים. וגם נהיה מסוגלים לסלול במילים את הדרך לשם עבור אחרים כדי להסביר להם באמת איך להגיע.

 

מתי אנחנו באמת מפנימים ידע חדש?

בחיים האמיתיים אנחנו קודם צוברים ניסיון חיים, ורק אז מבינים את החוקיות מאחורי הידע שבו התנסינו. בבתי הספר, לעומת זאת, מלמדים אותנו קודם את התאוריה ורק אז את הפרקטיקה. הבעיה היא שבלמידה אמיתית של מילים, הן חייבות להתקשר לאחד מחמשת החושים שלנו ובעיקר לשלושת העיקריים: ראייה – משהו שאנחנו רואים, שמיעה – צליל שאנחנו שומעים, מישוש – מגע, תחושה או רגש. זה כמו לנסות להבין מה זה פחמימות בלי שראינו תמונות של לחם, פסטה, חיטה ואורז. או כמו לנסות ללמוד כדורסל ע"י משוואות בפיזיקה של חישוב מהירויות ומרחקים על המגרש, במקום להחזיק ולהרגיש את הכדור בידיים שלנו. הדוגמאות האלה באות להזכיר לנו שלמידה נכונה חייבת להתרחש במימד הפיזי, לא רק בתיאוריה.

 

אם נחזור לדוגמת ה – בַּמסעדה או בְּמסעדה – כולנו דיברנו עברית שוטפת שנים רבות לפני שהתחלנו לנתח משפטים לפי שם עצם, פועל, שם פועל ותואר הפועל. אתם מתארים לעצמכם מצב שבו, לפני שאתם מרגישים בנוח לדבר עברית, אתם צריכים לקטלג את חלקי המשפט לפי כל המושגים הדקדוקיים האלה? הרי ברור שלא. הבעיה היא שכך בדיוק מלמדים אנגלית ברוב המקומות. אם אנחנו מנסים ללמוד אנגלית, ועוד לפני שאנחנו מרגישים בנוח לדבר אנחנו צריכים לחשוב ולהשתמש במושגים כמו Noun, Verb, Adjective, Adverb, Preposition… אולי נהנהן בהבנה להסברים של המורה כי אנחנו יודעים את הפירוש של המילים האלה בעברית. אבל האמת היא שאיבדנו את זה לגמרי ואנחנו לא באמת שם. אין משהו מוחשי (חמשת החושים, זוכרים?) לחבר את זה אליו וכדי להצליח להפנים באמת את פעולת הדיבור באנגלית אנחנו חייבים לפעול בצורה נכונה ולהתחיל לחוות את המילים דרך החושים.

אז מה עושים עם כל זה?

להלן החדשות – אתם כבר עושים את זה. אתם פשוט לא יודעים שאתם עושים את זה. זה מה שאנחנו עושים כל היום בעברית. אנחנו עושים את זה בבית, בין חברים, וגם בעבודה: כשאנחנו שומעים קולגות שלנו אומרים מושגים מקצועיים שלא הכרנו ואחר כך אנחנו הולכים ומשתמשים בהם בעצמנו. אנחנו עושים את תהליך החיקוי (או: הצללה) כי הוא טבעי – אינסטנקטיבי – עבורנו.

זה נכון גם לאנגלית. רוב הישראלים שתשאלו אותם "מאיפה האנגלית שלך?" יגידו: " למדתי מסדרות, סרטים, שירים". נחשו מה הם עשו כל השנים הללו? רובם לא בדיוק שמו לב לתהליך שהתחולל שם, כמובן, אבל הם שמעו את השחקנים או הזמרים משתמשים באנגלית, והעתיקו מהם את המילים, את הקצב, את ההגייה. ככה הם למדו אנגלית באופן 'טבעי', בדיוק כמו שלמדו עברית בילדות. זה אותו תהליך שבו אנחנו לומדים ג'ודו, כדורסל, ריקוד, שירה ועוד פעולות אותן קל לנו לקשר למימד הפיזי – המוחשי. וזה אותו תהליך שבו אנחנו לומדים ניהול, מנהיגות, מכירות וכל דבר אחר בחיים.

איך נוכל ליישם את מה שלמדנו כאן?

