הגייה נכונה באנגלית

הגייה נכונה באנגלית – הרגל שלישי

 

"הגייה, מה הבעיה?" בואו נדבר על צלילים

הגייה זה הדבר הזה ששוברים איתו את השיניים ולא מבינים למה הוא חשוב, נכון?

אז לא, לפחות לא בדיק. בואו נסתכל על דוגמא:

אתם יודעים מה המשמעות של "סוּפֶּרבּולֹ?"  רוב הישראלים חושבים שזה – super-ball. נשמע הגיוני, לא?

זה קשור לפוטבול אמריקראי- AMERICAN football. אבל האמת שזה בכלל super bowl. כן כן, משמעות המילה bowl באנגלית היא בכלל "קערה" וכשאומרים Bowling, הכוונה היא בעצם "לגלגל כדור"- כלומר, to bowl a ball. בדיוק בגלל זה אגב, קוראים ל"בואלינג" בעברית "כדורת".

מתי בפעם האחרונה הלכתם לבואלינג? אחלה של בילוי, נכון? רק כשאנחנו הישראלים הוגים "באולינג" באנגלית, עם מבטא ישראלי, לדוברי השפה זה נשמע יותר קרוב ל bowel-ing, שזה כבר משהו אחר… כמה אחר? bowel זה מעי (מעיים) באנגלית. תראו כמה הבדל צליל אחד קטן יכול לעשות.

 

אבל למה הצליל הקטן הזה בכלל משנה? הרי כשאני מדבר עם אנשים אחרים שיודעים אנגלית, הם יכולים להבין אותי לפי ההקשר, לא? אז זהו, שזאת לא הבעיה העיקרית עם הגייה שגויה. הגייה לא רק מאפשרת לאנשים אחרים להבין אותי טוב יותר, היא גם מאפשרת לי להבין ולהבחין טוב יותר בצלילים שאחרים מבטאים. כן, רעיון מבלבל, אבל הוא חשוב מאוד. בואו ננסה להבין מה אמרנו פה עכשיו: כאשר אנחנו לומדים לדייק את ההגייה שלנו, אנחנו בעצם מדייקים את יכולות השמיעה שלנו. אנחנו מרחיבים את מנעד הצלילים שאנחנו מסוגלים לזהות וכאשר זה קורה אנחנו מצלחים לשמוע ולהבין הרבה יותר מילים. לכן, כאשר אנחנו מדייקים את ההגייה שלנו, אנחנו מצמצמים את הסיכוי שנמצא את עצמנו חושבים שדיברו איתנו על מעיים (bowel) כשבפועל דיברו איתנו על קערה (bowl). לעומת זאת, אם נמשיך להגות את השניים בצורה זהה, לא נדע להבחין ביניהם כאשר אנחנו שומעים אותם ויש סיכוי גדול שנגרור את הטעות הזו גם להרגלי הדיבור שלנו בעתיד.

 

איפה זה מפריע לנו ביומיום?

נניח שאנחנו משתתפים בפגישת זום עם אדם אמריקאי. בתור אנשים אינטליגנטיים, אנחנו מצליחים להבין מתוך ההקשר מה הנקודה שהוא רוצה להעביר, גם אם אנחנו לא מבינים את כל המילים שהוא אומר. הבעיה מתחילה כשאנחנו שמים לב לכך שפה ושם אתם מפספסים מילים… אחרי השיחה, אנחנו רוצים לשאול חבר על המילה הזו שלא ממש הבנתנו בשיחה: "תגיד, מה המשמעות של… שיט, מה הוא אמר שם? נווו… המילה שהוא אמר אחרי ה… אבל היא לא בדיוק…" ואז אנחו מבינים שאנחנו לא מסוגלים לשחזר את המילה. למה זה קורה? ובכן, אנחנו לא יכולים לשחזר את המילה, כי גם כאשר שמענו אותה לא הצלחנו להגות אותה בראש בינינו לבין עצמנו. כן, לא ממש הצלחנו לשמוע ולדייק את כל הצלילים שנאמרו שם ולכן לא יכולנו לזכור אותה – אפילו לא לתווך הקצר.

