ביטחון עצמי- הרצאה של נועם

ביטחון עצמי באנגלית – הרגל שני

 ביטחון עצמי – אמצעי או תוצאה?

האם הוא דרוש ביטחון עצמי כדי להשיג את מה שאנחנו רוצים? או שהוא נבנה בעקבות מה שהשגנו?

זאת שאלה מעניינת, קצת מזכירה את שאלת הביצה והתרנגולת, לא ככה?

תדמיינו לכם את הסיטואציה הבאה:

אתם יושבים בשיחה באנגלית בזום עם עוד 5 אנשים שמתנהלת בשיא המהירות. הערות נזרקות מצד ימין לשמאל ואתם מנסים לעמוד בקצב. מלאים ביטחון, אתם יודעים שהגעתם מוכנים: רשמתם לעצמכם על הדף כמה משפטים שתרגמתם בבית בעזרת גוגל טרנסלייט. הרגע שלכם מגיע ואתם פותחים את הפה להגיד את אחד המשפטים שהכנתם, לפני שאתם מספיקים לפתוח את הפה מישהו מקדים אתכם.

זה מרגיש כאילו כולם טסים על 120 קמ"ש חוץ מכם. כל פעם שאתם מנסים "להשתלב בתנועה" ולהגיד משהו, מישהו חותך אתכם. אין סיכוי שתוכלו להיכנס לשיחה ולעמוד בקצב.

חוסר ביטחון עצמי: אפשר להתגבר על זה!

כדי להבין בדיוק איך, נשתמש בדוגמה שכולנו מכירים משיעורי הנהיגה:

כשאנחנו מגיעים לשיעור הראשון, אנחנו מתחילים קודם כל מהיכרות עם הרכב. אנחנו מבינים איך מתפעלים אותו, חוגרים חגורת בטיחות ומכוונים את המראות. מה שנקראת הבסיס של הבסיס.

אחר כך, אנחנו מתחילים לנסוע קצת, אבל רק במגרש החנייה הריק. אין מכוניות שנוסעות סביבנו – רק אנחנו, הרכב והמורה.

המורה מבקש שנוודא שאנחנו מרגישים בנוח בתוך הרכב: הרי אין מצב שניסע במהירות 120 קמ"ש עכשיו בלי להרגיש בטוחים. על אותו משקל, אם היינו עולים מיד על הכביש המהיר עכשיו, לפני שעשינו היכרות עם הרכב, לא היינו יודעים איך "לנהל אינטראקציה" עם שאר הרכבים. הם היו יכולים לחתוך אותנו ואנחנו לא הינו בולמים בזמן. אולי אפילו היינו עושים תאונה.

"לא נוח לי לדבר עם אנשים אחרים באנגלית"

זה משפט שאנחנו שומעים הרבה. השאלה הראשונה שנשאלת במקרה כזה היא: "נוח לך לדבר עם עצמך באנגלית?"

כשאנחנו שואלים את השאלה הזו אנשים נדהמים.

"מה?? לא… מה אני… למה שאני אעשה את זה? למה שאני אדבר עם עצמי באנגלית…? זה הכי לא טבעי בעולם". אבל תחשבו על זה רגע: אם זה לא טבעי לכם כשאתם לבד בבית, איך זה יהיה טבעי מול אנשים אחרים? באנגלית, כמו בשיעורי הנהיגה, אנחנו צריכים ללמוד להרגיש בנוח. השלב הראשון על מנת להתחיל להרגיש בנוח באנגלית הוא להתרגל אליה "במגרש החניה". כלומר, להתרגל לדבר עם עצמנו.

אם נחזור אל שיעור הנהיגה לרגע, ניזכר שאחרי שהרגשנו בנוח ברכב עברנו  לתרגל נהיגה "על אמת". יצאנו לנסיעה קצרה בתוך העיר ברחובות שקטים בהם נפגוש מכונית אחת, אולי שתיים בכל פעם. אבל עדיין לא היו לנו אינטראקציות רבות רכבים. רק אחרי שצברנו שליטה באינטראקציות עם נהג אחד נוסף בכל פעם, יצאנו לנסיעה ברחבי העיר. שם התחילו להגיע יותר רכבים והמהירויות התחילו לעלות.

