אוצר מילים- אקפרס אינגליש

אוצר מילים באנגלית – הרגל ראשון

איך ללמוד אוצר מילים, מה אנחנו מילון?

אחד המחסומים הנפוצים בקרב ישראלים שנמנעים מלדבר באנגלית הוא אוצר מילים.

חלקם מוצאים אפליקציה ללימוד מילים או אפילו פותחים גוגל שיטס עם כל המילים החדשות שהם שמעו השבוע כדי ללמוד ולהרחיב את הרפרטואר. האם זה באמת אפקטיבי? אז זאת הבעיה, שלא כל כך…

אוצר המילים עוצר הרבה אנשים מלהרגיש בנוח לדבר אנגלית בחופשיות, ופוגע בביטחון העצמי שלהם.

חשוב להסביר את הטעות שרוב הישראלים עושים כשהם מנסים להרחיב את אוצר המילים שלהם באנגלית. אחר כך, נראה יחד איך אפשר לעשות את זה נכון יותר.

בואו נחשוב רגע על תחילת היום. אנחנו מתיישבים מול המחשב, נכנסים ל-Task management system, ורואים את כל ה-Tasks שיש לנו להיום. בעיניים שלנו אנחנו רואים את המילה Task, אבל בראש אנחנו אומרים "יש לי 3 משימות להיום".

ואז אנחנו ממשיכים: "המשימה הראשונה זה משהו ב-Production, אני צריך לדבר עם אלכס, ולסגור את הבאג. יש לי 3 משימות כרגע". אחר כך, כשאנחנו רוצים להגיד את זה באנגלית, יוצא לנו משהו כזה:  "Uhh… I have three… missions". בראש שלנו אנחנו יודעים שיש מילה טובה יותר, אבל המילה Task פשוט לא עולה עכשיו…

למה זה קורה?

כי כשקראנו Tasks חשבנו בראש על המילה "משימות" בעברית. כשאנחנו חושבים על משימה עולה לנו "משימה בלתי אפשרית" = "Mission Impossible".

כשמתרגמים ישירות מעברית לאנגלית, יוצא לנו "Mission" במקום "Task".

 

זה קורה לנו עם מילים שאי אפשר לתרגם לעברית בצורה ישירה. הנה עוד כמה דוגמאות נפוצות:

"I need to get ready" >>> אני צריך להתארגן >>> I need to organize.

"To pick up the kids" >>>  לקחת את הילדים מהגן >>> to take the kids.

"To drop off the kids" >>> לשים את הילדים בגן >>> to put the kids.

וזו רק האנגלית היומיומית הפשוטה. אז ברור שאנחנו קצת מתעצבנים, הרי אנחנו יודעים שיש מילה יותר מוצלחת לתאר את מה שרצינו לומר.

אז למה אנחנו לא מצליחים להשתמש בה? זה פשוט: אנחנו זוכרים את מה שאנחנו אומרים לעצמנו בראש ולא את מה שאנחנו שומעים או קוראים.

מה עושים עם זה?

קודם כל, לא צריך להיבהל. בפעם הבאה שאתם רואים את המילה Task, אל תתרגמו אותה לעברית.

אל תגידו: "אה… יש לי שלוש משימות", אלא תחשבו את מה שראיתם באנגלית:

"…ok, I have three tasks. the first one is… the second one is…" .

תתחילו לחשוב את זה באנגלית, ככה תזכרו את המילים האלה בינכם לבין עצמכם – באנגלית! זה קשה בהתחלה ומשתלם בהמשך.

למידת מילים היא לא הנהון, לא שינון, לא זיהוי ובטח שלא תרגום. כשאנחנו משננים, מזהים, ומתרגמים מילים – אנחנו אולי מבינים בראש את המשמעות שלהן – בעברית, אבל אנחנו לא יודעים להשתמש בהן באנגלית כשאנחנו רוצים.

כשאנחנו רואים את המילה Settings, אנחנו אומרים לעצמנו בראש "הגדרות" ואז, כשאנחנו רוצים להגיד "כנס שניה להגדרות" באנגלית, בדרך כלל יוצא לנו "definitions". אחר כך אנחנו אוכלים את עצמנו על הפדיחה…

אנחנו צריכים ללמוד את המילים האלה באנגלית, להרחיב את אוצר המילים, אבל מה זה אומר "ללמוד מילים באנגלית"?