 

ומה קורה לנו בעברית באותה הסיטואציה? אם חבר אומר לנו: "שומע, אני הולך לאיקאה לקנות צפחת חדשה". כשאנחנו שומעים את זה, גם אם אנחנו לא יודעים מה זה 'צפחת', אין לנו בעיה לחזור אחרי המילה וחמש דקות אחרי זה אנחנו יכולים לשאול מישהו "תגיד, מה זה צפחת?" רק על פי השמיעה. בעברית אנחנו מצליחים, באופן אוטומטי, להבין מה שמענו ולזכור לטווח קצר מילים חדשות שמורכבות מצלילים בעברית – צלילים שאנחנו מכירים ויודעים להגות. לעומת זאת, קשה מאוד לאחסן מילים בזיכרון, או להשתמש בהן, כאשר אנחנו לא ממש יודעים מה שמענו ולא מסוגלים להבחין בין הצלילים השונים.

אין צליל בעברית שדומה ל- th כמו ב-the ואין r שהוגים אותה מהלשון אלא מהגרון. חסרות לנו, כדוברי עברית, עוד בערך 10 תנועות נוספות שיש באנגלית, ולכן אנחנו שומע דברים קצת אחרת. אנחנו מנסים לרמות את המערכת כשאנחנו אומרים לחבר שלנו שנכח איתנו בשיחת עבודה: "אהה… לא הבנתי את המילים שהוא אמר, אתה יכול לרשום לי בצ'אט?" אנחנו חושבים שאם תהיה לנו רשימה ונשנן אותה, זה יעזור, אבל בפועל זה לא המצב.

 

מה אנחנו, הישראלים, עושים במקום ללמוד הגייה נכונה? 

אנחנו משתמשים בזיכרון ויזואלי במקום זיכרון שמיעתי. אנחנו מצליחים לכתוב את המילים במבחן מבלי להגות אותן. אחר כך אנחנו מסתכלים עליהן וקוראים אותן מבלי להיות מסוגלים "לגלגל" אותן על הלשון שלנו. אנחנו לא מנסים לחשוב איך הן נשמעות – אפשר לומר שהצלחנו לעבוד על המערכת – אבל האמת היא שהמערכת עבדה עלינו מבלי שהבחנו בכך. בואו לרגע נבין איך למדנו עברית בילדות: ילדים לומדים אלפי מילים לפני גיל 6, שהוא הגיל בו הם מתחילים לכתוב. הם לומדים אותן משמיעה בלבד, והם יכולים לעשות את זה כי הם לומדים הגייה נכונה בעברית בגיל צעיר מאוד. במהלך תקשורת טבעית, אנחנו לומדים מילים כל הזמן, בשיחות עם חברים, קולגות, לקוחות, בקופת חולים, בסופר השכונתי ובכל סיטואציה אותה נוכל לדמיין. ובאנגלית? גם באנגלית אנחנו נתקלים במילים חדשות – למשל כשאנחנו קוראים ספרות מקצועית – אבל אנחנו לומדים רק איך הן כתובות וכשננסה להבין איך הן נשמעות, או שננסה להגות אותן לפי סט הצלילים שיש לנו בעברית, התוצאה לרוב תהיה די עגומה.

 

חשבתם פעם למה, כשמישהו אומר משהו שלא היה מובן לנו בעליל, אנחנו אומרים ש"זה נשמע כמו סינית"? כדוברי עברית, אנחנו לא מצליחים לבטא כמעט שום צליל מהשפה הסינית, או לדייק בטונים של הדיבור הסיני, גם אם יחזרו על המילה בשבילנו במהירות של צב אנחנו עדיין נתקשה. ה"נשמע כמו סינית" בעצם אומר "זה כל כך לא ברור לי עד שאני לא יכול לחזור אחרי זה, אני בכלל לא בטוח מה שמעתי". כלומר – אנחנו גם לא נדע להשתמש בזה בעתיד, המוח שלנו לא מזהה את הצלילים האלה ולא מסוגל לשמור אותם ב"כונן הקשיח".

 

ומה אנחנו מספרים לעצמנו במקום ללמוד הגייה נכון?