כמו על הכביש, גם באנגלית צריך להתרגל לשיחות מרובות משתתפים. אחרת, סיטואציה שבה אתם מדברים ופתאום מישהו נכנס וחותך אתכם באמצע משפט יכולה לערער את הביטחון (קצת כמו לעלות על הכביש המהיר בשיעור נהיגה הראשון). צריך להתרגל לאינטראקציה מרובת משתתפים במהירות שפויה, לפני שעולים לכביש המהיר.

אתם חושבים שזה יכול לקרות אחרת?

נראה לכם אפשרי לדבר בשיחה דינאמית רבת משתתפים בלי שלמדנו לדבר עם עצמנו קודם? על מנת שתרגישו בנוח לדבר במשרד (כביש מהיר) אתם צריכים לעבור את התהליך הזה בעצמכם. תחשבו על זה, זה הגיוני, נכון? בשלב הראשון תתרגלו לחשוב מחשבות פשוטות עם עצמכם ביומיום. תביעו רגשות ומחשבות ותראו שאתם מבינים את עצמכם באנגלית. בשלב השני צריך להתחיל לדבר עם אנשים אחרים ולראות שהם מבינים אותנו. השיחות יהיו פשוטות, עם אנשים שאנחנו סומכים עליהם (חשוב לומר שהמסר לא חייב להיות נכון מבחינה תחבירית). מותר לעשות טעויות בתחביר, במילים, ובהגייה, אבל צריך לדעת להעביר מסר בצורה חלקה. עכשיו כשאנחנו מבינים שאנחנו יודע לתקשר עם אנשים שונים באופן פרטי, אפשר להתקדם ולהתמודד גם עם שיחות יומיומיות בקבוצה. כלומר, לדבר עם מס' אנשים שונים שמדברים על דברים שונים בקצב שונה ובסגנון שונה. בשלב הזה אנחנו מתחילים להצטרף, להביע את עצמנו, ואפילו להוביל את השיחה לאן שאנחנו רוצים. אחרי כמה ישיבות רבות משתתפים במשרד, כשאנחנו הופכים כבר לחלק פעיל בדיון ולפעמים אפילו עוברים להוביל אותו, נוכל גם אנחנו לחתוך אנשים כשהם מדברים לא לעניין, לספר בדיחה כשמתאים וגם לדעת מתי עדיף לשתוק. נהיה מוכנים לעלות על הכביש המהיר ולהפציץ בדיונים באנגלית במשרד.

שאלה אליכם:

אתם חושבים שזה יכול לקרות אם תיפגשו עם אותו מורה, שמדבר באותה צורה, פעם בשבוע למשך שעה? כנראה שלא, נכון? כי אז לנצח תהיו תקועים עם ביטחון שמספיק לכם רק לנהיגה במגרש חניה או ברחובות שקטים בלבד. על מנת לבנות את הביטחון באנגלית שלכם, אתם צריכים לנהל את התקשורת שלכם מול אנשים שונים. בדיוק כמו שלמדתם לעשות בעברית לאורך השנים בתור ילדים. אתם בטח חושבים לכם עכשיו: "רגע, אבל מתי אני מתקן את האנגלית שלי? אני לא רוצה לדבר עם טעויות בעבודה". זה נכון, כמובן. הרעיון שעליו אנחנו מדברים הוא שזו כלל לא שאלה של ביצה ותרנגולת, אלא שאלה של תרגול ועשייה.

אז איך בעצם נרגיש ביטחון עצמי אמיתי? ולמה חשוב להיפרד מגלגלי העזר כדי לראות תוצאות?