כמו בכל היבט אחר של אנגלית, אנחנו צריכים להשתמש בידע שלמדנו בסיטואציות מהחיים שלנו. אחרי שאנחנו מבינים את התועלת והמשמעות של תהליך החיקוי בלמידה, אנחנו צריכים להתחיל לחקות מילים ומשפטים שלמים שאנחנו שומעים מסביבנו. כולנו שמענו את המשפטים: "I live in Tel Aviv" ."He is going to be late" ."I have to finish the project on time". אנחנו צריכים להתחיל להשתמש במשפטים האלה בחיים שלנו, לחקות אותם. קודם כל בראש שלנו ואחר כך גם עם אחרים. נדבר על מקום המגורים שלנו או על פרויקט בעובדה ובסופו של דבר אנחנו כבר נבין את התבניות של המשפטים האלה. הן ייראו לנו טבעיות ואנחנו נדע ליישם אותן כשנרצה להגיד משפטים אחרים עם מילים שונות לגמרי. במקום לתת למשפטים שאנחנו שומעים ביום-יום לחלוף על ידנו, או להישאר בסרטים ובספרים, אנחנו צריכים לעשות את זה: לחקות אותם ולהפוך אותם לחלק מאיתנו. אז אל תיזהרו מחיקויים!

 

רוצים לדעת עוד על השיטה שלנו? צפו בסרטון ההדרכה החינמי שלנו.

חושבים שהתוכנית מתאימה עבורכם? קבעו שיחת התאמה עם אחד המאמנים או המאמנות שלנו.

אם הטיפ הזה יכול לעזור לחבר/ה שלך, Sharing is caring(:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

המאמרים שלנו בנויים עם המון מחשבה על מנת לתת ערך אמיתי.
אפשר להצטרף פה למטה ולקבל #טיפ_שבועי מאתנו:

אם כבר הטמעתם את ההרגל הזה,
אל תבזבזו זמן - המשיכו לפרק הבא במסע...

אם אתם הייטקיסטים ואנשי עסקים שצריכים להתחיל לדבר ביומיום
אתם מוזמנים לצפות בהדרכה שלנו

איך אפשר להפסיק "ללמוד" אנגלית, ולהפוך לדובר אנגלית

מבלי לשבת בכיתה עם מורים, להשקיע שעות בלמידה תאורטית ולעשות שיעורי בית משעממים

מה נלמד בהדרכה:

מי מעביר את ההדרכה:

נועם רז, מנכ"ל חברת אינגליש אקספרס בע"מ.
 אנחנו עוזרים להייטקיסטים ואנשי עסקים
להפוך לדוברי אנגלית ולעבוד בשוק הגלובלי

 

אנחנו עובדים עם אנשים מהחברות המובילות בישראל

מה המתאמנים שלנו מספרים

אם תצטרכו, הם ישמחו לדבר אתכם.
בכוונה רשמנו את השמות שלהם כפי שמופיעים בפייסבוק או בלינקדין, תוכלו לפנות אליהם ולשאול על התהליך והתוצאות שלהם

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik & Co

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

5/5

Dima Shaposhnykov

Cyber Security Specialist, CST360

היום אני מדבר אנגלית חופשי מבלי להתבייש, לפני כן דיברתי בצורה שבורה ומקוטעת וקיצרתי את הסיפורים שלי. זה הפך מטרחה לכיף. טסתי לנסיעת עסקים באירופה שם דיברתי רק אנגלית, ניהלתי שיחות עומק והם העריכו אותי על השטף ועל ההגייה שלי. סוף סוף אני יודע מתי להשתמש בזמנים המורכבים מבלי לחשוב על החוקים.

5/5

Yehuda Niv

Owner, Niv Books Publishing

השבוע דיברתי בפורום של מעל 40 איש(!). לראשונה בחיי לא הייתי מרוכזת בתחביר אלא פשוט דיברתי בשטף, שאלתי שאלות מורכבות והייתי חלק אינטגרלי בישיבה ויצאתי ממנה בהרגשה נהדרת. השיטה הזו נתנה לי את הכלים להיות עצמאית בתהליך שלי ולהשתפר כל הזמן ובכל מקום. אם הייתי צריכה להסביר בעצמי מה אני צריכה, לא הייתי יכולה לבקש משהו מדויק יותר. 

5/5

Dr. Lihi Raichelson

Co-founder & CEO, BELLE

הקול הקטן שאומר "רק שלא יצחקו על האנגלית שלי" השתתק ואני פשוט יכול לדבר בכיף ובביטחון ואפילו שמחתי השבוע לנהל מספר שיחות טלפון עם לקוחות וספקים מחו"ל, דברים שעד היום הייתי עושה רק במיילים כי שם יש לי גוגל טרנסלייט.