במקום ללמוד איך להגות כמו שצריך את הצלילים השונים באנגלית, אנחנו ממציאים לעצמנו כל מיני תירוצים:

"הגייה זה הדובדבן שבקפצת. עושים את זה בסוף, רק אחרי שיש אוצר מילים רחב". "הגייה זה לביטחון העצמי שלי". "לא רוצה לשחק אותה אמריקאי עם המבטא שלהם, אני גאה בזה שאני ישראלי". "קודם אני אדבר אנגלית, אחר כך אני אהגה את המילים בצליל נכון." בתכל'ס, לימוד של הגייה לא קשור לאף אחד מהסיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו. הגייה נכונה חשובה בגלל דבר אחד פשוט: על מנת שנוכל לשמוע נכון, אנחנו צריכים לדעת להגות נכון.  אין צורך לשנות את האופי שלנו או לעשות הצגות במהלך שיחה שאנחנו מנהלים באנגלית. אנחנו רק צריכים להקפיד על שימוש בצלילים נכונים. כן, גם תוך לקיחת סיכון שמישהו יחשוב שאנחנו משחקים אותה אמריקאיים. בסוף, המטרה שלנו היא לשפר את האנגלית שלנו ואם זה מה שיעזור לנו להשתפר באנגלית – זה מה שחשוב.

 

זה לא עניין של שחור או לבן. זה לא מתחלק ל"צלילים שאנחנו שומעים" ול"כאלה שלא". אבל, כאשר אנחנו הוגים לא נכון, קשה לנו יותר להבחין בין צלילים שאנחנו שומעים ומכירים. לכן, חשוב לשפר את ההגייה. 

למשל, אם נגיד: “you need to muster the energy", סיכוי סביר שתשמעו: "you need to master the energy.” אבל לא אמרנו master (לשלוט/למשול), אלא muster (לגייס/לאגור/לקבץ). אתם אולי תבינו את המשפט מתוך ההקשר, אבל אתם פשוט תחשבו שאמרנו מילה אחרת, עם משמעות אחרת, ואולי סתם לא תבינו מה הקשר בין מה שאמרנו לבין 'מאסטר'. גם אם תבינו את הכוונה שלנו, לא תוכלו ללמוד ולהתקדם מהשיחה הזו, לא תבינו שהשתמשנו במילה שאתם לא מכירים, לא תשאלו חברים שלכם שהאנגלית שלהם ברמה גבוהה: "what’s the meaning of muster?” ובקיצור, חוסר היכולת שלנו לשמוע נכון, גורם לנו לפספס הזדמנויות להשתפר באנגלית.

 

לאן כל זה מוביל?

הדפוסים שתיארנו גורמים לכך שאנחנו מצמצמים את יכולת הלמידה שלנו משמעותית. כך שבעצם, אנחנו לא לומדים מילים משיחות או פגישות עם אנשים, אנחנו לא לומדים אותן משמיעה (אלא רק מקריאה), אנחנו לא לומדים מילים משירים וסרטים – אלא אם כן אנחנו רואים אותן כתובות ויש לנו מספיק זמן לקרוא אותן ולחפש את המשמעות שלהן. אנחנו נשארים עם אנגלית חזותית – אנגלית שנמצאת בראש שלנו ולא יוצאת החוצה, שפה אילמת שאנחנו לא יודעים לבטא ולא יכולים להשתמש בה.

אנחנו אולי יכולים לענות למיילים, או לשלוח וואטסאפ באנגלית – אבל לדבר בשיחת zoom, זה כבר אתגר של ממש. כשניתקל במילה לא מוכרת במהלך שיחה יקרה אחד משני דברים: או שהמילה תעבור לידנו, לא נשים לב בכלל שהיא נאמרה (כי היא לא תואמת ל"חתימה הדיגיטלית" שיש לנו בראש), או שנשים לב, אבל יקח לנו שנייה או שתיים להיזכר בה ולהבין שאנחנו מכירים את המילה הזו. במהלך השנייה – או – שתיים שלקח לנו להיזכר, כבר פספסנו את המשך המשפט של מי שדיבר איתנו, ועכשיו אנחנו בכלל מתקשים להבין את המשך הדברים…

 

אז איך משתפרים? 

מפסיקים עם התירוצים שקשורים באגו ותדמית ומתחילים לדבר בהגייה נכונה באנגלית, גם אם זה "לא נשמע טבעי" בהתחלה. עושים את זה גם אם זה לוקח לנו יותר זמן ממה שהיינו רגילים כשדיברנו בהגייה לא נכונה. כדי להרגיל את עצמנו לדבר נכון אפשר לחקות את ההגייה שאתם שומעים בסדרות, שירים וסרטים. לאט לאט, עם התמדה מצדכם, ההגייה שלכם תלך ותשתפר וכך גם היכולת שלכם להבין את מי שמדבר אתכם. תתחילו לדבר כמו אמריקאים.