על מנת שנוכל להגיע לכביש המהיר ולהרגיש ביטחון בכביש, אנחנו צריכים לסמוך על עצמנו בנהיגה – לדעת שאנחנו מסוגלים להתמודד עם מה שעלול לקרות: לבלום, לפנות, לסטות מהדרך, לעקוף – שאנחנו יודעים להתמודד עם הסיטואציה. אבל מאיפה נוכל לקבל את הביטחון הזה? התשובה היא שרק אחרי שנחווה ונתמודד עם כל שלב נוכל להרגיש מספיק בטוחים להתמודד עם הסיטואציה. לדבר רק בעבודה כשאנחנו חייבים, זה כמו לנהוג רק על כביש מהיר ללא תרגול מוקדם. נשמע לכם בטיחותי? כנראה שלא. ביטחון עצמי באנגלית זה SELF CONFIDENCE. הביטוי מגיע מלטינית:

 CON=WITH FIDERE= TRUST ובקיצור: לסמוך על עצמנו.

אז מתי נהפוך להיות עצמאיים בשימוש שלנו באנגלית? מתי נסמוך על עצמנו?

הביטחון העצמי שלנו במקומות אחרים, כמו בעבודה או בתחביבים שונים, בהורות ובמיומנויות שרכשנו לאורך השנים, לא מגיע מזה שאנשים אחרים מתקנים אותנו. אלא, הוא מגיע מזה שאנחנו מתקנים את עצמנו. אנחנו סומכים על עצמנו כאשר אנחנו יודעים להתמודד באותם תחומים. גם באנגלית המצב זהה. הביטחון העצמי יגיע כאשר אנחנו נתחיל להתמודד עם סיטואציות שונות שיאתגרו אותנו, ויאלצו אותנו להשתתף ולהעביר מסר באנגלית. אנחנו ניאלץ לטעות ואז לתקן את עצמנו בהן. רק אז נגיד לעצמנו – "וואלה, זה לא כזה נורא, זה אפילו כיף"; או "לא ידעתי שאני יכול ליהנות משיחה באנגלית". חשוב  שנבין, שזו לא האנגלית שלנו שצריכה חיזוק. זה לא אוצר המילים השופע שיכול להיות לנו וזה לא שינון או הכרת ביטויים מפוצצים. מה שאנחנו צריכים לעבוד עליו הוא היכולת להתמודד עם האנגלית שלנו בכוחות עצמנו. בלי מורה פרטי ובלי מורה נהיגה.

ביטחון עצמי הוא לא כמה ידע תיאורטי יש לנו, או איזה ציון קיבלנו. הוא גם לא בנוי מכמה חוקים אנחנו מכירים או כמה אנחנו יכולים לדבר בחדרי חדרים בלי שאף אחד רואה.

ביטחון עצמי נמדד לפי כמות הפעמים שהצלחנו להתמודד בעצמנו עם טעויות שעשינו.

התמקדות בתוצאה

ככל שאנחנו מתמקדים בתוצאה ולא בתדמית שלנו, כך יעלה הביטחון העצמי שלנו. ככל שנתעדף את התקשורת על פני החוקים של השפה, כך יגבר הניסיון שלנו בהעברת מסרים.

ביטחון עצמי נבנה על בסיס התנסות והתמודדות עצמית – לעשות, לטעות, לתקן, לעשות, להתבונן ולשפר, לדבר עם עצמי ולאט לאט עם אחרים. בשורה התחתונה צריך להבין שלומדים ללכת – לפני שרצים ואם הרצון הוא לדבר "אנגלית עסקית" חייבים לעבור את השלב המקדים ולדבר "אנגלית יומיומית". רק אחרי שנתרגל את זה מספיק, נוכל להרגיש תחושה אמיתית, אותנטית – ככה בונים ביטחון עצמי.

צברתם מספיק ביטחון? מעולה! דברו איתנו

רוצים לדעת עוד על השיטה שלנו? צפו בסרטון ההדרכה החינמי שלנו.

חושבים שהתוכנית מתאימה עבורכם? קבעו שיחת התאמה עם אחד המאמנים או המאמנות שלנו.

אם הטיפ הזה יכול לעזור לחבר/ה שלך, Sharing is caring(:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

המאמרים שלנו בנויים עם המון מחשבה על מנת לתת ערך אמיתי.
אפשר להצטרף פה למטה ולקבל #טיפ_שבועי מאתנו:

אם כבר הטמעתם את ההרגל הזה,
אל תבזבזו זמן - המשיכו לפרק הבא במסע...