במקום ללמוד ולשנן חומר, אני פשוט מאמן את עצמי לחיות את החיים שלי באנגלית ולחשוב באנגלית. אם יש מישהו שיש לו את החשש הזה שישמעו אותו מדבר, את הפחד לטעות ואת התסכול שהיה לי – אני מבטיח לכם שאקספרס בשבילכם ואתם יודעים שאני לא ממליץ על כל אחד.

5/5

Yoav Maor

Co-founder, Purple

החוויה שלי באקספרס מעולה. 

מעבר לעובדה שאנגלית יוצאת ממני היום באופן הרבה יותר טבעי, התכנית הביאה איתה גם אנשים מדהימים, דרכם פיתחתי את היכולת לא רק להתבטא, אלא גם להעמיק בנושאים ולהביע רגשות מורכבים. 

החוויה הזו לא מרגישה כמו למידה; הייתי מגדירה אותה יותר כמו תוספת מגניבה, מרגשת ומהנה, בעוד שדרוג והעשרת האנגלית קורים באופן די טבעי. כאן כנראה הקסם שלה. 

כשנרשמתי לא ידעתי לאן אני נכנסת, והיום אני מבינה שזו אחת ההחלטות הטובות שלקחתי. 

עד לפני כמה חודשים הרגשתי שאנגלית מפחיתה ממני, שאני נתפסת פחות טובה כשהיא בתמונה. היום אני מתרכזת בחוויה עצמה. אני לא "מאבדת אותי" באנגלית, אלא לומדת עוד יותר על עצמי דרכה.

5/5

Sivan Shimoni

Operations Manager at Camilyo

הגעתי לאקספרס לאחר שתקופה ארוכה חיפשתי מורה לאנגלית שילווה אותי לקראת כנס גדול שנערך השנה בזום בפני מאות אנשים, כנס בינלאומי שימצב את החברה שלי ואותי במקום מאוד ייחודי בתעשייה ולא רציתי להתפשר בבחירה. ניסיתי מכונים וכמה מורים פרטיים מהשמות הגדולים ביותר בתחום אבל לא הצלחתי להתמיד. אקספרס קלטו כבר בשיחה הראשונית על מה הולכים לעבוד. מהר מאוד הבין בדיוק איפה החולשות שלי ועל מה  צריך לעבוד, שנים שדיברתי באנגלית ללא חלקים שלמים מהשפה שדאגתי להסתיר ולהימנע מלהרחיב בנושאים מסוימים.

תהליך של למידת שפה מחדש ממש גרם לי להסתכל על הרבה תחומים מחדש, גרם לי להבין איפה טעיתי, להכיר בטעויות ולהתמודד איתן באופן יום יומי כדי להשתפר. השיטה של אקספרס הופכת את החשיבה וההתמודדות לחלק מהשגרה היומית והכריחה אותי להיות טוב יותר ולא לפחד להתמודד עם האתגר שהצבתי לעצמי.

ה"אתגר" הזה הוא היום תנאי בסיסי להצלחה כמעט בכל תחום ובאקספרס פשוט יודעים לעשות את זה. תודה!

5/5

Idan Cohen

Founder and CEO at Pick a Pier

לראשונה בחיי אני מוצאת את עצמי משתמשת באנגלית באופן וולנטרי בלי שאף אחד מכריח אותי, סתם בשביל הכיף, ומחפשת הזדמנויות לדבר ולהשתמש בה ביומיום ובעבודה. מצאתי חברה שדוברת אנגלית ואני מדברת איתה ברמה היומית וגם עם בן הזוג שלי. זה פשוט מתמקד בי ובחיים שלי ולא בחוקים של השפה האנגלית, ואז מתוך עניין ונגישות אני פשוט עושה את זה.

אני חושבת שזו הפעם הראשונה בחיים שלי שהכוח והידע לשפר את האנגלית שלי ברמה היומית נמצא אצלי ואני לא תלויה בספר או חוברת עבודה. התחלתי להיות יותר מעורבת בעבודה בפרויקטים ופגישות בינ"ל, שואלת שאלות ויורדת לעומק העניין במקום להישאר באזור הנוחות שלי, ותוך כדי מתקנת את עצמי ומשתפרת

5/5

Anat Keren

Clinical Manager, XRHealth

מי שלא למד אנגלית באקספרס, לא למד אנגלית בחייו.
השיטה הייחודית של נועם ללימודי אנגלית תסגור כל פער שיש לך בנוגע לשפה, תפתח ותעשיר את הידע והביטחון העצמי שלך במישור האישי והמקצועי כאחדבאקספרס למדתי איך לחשוב באנגלית לפני הרילוקיישן ללונדון. תתכוננו ליהנות מכל שלב בדרך!