 

רוצים לדעת עוד על השיטה שלנו? צפו בסרטון ההדרכה החינמי שלנו.

חושבים שהתוכנית מתאימה עבורכם? קבעו שיחת התאמה עם אחד המאמנים או המאמנות שלנו.

אם הטיפ הזה יכול לעזור לחבר/ה שלך, Sharing is caring(:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

המאמרים שלנו בנויים עם המון מחשבה על מנת לתת ערך אמיתי.
אפשר להצטרף פה למטה ולקבל #טיפ_שבועי מאתנו:

אם כבר הטמעתם את ההרגל הזה,
אל תבזבזו זמן - המשיכו לפרק הבא במסע...

אם אתם הייטקיסטים ואנשי עסקים שצריכים להתחיל לדבר ביומיום
אתם מוזמנים לצפות בהדרכה שלנו

איך אפשר להפסיק "ללמוד" אנגלית, ולהפוך לדובר אנגלית

מבלי לשבת בכיתה עם מורים, להשקיע שעות בלמידה תאורטית ולעשות שיעורי בית משעממים

מה נלמד בהדרכה:

מי מעביר את ההדרכה:

נועם רז, מנכ"ל חברת אינגליש אקספרס בע"מ.
 אנחנו עוזרים להייטקיסטים ואנשי עסקים
להפוך לדוברי אנגלית ולעבוד בשוק הגלובלי

 

אנחנו עובדים עם אנשים מהחברות המובילות בישראל

מה המתאמנים שלנו מספרים

אם תצטרכו, הם ישמחו לדבר אתכם.
בכוונה רשמנו את השמות שלהם כפי שמופיעים בפייסבוק או בלינקדין, תוכלו לפנות אליהם ולשאול על התהליך והתוצאות שלהם

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik & Co

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

5/5

Dima Shaposhnykov

Cyber Security Specialist, CST360

היום אני מדבר אנגלית חופשי מבלי להתבייש, לפני כן דיברתי בצורה שבורה ומקוטעת וקיצרתי את הסיפורים שלי. זה הפך מטרחה לכיף. טסתי לנסיעת עסקים באירופה שם דיברתי רק אנגלית, ניהלתי שיחות עומק והם העריכו אותי על השטף ועל ההגייה שלי. סוף סוף אני יודע מתי להשתמש בזמנים המורכבים מבלי לחשוב על החוקים.

5/5

Yehuda Niv

Owner, Niv Books Publishing

השבוע דיברתי בפורום של מעל 40 איש(!). לראשונה בחיי לא הייתי מרוכזת בתחביר אלא פשוט דיברתי בשטף, שאלתי שאלות מורכבות והייתי חלק אינטגרלי בישיבה ויצאתי ממנה בהרגשה נהדרת. השיטה הזו נתנה לי את הכלים להיות עצמאית בתהליך שלי ולהשתפר כל הזמן ובכל מקום. אם הייתי צריכה להסביר בעצמי מה אני צריכה, לא הייתי יכולה לבקש משהו מדויק יותר. 

5/5

Dr. Lihi Raichelson

Co-founder & CEO, BELLE

הקול הקטן שאומר "רק שלא יצחקו על האנגלית שלי" השתתק ואני פשוט יכול לדבר בכיף ובביטחון ואפילו שמחתי השבוע לנהל מספר שיחות טלפון עם לקוחות וספקים מחו"ל, דברים שעד היום הייתי עושה רק במיילים כי שם יש לי גוגל טרנסלייט.

במקום ללמוד ולשנן חומר, אני פשוט מאמן את עצמי לחיות את החיים שלי באנגלית ולחשוב באנגלית. אם יש מישהו שיש לו את החשש הזה שישמעו אותו מדבר, את הפחד לטעות ואת התסכול שהיה לי – אני מבטיח לכם שאקספרס בשבילכם ואתם יודעים שאני לא ממליץ על כל אחד.

5/5

Yoav Maor

Co-founder, Purple

החוויה שלי באקספרס מעולה. 

מעבר לעובדה שאנגלית יוצאת ממני היום באופן הרבה יותר טבעי, התכנית הביאה איתה גם אנשים מדהימים, דרכם פיתחתי את היכולת לא רק להתבטא, אלא גם להעמיק בנושאים ולהביע רגשות מורכבים. 