אם אתם הייטקיסטים ואנשי עסקים שצריכים להתחיל לדבר ביומיום
אתם מוזמנים לצפות בהדרכה שלנו

איך אפשר להפסיק "ללמוד" אנגלית, ולהפוך לדובר אנגלית

מבלי לשבת בכיתה עם מורים, להשקיע שעות בלמידה תאורטית ולעשות שיעורי בית משעממים

מה נלמד בהדרכה:

מי מעביר את ההדרכה:

נועם רז, מנכ"ל חברת אינגליש אקספרס בע"מ.
 אנחנו עוזרים להייטקיסטים ואנשי עסקים
להפוך לדוברי אנגלית ולעבוד בשוק הגלובלי

 

אנחנו עובדים עם אנשים מהחברות המובילות בישראל

מה המתאמנים שלנו מספרים

אם תצטרכו, הם ישמחו לדבר אתכם.
בכוונה רשמנו את השמות שלהם כפי שמופיעים בפייסבוק או בלינקדין, תוכלו לפנות אליהם ולשאול על התהליך והתוצאות שלהם

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik & Co

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

5/5

Dima Shaposhnykov

Cyber Security Specialist, CST360

היום אני מדבר אנגלית חופשי מבלי להתבייש, לפני כן דיברתי בצורה שבורה ומקוטעת וקיצרתי את הסיפורים שלי. זה הפך מטרחה לכיף. טסתי לנסיעת עסקים באירופה שם דיברתי רק אנגלית, ניהלתי שיחות עומק והם העריכו אותי על השטף ועל ההגייה שלי. סוף סוף אני יודע מתי להשתמש בזמנים המורכבים מבלי לחשוב על החוקים.

5/5

Yehuda Niv

Owner, Niv Books Publishing

השבוע דיברתי בפורום של מעל 40 איש(!). לראשונה בחיי לא הייתי מרוכזת בתחביר אלא פשוט דיברתי בשטף, שאלתי שאלות מורכבות והייתי חלק אינטגרלי בישיבה ויצאתי ממנה בהרגשה נהדרת. השיטה הזו נתנה לי את הכלים להיות עצמאית בתהליך שלי ולהשתפר כל הזמן ובכל מקום. אם הייתי צריכה להסביר בעצמי מה אני צריכה, לא הייתי יכולה לבקש משהו מדויק יותר. 

5/5

Dr. Lihi Raichelson

Co-founder & CEO, BELLE

הקול הקטן שאומר "רק שלא יצחקו על האנגלית שלי" השתתק ואני פשוט יכול לדבר בכיף ובביטחון ואפילו שמחתי השבוע לנהל מספר שיחות טלפון עם לקוחות וספקים מחו"ל, דברים שעד היום הייתי עושה רק במיילים כי שם יש לי גוגל טרנסלייט.

במקום ללמוד ולשנן חומר, אני פשוט מאמן את עצמי לחיות את החיים שלי באנגלית ולחשוב באנגלית. אם יש מישהו שיש לו את החשש הזה שישמעו אותו מדבר, את הפחד לטעות ואת התסכול שהיה לי – אני מבטיח לכם שאקספרס בשבילכם ואתם יודעים שאני לא ממליץ על כל אחד.

5/5

Yoav Maor

Co-founder, Purple

החוויה שלי באקספרס מעולה. 

מעבר לעובדה שאנגלית יוצאת ממני היום באופן הרבה יותר טבעי, התכנית הביאה איתה גם אנשים מדהימים, דרכם פיתחתי את היכולת לא רק להתבטא, אלא גם להעמיק בנושאים ולהביע רגשות מורכבים. 

החוויה הזו לא מרגישה כמו למידה; הייתי מגדירה אותה יותר כמו תוספת מגניבה, מרגשת ומהנה, בעוד שדרוג והעשרת האנגלית קורים באופן די טבעי. כאן כנראה הקסם שלה. 

כשנרשמתי לא ידעתי לאן אני נכנסת, והיום אני מבינה שזו אחת ההחלטות הטובות שלקחתי. 

עד לפני כמה חודשים הרגשתי שאנגלית מפחיתה ממני, שאני נתפסת פחות טובה כשהיא בתמונה. היום אני מתרכזת בחוויה עצמה. אני לא "מאבדת אותי" באנגלית, אלא לומדת עוד יותר על עצמי דרכה.