5/5

Yael Bar

Marketing & Creative Director

מכירים את אזור השוליים הזה בצד של הכביש,
איפה שמאיצים כדי להשתלב בתנועה אחרי עצירה ממושכת בצד?

זו אקספרס עבורי, הכנה מצוינת לעבודה החדשה שלי. ניתנה לי האפשרות לטעות, 
לקבל פידבקים, ולתקן, וכך לשפר את הדקדוק שלי שהיה ברמה נמוכה מאוד. הבחנתי בחולשות שלי ואיך לתקן

אותן. הייתה לי חווית לימוד נפלאה ללא לחץ או שיפוטיות.
צברתי את הביטחון העצמי שאני צריכה עבור החיים פה בדבלין, אז המון תודה על זה!

5/5

Gali Belleli

EMEA Senior HR Advisor at Verison Media

אקספרס זה בדיוק הקורס שחיפשתי כל החיים!
בעזרת השיטות המגניבות והיצירתיות טיפלנו בדיוק בנקודות הבעייתיות. זה לא עוד סתם קורס באנגלית, אלא קורס שמותאם במדויק לכל אחד.  כיום אני מסוגלת לנהל שיחות בנושאים שונים ולא רק בנושאים טכניים הקשורים לעבודה כאשר רוב המשרד שלי דוברי אנגלית. ליווי אישי, זמינות לכל שאלה גם במהלך היום בהחלט יתרון נוסף באקספרס.
אז אם אתם רוצים לדבר אנגלית בחופשיות בכל נושא ובכל מקום, אקספרס זה בדיוק מה שחיפשתם :)

5/5

Liora Naginski

Technical Operations manager at Cymbio

עד הסדנה גם את האנגלית שידעתי בקושי העזתי לדבר להשמיע בפגישות או בשיחות עם חול. מאז הסדנה נעלם לי הפחד לדבר עם אנשים באנגלית, גם עם אנשים זרים. בחצי שנה האחרונה, נתתי פיצ'ים באנגלית, ניהלתי פגישות ושיחות וידאו באנגלית ודיברתי ספונטנית עם דוברי אנגלית בכנסים.

היה לי בלאגן בראש בכל הנושא של הטיית גופים וזמנים. מאז, הכל יותר ברור ומסודר לי בראש. אני מנסח מיילים במהירות וכשאני בודק אותם בטרנסלייט הם יוצאים כמעט ללא שגיאות.

5/5

Matar Stiglitz

Founder&CEO CodyMe

אנגלית ממש חשובה לי. חלק גדול מהלקוחות שלי הם דוברי אנגלית, ואני טס הרבה מהעבודה. בעזרת שיטת אקספרס שיפרתי את האנגלית שלי מרמה של תיכון, לרמה שאני מצפה לה בעולם העסקי.

במהלך הקורס ראיתי שיפור ברמה השבועית ביכולת שלי לדבר עם הלקוחות שלי ולבטא את עצמי. קפץ לי הביטחון העצמי משמעותית והשתפר השטף. כיום אני מדבר בלי לעצור, אני לא צריך לחשוב על 'מה ואיך', אני פשוט מדבר. קשה לתאר את זה, זה פשוט נכנס לי לסיסטם.

5/5

Dima Shaposhnykov

CST360 Cyber Security Specialist

הצגתי בכבוד בכנס את העבודה בכימיה שעשיתי בבר אילן. מזל שיש כנסים והזדמנויות לעצור ולראות כמה עברת וכמה עשית וסוף סוף להתגאות בזה. 

תודה ענקית לסדנת אקספרס דיבור באנגלית ששיפרה מאוד את הביטחון העצמי שלי! היום לראשונה הרגשתי נוח עם עצמי לדבר באנגלית וגם לבחור בעצמי את האנגלית.

5/5

Lena Trifonov

PhD, Medicinal and Pharmaceutical Chemistry

השיטה של אקספרס היא ייחודית ומדהימה. המאמנים מעולים וחיוביים, מתגאה לומר שאני לומד אצלם – המלצתי לכל מי שאני מכיר. ללמוד שפה זה דבר שדורש המון סבלנות טכניקה וכוח רצון. אקספרס משלבת את שלושתם בדרך מהנה וכיפית שמשאירה לך את המידע במח. הם משלבים גאונות עם יחסי אנוש מעולים.