החוויה הזו לא מרגישה כמו למידה; הייתי מגדירה אותה יותר כמו תוספת מגניבה, מרגשת ומהנה, בעוד שדרוג והעשרת האנגלית קורים באופן די טבעי. כאן כנראה הקסם שלה. 

כשנרשמתי לא ידעתי לאן אני נכנסת, והיום אני מבינה שזו אחת ההחלטות הטובות שלקחתי. 

עד לפני כמה חודשים הרגשתי שאנגלית מפחיתה ממני, שאני נתפסת פחות טובה כשהיא בתמונה. היום אני מתרכזת בחוויה עצמה. אני לא "מאבדת אותי" באנגלית, אלא לומדת עוד יותר על עצמי דרכה.

5/5

Sivan Shimoni

Operations Manager at Camilyo

הגעתי לאקספרס לאחר שתקופה ארוכה חיפשתי מורה לאנגלית שילווה אותי לקראת כנס גדול שנערך השנה בזום בפני מאות אנשים, כנס בינלאומי שימצב את החברה שלי ואותי במקום מאוד ייחודי בתעשייה ולא רציתי להתפשר בבחירה. ניסיתי מכונים וכמה מורים פרטיים מהשמות הגדולים ביותר בתחום אבל לא הצלחתי להתמיד. אקספרס קלטו כבר בשיחה הראשונית על מה הולכים לעבוד. מהר מאוד הבין בדיוק איפה החולשות שלי ועל מה  צריך לעבוד, שנים שדיברתי באנגלית ללא חלקים שלמים מהשפה שדאגתי להסתיר ולהימנע מלהרחיב בנושאים מסוימים.

תהליך של למידת שפה מחדש ממש גרם לי להסתכל על הרבה תחומים מחדש, גרם לי להבין איפה טעיתי, להכיר בטעויות ולהתמודד איתן באופן יום יומי כדי להשתפר. השיטה של אקספרס הופכת את החשיבה וההתמודדות לחלק מהשגרה היומית והכריחה אותי להיות טוב יותר ולא לפחד להתמודד עם האתגר שהצבתי לעצמי.

ה"אתגר" הזה הוא היום תנאי בסיסי להצלחה כמעט בכל תחום ובאקספרס פשוט יודעים לעשות את זה. תודה!

5/5

Idan Cohen

Founder and CEO at Pick a Pier

לראשונה בחיי אני מוצאת את עצמי משתמשת באנגלית באופן וולנטרי בלי שאף אחד מכריח אותי, סתם בשביל הכיף, ומחפשת הזדמנויות לדבר ולהשתמש בה ביומיום ובעבודה. מצאתי חברה שדוברת אנגלית ואני מדברת איתה ברמה היומית וגם עם בן הזוג שלי. זה פשוט מתמקד בי ובחיים שלי ולא בחוקים של השפה האנגלית, ואז מתוך עניין ונגישות אני פשוט עושה את זה.

אני חושבת שזו הפעם הראשונה בחיים שלי שהכוח והידע לשפר את האנגלית שלי ברמה היומית נמצא אצלי ואני לא תלויה בספר או חוברת עבודה. התחלתי להיות יותר מעורבת בעבודה בפרויקטים ופגישות בינ"ל, שואלת שאלות ויורדת לעומק העניין במקום להישאר באזור הנוחות שלי, ותוך כדי מתקנת את עצמי ומשתפרת

5/5

Anat Keren

Clinical Manager, XRHealth

מי שלא למד אנגלית באקספרס, לא למד אנגלית בחייו.
השיטה הייחודית של נועם ללימודי אנגלית תסגור כל פער שיש לך בנוגע לשפה, תפתח ותעשיר את הידע והביטחון העצמי שלך במישור האישי והמקצועי כאחדבאקספרס למדתי איך לחשוב באנגלית לפני הרילוקיישן ללונדון. תתכוננו ליהנות מכל שלב בדרך!

5/5

Yael Bar

Marketing & Creative Director

מכירים את אזור השוליים הזה בצד של הכביש,
איפה שמאיצים כדי להשתלב בתנועה אחרי עצירה ממושכת בצד?