5/5

Sivan Shimoni

Operations Manager at Camilyo

הגעתי לאקספרס לאחר שתקופה ארוכה חיפשתי מורה לאנגלית שילווה אותי לקראת כנס גדול שנערך השנה בזום בפני מאות אנשים, כנס בינלאומי שימצב את החברה שלי ואותי במקום מאוד ייחודי בתעשייה ולא רציתי להתפשר בבחירה. ניסיתי מכונים וכמה מורים פרטיים מהשמות הגדולים ביותר בתחום אבל לא הצלחתי להתמיד. אקספרס קלטו כבר בשיחה הראשונית על מה הולכים לעבוד. מהר מאוד הבין בדיוק איפה החולשות שלי ועל מה  צריך לעבוד, שנים שדיברתי באנגלית ללא חלקים שלמים מהשפה שדאגתי להסתיר ולהימנע מלהרחיב בנושאים מסוימים.

תהליך של למידת שפה מחדש ממש גרם לי להסתכל על הרבה תחומים מחדש, גרם לי להבין איפה טעיתי, להכיר בטעויות ולהתמודד איתן באופן יום יומי כדי להשתפר. השיטה של אקספרס הופכת את החשיבה וההתמודדות לחלק מהשגרה היומית והכריחה אותי להיות טוב יותר ולא לפחד להתמודד עם האתגר שהצבתי לעצמי.

ה"אתגר" הזה הוא היום תנאי בסיסי להצלחה כמעט בכל תחום ובאקספרס פשוט יודעים לעשות את זה. תודה!

5/5

Idan Cohen

Founder and CEO at Pick a Pier

לראשונה בחיי אני מוצאת את עצמי משתמשת באנגלית באופן וולנטרי בלי שאף אחד מכריח אותי, סתם בשביל הכיף, ומחפשת הזדמנויות לדבר ולהשתמש בה ביומיום ובעבודה. מצאתי חברה שדוברת אנגלית ואני מדברת איתה ברמה היומית וגם עם בן הזוג שלי. זה פשוט מתמקד בי ובחיים שלי ולא בחוקים של השפה האנגלית, ואז מתוך עניין ונגישות אני פשוט עושה את זה.

אני חושבת שזו הפעם הראשונה בחיים שלי שהכוח והידע לשפר את האנגלית שלי ברמה היומית נמצא אצלי ואני לא תלויה בספר או חוברת עבודה. התחלתי להיות יותר מעורבת בעבודה בפרויקטים ופגישות בינ"ל, שואלת שאלות ויורדת לעומק העניין במקום להישאר באזור הנוחות שלי, ותוך כדי מתקנת את עצמי ומשתפרת

5/5

Anat Keren

Clinical Manager, XRHealth

מי שלא למד אנגלית באקספרס, לא למד אנגלית בחייו.
השיטה הייחודית של נועם ללימודי אנגלית תסגור כל פער שיש לך בנוגע לשפה, תפתח ותעשיר את הידע והביטחון העצמי שלך במישור האישי והמקצועי כאחדבאקספרס למדתי איך לחשוב באנגלית לפני הרילוקיישן ללונדון. תתכוננו ליהנות מכל שלב בדרך!

5/5

Yael Bar

Marketing & Creative Director

מכירים את אזור השוליים הזה בצד של הכביש,
איפה שמאיצים כדי להשתלב בתנועה אחרי עצירה ממושכת בצד?

זו אקספרס עבורי, הכנה מצוינת לעבודה החדשה שלי. ניתנה לי האפשרות לטעות, 
לקבל פידבקים, ולתקן, וכך לשפר את הדקדוק שלי שהיה ברמה נמוכה מאוד. הבחנתי בחולשות שלי ואיך לתקן

אותן. הייתה לי חווית לימוד נפלאה ללא לחץ או שיפוטיות.
צברתי את הביטחון העצמי שאני צריכה עבור החיים פה בדבלין, אז המון תודה על זה!