5/5

Yohay Sponder

Standup Comedian

כולם מלמדים אנגלית, אבל רק לאקספרס יש באמת שיטה.
שיטת אקספרס עזרה לי לבטא את עצמי על הבמה עם יותר ביטחון עצמי בצורה אינטואיטיבית וחופשית ומהירה עם פחות סימני שאלה. הידע והתשוקה של המאמנים ללמד אנגלית תרמו לחוויית ביטחון שלי. אני ממליץ על השיטה כי היא פשוט גרמה לי לדבר אנגלית

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

אקספרס לא דומה לשום דבר אחר שאתם מכירים, קשה להסביר את זה. כל פעם שהייתי צריך לנהל שיחה באנגלית, דו שיח עם קולגות לעבודה, קליינטים וסתם ברחוב, הייתי נמנע ומתחמק… שובר שיניים ומגמגם או איכשהו מעביר את השיחה לצ'אט… ואז נכנסתי לאקספרס. הסדנה עוסקת בדבר ממש פשוט – לחיות באנגלית. אחרי הסדנה הביטחון עלה משמעותית והתחלתי דבר ולנצל הזדמנויות חדשות. תעשו לעצמכם טובה ענקית ותירשמו.

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik&Co

ככל שעליתי בדרג הניהולי, הפכתי להיות מנכ"לית של קניון, בתוכי התביישתי כי לא רק שלא ידעתי אנגלית כמו שנדרש ממנכ"לית, אלא שנמנעתי דחיתי מילים או משפטים שהיו נזרקים לאוויר 

והרגשתי ממש out, לא מבינה , לא שייכת ואולי לא ראויה למעמד…

 

התוכנית אפשרה לי להכניס את האנגלית ליומיום שלי ולשלב אותה בכל מקום בעולם תוכן שלי, לאט לאט הרגשתי שאני נפתחת כמו פרח בשדה שטוף שמש משבוע לשבוע חל שיפור מופלא בביטחון שלי מה שאפשר שלי לקפוץ ביכולת הלמידה שלי.

זה כמו להיות תתרן שלא מצליח להריח כלום (מתוך פחד) ולפתע הריח התחיל להגיע… ואתו החשק, חשקתי מחדש בכל דבר שהריח כמו אנגלית התחלתי לראות סדרות באנגלית ללא תרגום, התרגשתי לגלות כמה שאני יודעת (כי בעבר מרוב שפחדתי שאני לא יודעת פשוט תחזקתי את המוד של "הלא יודעת") התחלתי לקרוא ספר באנגלית, לדבר עם חברים שיש לי באנגלית שחיזקו אותי לאורך הדרך.

 

החלק החזק והטוב בדרך היה שבשיחות בעברית שהייתי מקיימת היו "נפלטות" לי מילים ואפילו משפטים באנגלית, שמתי לב שהמוח שלי ממש עושה את העבודה בשבילי. עברתי שינוי מופלא בעולמי הפנימי, כזה שגרם לי לראות את לין- כיכולה! 

התוכנית והשיטה שנועם פיתח היא גאונית ופשוטה כאחד. החלק היפה בה שאין מה לנסות לזכור, הייתם מאמינים ללמוד אנגלית ולא לנסות לזכור. אז כן זה פשוט ככה. השיטה מבוססת על NLP ומי שמכיר, יבין איזה גאון הוא האדם שפיתח שיטה באופן שתתכנת את המוח בקלות וביעילות.

5/5

Lin Cohen

Master NLP

אנגלית תמיד הייתה עבורי אתגר. אני מבין אנגלית, אני יודע לקרוא אנגלית ואני גם יודע לדבר אנגלית אבל תמיד נמנעתי מלדבר מול אנשים.

היה לי פחד שאני לא "מספיק טוב" ושיצחקו עליי שהאנגלית שלי לא טובה. המטרה שלי בעולם העסקי היא להצעיד את העסק למחוזות חדשים למחוזות שהשפה העברית לא נמצאת בהן רוב העולם מדבר אנגלית והגיע שגם אני אצור ביטחון אישי ואוכל לדבר אנגלית עם אנשים. נרשמתי לסדנת אקספרס כדי לחזק את הביטחון האישי שלי בשפה והתוצאות ישר הגיעו.

אני עושה עסקים עם אנשי עסקים מכל העולם.

לא מפריע לי כבר שאני טועה במילה אחת או שתיים.

איכות השיחות והעומקים עלו כמה וכמה שלבים.