זו אקספרס עבורי, הכנה מצוינת לעבודה החדשה שלי. ניתנה לי האפשרות לטעות, 
לקבל פידבקים, ולתקן, וכך לשפר את הדקדוק שלי שהיה ברמה נמוכה מאוד. הבחנתי בחולשות שלי ואיך לתקן

אותן. הייתה לי חווית לימוד נפלאה ללא לחץ או שיפוטיות.
צברתי את הביטחון העצמי שאני צריכה עבור החיים פה בדבלין, אז המון תודה על זה!

5/5

Gali Belleli

EMEA Senior HR Advisor at Verison Media

אקספרס זה בדיוק הקורס שחיפשתי כל החיים!
בעזרת השיטות המגניבות והיצירתיות טיפלנו בדיוק בנקודות הבעייתיות. זה לא עוד סתם קורס באנגלית, אלא קורס שמותאם במדויק לכל אחד.  כיום אני מסוגלת לנהל שיחות בנושאים שונים ולא רק בנושאים טכניים הקשורים לעבודה כאשר רוב המשרד שלי דוברי אנגלית. ליווי אישי, זמינות לכל שאלה גם במהלך היום בהחלט יתרון נוסף באקספרס.
אז אם אתם רוצים לדבר אנגלית בחופשיות בכל נושא ובכל מקום, אקספרס זה בדיוק מה שחיפשתם :)

5/5

Liora Naginski

Technical Operations manager at Cymbio

עד הסדנה גם את האנגלית שידעתי בקושי העזתי לדבר להשמיע בפגישות או בשיחות עם חול. מאז הסדנה נעלם לי הפחד לדבר עם אנשים באנגלית, גם עם אנשים זרים. בחצי שנה האחרונה, נתתי פיצ'ים באנגלית, ניהלתי פגישות ושיחות וידאו באנגלית ודיברתי ספונטנית עם דוברי אנגלית בכנסים.

היה לי בלאגן בראש בכל הנושא של הטיית גופים וזמנים. מאז, הכל יותר ברור ומסודר לי בראש. אני מנסח מיילים במהירות וכשאני בודק אותם בטרנסלייט הם יוצאים כמעט ללא שגיאות.

5/5

Matar Stiglitz

Founder&CEO CodyMe

אנגלית ממש חשובה לי. חלק גדול מהלקוחות שלי הם דוברי אנגלית, ואני טס הרבה מהעבודה. בעזרת שיטת אקספרס שיפרתי את האנגלית שלי מרמה של תיכון, לרמה שאני מצפה לה בעולם העסקי.

במהלך הקורס ראיתי שיפור ברמה השבועית ביכולת שלי לדבר עם הלקוחות שלי ולבטא את עצמי. קפץ לי הביטחון העצמי משמעותית והשתפר השטף. כיום אני מדבר בלי לעצור, אני לא צריך לחשוב על 'מה ואיך', אני פשוט מדבר. קשה לתאר את זה, זה פשוט נכנס לי לסיסטם.

5/5

Dima Shaposhnykov

CST360 Cyber Security Specialist

הצגתי בכבוד בכנס את העבודה בכימיה שעשיתי בבר אילן. מזל שיש כנסים והזדמנויות לעצור ולראות כמה עברת וכמה עשית וסוף סוף להתגאות בזה. 

תודה ענקית לסדנת אקספרס דיבור באנגלית ששיפרה מאוד את הביטחון העצמי שלי! היום לראשונה הרגשתי נוח עם עצמי לדבר באנגלית וגם לבחור בעצמי את האנגלית.

5/5

Lena Trifonov

PhD, Medicinal and Pharmaceutical Chemistry

השיטה של אקספרס היא ייחודית ומדהימה. המאמנים מעולים וחיוביים, מתגאה לומר שאני לומד אצלם – המלצתי לכל מי שאני מכיר. ללמוד שפה זה דבר שדורש המון סבלנות טכניקה וכוח רצון. אקספרס משלבת את שלושתם בדרך מהנה וכיפית שמשאירה לך את המידע במח. הם משלבים גאונות עם יחסי אנוש מעולים.