5/5

Gali Belleli

EMEA Senior HR Advisor at Verison Media

אקספרס זה בדיוק הקורס שחיפשתי כל החיים!
בעזרת השיטות המגניבות והיצירתיות טיפלנו בדיוק בנקודות הבעייתיות. זה לא עוד סתם קורס באנגלית, אלא קורס שמותאם במדויק לכל אחד.  כיום אני מסוגלת לנהל שיחות בנושאים שונים ולא רק בנושאים טכניים הקשורים לעבודה כאשר רוב המשרד שלי דוברי אנגלית. ליווי אישי, זמינות לכל שאלה גם במהלך היום בהחלט יתרון נוסף באקספרס.
אז אם אתם רוצים לדבר אנגלית בחופשיות בכל נושא ובכל מקום, אקספרס זה בדיוק מה שחיפשתם :)

5/5

Liora Naginski

Technical Operations manager at Cymbio

עד הסדנה גם את האנגלית שידעתי בקושי העזתי לדבר להשמיע בפגישות או בשיחות עם חול. מאז הסדנה נעלם לי הפחד לדבר עם אנשים באנגלית, גם עם אנשים זרים. בחצי שנה האחרונה, נתתי פיצ'ים באנגלית, ניהלתי פגישות ושיחות וידאו באנגלית ודיברתי ספונטנית עם דוברי אנגלית בכנסים.

היה לי בלאגן בראש בכל הנושא של הטיית גופים וזמנים. מאז, הכל יותר ברור ומסודר לי בראש. אני מנסח מיילים במהירות וכשאני בודק אותם בטרנסלייט הם יוצאים כמעט ללא שגיאות.

5/5

Matar Stiglitz

Founder&CEO CodyMe

אנגלית ממש חשובה לי. חלק גדול מהלקוחות שלי הם דוברי אנגלית, ואני טס הרבה מהעבודה. בעזרת שיטת אקספרס שיפרתי את האנגלית שלי מרמה של תיכון, לרמה שאני מצפה לה בעולם העסקי.

במהלך הקורס ראיתי שיפור ברמה השבועית ביכולת שלי לדבר עם הלקוחות שלי ולבטא את עצמי. קפץ לי הביטחון העצמי משמעותית והשתפר השטף. כיום אני מדבר בלי לעצור, אני לא צריך לחשוב על 'מה ואיך', אני פשוט מדבר. קשה לתאר את זה, זה פשוט נכנס לי לסיסטם.

5/5

Dima Shaposhnykov

CST360 Cyber Security Specialist

הצגתי בכבוד בכנס את העבודה בכימיה שעשיתי בבר אילן. מזל שיש כנסים והזדמנויות לעצור ולראות כמה עברת וכמה עשית וסוף סוף להתגאות בזה. 

תודה ענקית לסדנת אקספרס דיבור באנגלית ששיפרה מאוד את הביטחון העצמי שלי! היום לראשונה הרגשתי נוח עם עצמי לדבר באנגלית וגם לבחור בעצמי את האנגלית.

5/5

Lena Trifonov

PhD, Medicinal and Pharmaceutical Chemistry

השיטה של אקספרס היא ייחודית ומדהימה. המאמנים מעולים וחיוביים, מתגאה לומר שאני לומד אצלם – המלצתי לכל מי שאני מכיר. ללמוד שפה זה דבר שדורש המון סבלנות טכניקה וכוח רצון. אקספרס משלבת את שלושתם בדרך מהנה וכיפית שמשאירה לך את המידע במח. הם משלבים גאונות עם יחסי אנוש מעולים.

5/5

Yohay Sponder

Standup Comedian

כולם מלמדים אנגלית, אבל רק לאקספרס יש באמת שיטה.
שיטת אקספרס עזרה לי לבטא את עצמי על הבמה עם יותר ביטחון עצמי בצורה אינטואיטיבית וחופשית ומהירה עם פחות סימני שאלה. הידע והתשוקה של המאמנים ללמד אנגלית תרמו לחוויית ביטחון שלי. אני ממליץ על השיטה כי היא פשוט גרמה לי לדבר אנגלית

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

אקספרס לא דומה לשום דבר אחר שאתם מכירים, קשה להסביר את זה. כל פעם שהייתי צריך לנהל שיחה באנגלית, דו שיח עם קולגות לעבודה, קליינטים וסתם ברחוב, הייתי נמנע ומתחמק… שובר שיניים ומגמגם או איכשהו מעביר את השיחה לצ'אט… ואז נכנסתי לאקספרס. הסדנה עוסקת בדבר ממש פשוט – לחיות באנגלית. אחרי הסדנה הביטחון עלה משמעותית והתחלתי דבר ולנצל הזדמנויות חדשות. תעשו לעצמכם טובה ענקית ותירשמו.