ואני מוצא את עצמי מידי פעם גם שר לעצמי באנגלית. 

אני ממליץ בחום רב על שיטת אקספרס כי היא הפכה את העולם שלי לפשוט וקל יותר.

5/5

Alon Zofiof

CEO, Moral Jewelry

לאקספרס הגעתי אחרי שנתקלתי במודעה ובמספר סרטונים קצרים של נועם – נותן טיפים שימושיים לאנגלית יומיומית בצורה קצת שונה ממה שהייתי רגיל להיחשף עד כה. 
ניסיתי בעבר קורסים במקומות שונים אבל אף קורס לא נתן את הידע, הכלים והיחס כמו שאקספרס נותנים.
הרעיון הוא לשים את התלמיד במרכז ולתת לו כלים שישמשו אותו לאורך כל היום ולא רק התבססות על "זיכרון" או שינון מילים במקרים ספציפיים.
ככל שנשלב את האנגלית בחיי היומיום החל מפעולות פשוטות ועד כתיבת אימייל בעבודה ללקוח בינלאומי או שיחת וועידה הכול עניין של הרגלים ובאקספרס מלמדים אותך לעשות את זה נכון.

5/5

Haim Ger

Affiliate Manager, Plus500

הדרך להבנת דברים מסוימים היא בעזרת חוויה ישירה.

בסדנת אקספרס, נחשפתי לראשונה ללימוד אנגלית דרך חוויה חדשנית, יצירתית, אקטיבית, מרגשת. סוף סוף התעוררה בי שוב המוטיבציה והמחויבות לתהליך השתפרות מתמיד. מעבר ללימוד אנגלית נועם הוא מדריך לחיים!

בעזרת הסדנה השתחררתי ממעצורים פסיכולוגים, 
כמו "איזה בושות מה יקרה אם אני אטעה?…",  מתחזק הביטחון העצמי להביע את עצמך ולהעז לדבר עם אנשים חדשים באנגלית (Networking זה כלי סופר חשוב). 
הרגלים חדשים ובריאים נשזרו בשגרה היומית שלי גם הרבה אחרי הסדנה! ממליצה בחום על סדנת אקספרס זו מתנה לעצמכם לשיפור איכות החיים!

5/5

Ofra Dekel

Biological Engineer & Entrepreneur

כבר בשעה הראשונה באקספרס הבנתי שהגעתי למקום הנכון. מהר מאוד הבנו את הפערים ואת החולשות שלי באנגלית, ובעזרת השיטה של אקספרס השתפרתי פלאים כבר מהשבועות הראשונים. ידעתי במה צריך להתמקד והיופי שכל התרגול נעשה בצורה יום יומית וקלילה

בעבר חששתי לשלוח מייל בעבודה, היום אני מנהל דיונים ארוכים באנגלית בביטחון ובטבעיות
.

5/5

Naor Malca

Software Engineer, HARMAN International

הסדנה עושה את מה שלימודים של שנים לא עושים. היא משנה את כל הגישה ללימוד אנגליתמהשבוע הראשון אשכרה מתחילים לדבר אנגלית, משיעור לשיעור, תבניות הדיבור נעשות נכונות

זה פותח דרך חדשה, מרתקת וכייפית להמשיך ולא חזרה אינסופית לאיזה כלל תאורתי שנשכח ברגע שסוגרים ספר חוקים"

5/5

Olga Saltovski

Business Owner - Moonshine

אחרי הרבה שנים של ניסיונות לשיפור האנגלית, הגעתי לסדנת אקספרס. הסדנה והמאמנים בה נותנים את הכלים והביטחון להתמודד עם מחסומים בשפה האנגלית. רשת הביטחון שנוצרת מאפשרת להתבטא טוב יותר באנגלית במעגלים החברתיים השונים.
שיטת האימון מתייחסת לשגרת היום יום וכך המשימות הופכות להיות מעניינות ומאתגרות
.
ממליץ לכל מי שרוצה לשפר את האנגלית שלו או מי שכבר ויתר והחליט שכנראה לא יצליח להתמודד עם מחסום השפה באנגלית
.

5/5

David Baba

Product Manager

קודם כל שיפרתי את הדימוי האישי שלי,
שזה 90% ממה שהייתי צריכה.

דבר שני, אני חושבת שנגעתם בול בנקודות שהייתי צריכה לשפר כמו ה-In/On/at במקומות, וזמנים.
והכי חשוב, זה פשוט היה כיף!

5/5

Eden Omer

Software Developer