5/5

Yohay Sponder

Standup Comedian

כולם מלמדים אנגלית, אבל רק לאקספרס יש באמת שיטה.
שיטת אקספרס עזרה לי לבטא את עצמי על הבמה עם יותר ביטחון עצמי בצורה אינטואיטיבית וחופשית ומהירה עם פחות סימני שאלה. הידע והתשוקה של המאמנים ללמד אנגלית תרמו לחוויית ביטחון שלי. אני ממליץ על השיטה כי היא פשוט גרמה לי לדבר אנגלית

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

אקספרס לא דומה לשום דבר אחר שאתם מכירים, קשה להסביר את זה. כל פעם שהייתי צריך לנהל שיחה באנגלית, דו שיח עם קולגות לעבודה, קליינטים וסתם ברחוב, הייתי נמנע ומתחמק… שובר שיניים ומגמגם או איכשהו מעביר את השיחה לצ'אט… ואז נכנסתי לאקספרס. הסדנה עוסקת בדבר ממש פשוט – לחיות באנגלית. אחרי הסדנה הביטחון עלה משמעותית והתחלתי דבר ולנצל הזדמנויות חדשות. תעשו לעצמכם טובה ענקית ותירשמו.

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik&Co

ככל שעליתי בדרג הניהולי, הפכתי להיות מנכ"לית של קניון, בתוכי התביישתי כי לא רק שלא ידעתי אנגלית כמו שנדרש ממנכ"לית, אלא שנמנעתי דחיתי מילים או משפטים שהיו נזרקים לאוויר 

והרגשתי ממש out, לא מבינה , לא שייכת ואולי לא ראויה למעמד…

 

התוכנית אפשרה לי להכניס את האנגלית ליומיום שלי ולשלב אותה בכל מקום בעולם תוכן שלי, לאט לאט הרגשתי שאני נפתחת כמו פרח בשדה שטוף שמש משבוע לשבוע חל שיפור מופלא בביטחון שלי מה שאפשר שלי לקפוץ ביכולת הלמידה שלי.

זה כמו להיות תתרן שלא מצליח להריח כלום (מתוך פחד) ולפתע הריח התחיל להגיע… ואתו החשק, חשקתי מחדש בכל דבר שהריח כמו אנגלית התחלתי לראות סדרות באנגלית ללא תרגום, התרגשתי לגלות כמה שאני יודעת (כי בעבר מרוב שפחדתי שאני לא יודעת פשוט תחזקתי את המוד של "הלא יודעת") התחלתי לקרוא ספר באנגלית, לדבר עם חברים שיש לי באנגלית שחיזקו אותי לאורך הדרך.

 

החלק החזק והטוב בדרך היה שבשיחות בעברית שהייתי מקיימת היו "נפלטות" לי מילים ואפילו משפטים באנגלית, שמתי לב שהמוח שלי ממש עושה את העבודה בשבילי. עברתי שינוי מופלא בעולמי הפנימי, כזה שגרם לי לראות את לין- כיכולה! 

התוכנית והשיטה שנועם פיתח היא גאונית ופשוטה כאחד. החלק היפה בה שאין מה לנסות לזכור, הייתם מאמינים ללמוד אנגלית ולא לנסות לזכור. אז כן זה פשוט ככה. השיטה מבוססת על NLP ומי שמכיר, יבין איזה גאון הוא האדם שפיתח שיטה באופן שתתכנת את המוח בקלות וביעילות.

5/5

Lin Cohen

Master NLP

אנגלית תמיד הייתה עבורי אתגר. אני מבין אנגלית, אני יודע לקרוא אנגלית ואני גם יודע לדבר אנגלית אבל תמיד נמנעתי מלדבר מול אנשים.

היה לי פחד שאני לא "מספיק טוב" ושיצחקו עליי שהאנגלית שלי לא טובה. המטרה שלי בעולם העסקי היא להצעיד את העסק למחוזות חדשים למחוזות שהשפה העברית לא נמצאת בהן רוב העולם מדבר אנגלית והגיע שגם אני אצור ביטחון אישי ואוכל לדבר אנגלית עם אנשים. נרשמתי לסדנת אקספרס כדי לחזק את הביטחון האישי שלי בשפה והתוצאות ישר הגיעו.

אני עושה עסקים עם אנשי עסקים מכל העולם.

לא מפריע לי כבר שאני טועה במילה אחת או שתיים.

איכות השיחות והעומקים עלו כמה וכמה שלבים.

ואני מוצא את עצמי מידי פעם גם שר לעצמי באנגלית. 

אני ממליץ בחום רב על שיטת אקספרס כי היא הפכה את העולם שלי לפשוט וקל יותר.