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik&Co

ככל שעליתי בדרג הניהולי, הפכתי להיות מנכ"לית של קניון, בתוכי התביישתי כי לא רק שלא ידעתי אנגלית כמו שנדרש ממנכ"לית, אלא שנמנעתי דחיתי מילים או משפטים שהיו נזרקים לאוויר 

והרגשתי ממש out, לא מבינה , לא שייכת ואולי לא ראויה למעמד…

 

התוכנית אפשרה לי להכניס את האנגלית ליומיום שלי ולשלב אותה בכל מקום בעולם תוכן שלי, לאט לאט הרגשתי שאני נפתחת כמו פרח בשדה שטוף שמש משבוע לשבוע חל שיפור מופלא בביטחון שלי מה שאפשר שלי לקפוץ ביכולת הלמידה שלי.

זה כמו להיות תתרן שלא מצליח להריח כלום (מתוך פחד) ולפתע הריח התחיל להגיע… ואתו החשק, חשקתי מחדש בכל דבר שהריח כמו אנגלית התחלתי לראות סדרות באנגלית ללא תרגום, התרגשתי לגלות כמה שאני יודעת (כי בעבר מרוב שפחדתי שאני לא יודעת פשוט תחזקתי את המוד של "הלא יודעת") התחלתי לקרוא ספר באנגלית, לדבר עם חברים שיש לי באנגלית שחיזקו אותי לאורך הדרך.

 

החלק החזק והטוב בדרך היה שבשיחות בעברית שהייתי מקיימת היו "נפלטות" לי מילים ואפילו משפטים באנגלית, שמתי לב שהמוח שלי ממש עושה את העבודה בשבילי. עברתי שינוי מופלא בעולמי הפנימי, כזה שגרם לי לראות את לין- כיכולה! 

התוכנית והשיטה שנועם פיתח היא גאונית ופשוטה כאחד. החלק היפה בה שאין מה לנסות לזכור, הייתם מאמינים ללמוד אנגלית ולא לנסות לזכור. אז כן זה פשוט ככה. השיטה מבוססת על NLP ומי שמכיר, יבין איזה גאון הוא האדם שפיתח שיטה באופן שתתכנת את המוח בקלות וביעילות.

5/5

Lin Cohen

Master NLP

אנגלית תמיד הייתה עבורי אתגר. אני מבין אנגלית, אני יודע לקרוא אנגלית ואני גם יודע לדבר אנגלית אבל תמיד נמנעתי מלדבר מול אנשים.

היה לי פחד שאני לא "מספיק טוב" ושיצחקו עליי שהאנגלית שלי לא טובה. המטרה שלי בעולם העסקי היא להצעיד את העסק למחוזות חדשים למחוזות שהשפה העברית לא נמצאת בהן רוב העולם מדבר אנגלית והגיע שגם אני אצור ביטחון אישי ואוכל לדבר אנגלית עם אנשים. נרשמתי לסדנת אקספרס כדי לחזק את הביטחון האישי שלי בשפה והתוצאות ישר הגיעו.

אני עושה עסקים עם אנשי עסקים מכל העולם.

לא מפריע לי כבר שאני טועה במילה אחת או שתיים.

איכות השיחות והעומקים עלו כמה וכמה שלבים.

ואני מוצא את עצמי מידי פעם גם שר לעצמי באנגלית. 

אני ממליץ בחום רב על שיטת אקספרס כי היא הפכה את העולם שלי לפשוט וקל יותר.