5/5

Alon Zofiof

CEO, Moral Jewelry

לאקספרס הגעתי אחרי שנתקלתי במודעה ובמספר סרטונים קצרים של נועם – נותן טיפים שימושיים לאנגלית יומיומית בצורה קצת שונה ממה שהייתי רגיל להיחשף עד כה. 
ניסיתי בעבר קורסים במקומות שונים אבל אף קורס לא נתן את הידע, הכלים והיחס כמו שאקספרס נותנים.
הרעיון הוא לשים את התלמיד במרכז ולתת לו כלים שישמשו אותו לאורך כל היום ולא רק התבססות על "זיכרון" או שינון מילים במקרים ספציפיים.
ככל שנשלב את האנגלית בחיי היומיום החל מפעולות פשוטות ועד כתיבת אימייל בעבודה ללקוח בינלאומי או שיחת וועידה הכול עניין של הרגלים ובאקספרס מלמדים אותך לעשות את זה נכון.

5/5

Haim Ger

Affiliate Manager, Plus500

הדרך להבנת דברים מסוימים היא בעזרת חוויה ישירה.

בסדנת אקספרס, נחשפתי לראשונה ללימוד אנגלית דרך חוויה חדשנית, יצירתית, אקטיבית, מרגשת. סוף סוף התעוררה בי שוב המוטיבציה והמחויבות לתהליך השתפרות מתמיד. מעבר ללימוד אנגלית נועם הוא מדריך לחיים!

בעזרת הסדנה השתחררתי ממעצורים פסיכולוגים, 
כמו "איזה בושות מה יקרה אם אני אטעה?…",  מתחזק הביטחון העצמי להביע את עצמך ולהעז לדבר עם אנשים חדשים באנגלית (Networking זה כלי סופר חשוב). 
הרגלים חדשים ובריאים נשזרו בשגרה היומית שלי גם הרבה אחרי הסדנה! ממליצה בחום על סדנת אקספרס זו מתנה לעצמכם לשיפור איכות החיים!

5/5

Ofra Dekel

Biological Engineer & Entrepreneur

כבר בשעה הראשונה באקספרס הבנתי שהגעתי למקום הנכון. מהר מאוד הבנו את הפערים ואת החולשות שלי באנגלית, ובעזרת השיטה של אקספרס השתפרתי פלאים כבר מהשבועות הראשונים. ידעתי במה צריך להתמקד והיופי שכל התרגול נעשה בצורה יום יומית וקלילה

בעבר חששתי לשלוח מייל בעבודה, היום אני מנהל דיונים ארוכים באנגלית בביטחון ובטבעיות
.

5/5

Naor Malca

Software Engineer, HARMAN International

הסדנה עושה את מה שלימודים של שנים לא עושים. היא משנה את כל הגישה ללימוד אנגליתמהשבוע הראשון אשכרה מתחילים לדבר אנגלית, משיעור לשיעור, תבניות הדיבור נעשות נכונות

זה פותח דרך חדשה, מרתקת וכייפית להמשיך ולא חזרה אינסופית לאיזה כלל תאורתי שנשכח ברגע שסוגרים ספר חוקים"

5/5

Olga Saltovski

Business Owner - Moonshine

אחרי הרבה שנים של ניסיונות לשיפור האנגלית, הגעתי לסדנת אקספרס. הסדנה והמאמנים בה נותנים את הכלים והביטחון להתמודד עם מחסומים בשפה האנגלית. רשת הביטחון שנוצרת מאפשרת להתבטא טוב יותר באנגלית במעגלים החברתיים השונים.
שיטת האימון מתייחסת לשגרת היום יום וכך המשימות הופכות להיות מעניינות ומאתגרות
.
ממליץ לכל מי שרוצה לשפר את האנגלית שלו או מי שכבר ויתר והחליט שכנראה לא יצליח להתמודד עם מחסום השפה באנגלית
.

5/5

David Baba

Product Manager

קודם כל שיפרתי את הדימוי האישי שלי,
שזה 90% ממה שהייתי צריכה.

דבר שני, אני חושבת שנגעתם בול בנקודות שהייתי צריכה לשפר כמו ה-In/On/at במקומות, וזמנים.
והכי חשוב, זה פשוט היה כיף!

5/5

Eden Omer

Software Developer