5/5

Alon Zofiof

CEO, Moral Jewelry

לאקספרס הגעתי אחרי שנתקלתי במודעה ובמספר סרטונים קצרים של נועם – נותן טיפים שימושיים לאנגלית יומיומית בצורה קצת שונה ממה שהייתי רגיל להיחשף עד כה. 
ניסיתי בעבר קורסים במקומות שונים אבל אף קורס לא נתן את הידע, הכלים והיחס כמו שאקספרס נותנים.
הרעיון הוא לשים את התלמיד במרכז ולתת לו כלים שישמשו אותו לאורך כל היום ולא רק התבססות על "זיכרון" או שינון מילים במקרים ספציפיים.
ככל שנשלב את האנגלית בחיי היומיום החל מפעולות פשוטות ועד כתיבת אימייל בעבודה ללקוח בינלאומי או שיחת וועידה הכול עניין של הרגלים ובאקספרס מלמדים אותך לעשות את זה נכון.

5/5

Haim Ger

Affiliate Manager, Plus500

הדרך להבנת דברים מסוימים היא בעזרת חוויה ישירה.

בסדנת אקספרס, נחשפתי לראשונה ללימוד אנגלית דרך חוויה חדשנית, יצירתית, אקטיבית, מרגשת. סוף סוף התעוררה בי שוב המוטיבציה והמחויבות לתהליך השתפרות מתמיד. מעבר ללימוד אנגלית נועם הוא מדריך לחיים!

בעזרת הסדנה השתחררתי ממעצורים פסיכולוגים, 
כמו "איזה בושות מה יקרה אם אני אטעה?…",  מתחזק הביטחון העצמי להביע את עצמך ולהעז לדבר עם אנשים חדשים באנגלית (Networking זה כלי סופר חשוב). 
הרגלים חדשים ובריאים נשזרו בשגרה היומית שלי גם הרבה אחרי הסדנה! ממליצה בחום על סדנת אקספרס זו מתנה לעצמכם לשיפור איכות החיים!

5/5

Ofra Dekel

Biological Engineer & Entrepreneur

כבר בשעה הראשונה באקספרס הבנתי שהגעתי למקום הנכון. מהר מאוד הבנו את הפערים ואת החולשות שלי באנגלית, ובעזרת השיטה של אקספרס השתפרתי פלאים כבר מהשבועות הראשונים. ידעתי במה צריך להתמקד והיופי שכל התרגול נעשה בצורה יום יומית וקלילה

בעבר חששתי לשלוח מייל בעבודה, היום אני מנהל דיונים ארוכים באנגלית בביטחון ובטבעיות
.

5/5

Naor Malca

Software Engineer, HARMAN International

הסדנה עושה את מה שלימודים של שנים לא עושים. היא משנה את כל הגישה ללימוד אנגליתמהשבוע הראשון אשכרה מתחילים לדבר אנגלית, משיעור לשיעור, תבניות הדיבור נעשות נכונות

זה פותח דרך חדשה, מרתקת וכייפית להמשיך ולא חזרה אינסופית לאיזה כלל תאורתי שנשכח ברגע שסוגרים ספר חוקים"

5/5

Olga Saltovski

Business Owner - Moonshine

אחרי הרבה שנים של ניסיונות לשיפור האנגלית, הגעתי לסדנת אקספרס. הסדנה והמאמנים בה נותנים את הכלים והביטחון להתמודד עם מחסומים בשפה האנגלית. רשת הביטחון שנוצרת מאפשרת להתבטא טוב יותר באנגלית במעגלים החברתיים השונים.
שיטת האימון מתייחסת לשגרת היום יום וכך המשימות הופכות להיות מעניינות ומאתגרות
.
ממליץ לכל מי שרוצה לשפר את האנגלית שלו או מי שכבר ויתר והחליט שכנראה לא יצליח להתמודד עם מחסום השפה באנגלית
.

5/5

David Baba

Product Manager

קודם כל שיפרתי את הדימוי האישי שלי,
שזה 90% ממה שהייתי צריכה.

דבר שני, אני חושבת שנגעתם בול בנקודות שהייתי צריכה לשפר כמו ה-In/On/at במקומות, וזמנים.
והכי חשוב, זה פשוט היה כיף!

5/5

Eden Omer

Software Developer