ללמוד איך ללמוד

למידה היא רכישה של התנהגות חדשה.

בדיוק כמו שלומדים "להתנהג" עם כל מיני דברים: להתנהג עם רכב (לנהוג בו כמובן), או "להתנהג" במטבח (לבשל). אנחנו לומדים להתנהג עם ריקוד, משחק ומכירות, כל אלה הן התנהגויות שאנחנו לומדים תוך כדי התנסות.

אם לא נעשה אותן בעצמנו, הידע ישאר תיאורטי; אנחנו נדע לנהוג רק בתיאוריה ונוכל להסביר על בישול בלי לדעת לבשל במטבח עצמו, לכן בכל הפעולות הללו ברור לנו שהלמידה חייבת להיות אקטיבית.

כשאנחנו לומדים מילים, אנחנו לומדים להתנהג איתן. כלומר – להביע באמצעותן רגש או מחשבה, זאת הסיבה שלזהות את המילה בלבד לא יעזור לנו להשתמש בה. זו לא באמת למידה אם לא התנסינו בשימוש במילה.

אז כשאנחנו אומרים "אני יודע מה זה Task" אנחנו בעצם מתכוונים להגיד: "אני יודע מה זה Task בעברית". אבל זה ממש לא עוזר לנו לזכור אותה באנגלית ובטח ובטח לא עוזר לנו להשתמש בה בפעם הבאה שנצטרך לעשות זאת. גם אם נשנן אותה או נכתוב במחברת נישאר תקועים עם אותה בעיה: המילה נשארת לנו על הנייר או במחשב ולא באמת זמינה לנו במוח. זה קצת כמו לנסות להיכנס לכושר בלי לקום מהספה… רוצים להיכנס לכושר? קומו מהספה ותתחילו להתאמן! רוצים אוצר מילים עשיר באנגלית? תתחילו להשתמש במילים באמת, להכניס אותן למשפט, להביע באמצעותן רגש או מחשבה.

ללמוד זה להשתמש בידע הנלמד באופן שהוא רלוונטי עבורנו

הגיע הזמן שתתייחסו לאנגלית שלכם כמו שאתם מתייחסים לעברית שלכם:

תשתמשו בה! אם אתם לומדים איך להשתמש נכון במילה Task, תתחילו להכניס אותה למשפט או שניים: 

"I got a new task from my manager" או "I must finish my tasks". זה לא משנה אם יש לכם טעות דקדוק בשאר המשפט, העיקר שאתם משתמשים במילה. רק כשאנחנו לוקחים מילים חדשות, מטמיעים אותן בתוך משפטים ומבינים איך מבטאים אותן כמו שצריך – אנחנו באמת מטמיעים אותן בדיבור שלנו. לכן, בפעם הבאה שנרצה להשתמש במילה שהייתה חדשה לנו, היא תהיה יותר זמינה עבורנו.

אנשים שלומדים אנגלית שואלים הרבה פעמים: "אבל רגע, צריך לעשות את זה על כל המילים שאני רואה?"
התשובה היא: "ממש לא."

הטעות הקריטית שרבים עושים היא הוספת מילים חדשות לאוצר המילים שלהם, בזמן שמאות (ואלפי) המילים שהם כבר מכירים לא שמישות להם.

במה צריך להתמקד?

יש 3 מעגלים של אוצר מילים:

1. המעגל האקטיבי – מילים שאנחנו מכירים ומשתמשים בהן ביומיום (למשל, מילים כמו machine learning ו-publish הן חלק מהלקסיקון האקטיבי של כל הייטקיסט).

2. המעגל הפסיבי – מילים שאנחנו מכירים ומזהים, אבל לא יכולים לשלוף ולהשתמש בהן ביום יום. הלשון והמוח שלנו לא רגילים להתחבר ולהוציא אותן מהשפתיים שלנו. לכן, לא מספיק עבורנו לראות אותן בעיניים, להוסיף אותן לרשימת אוצר מילים חדשות או לנסות לשנן אותן. צריך להשתמש בהן ולהפעיל אותן.
(למשל, activation ו-tradition, הן מילים מורכבות יותר שאולי אנחנו יודעים לתרגם. אך לא בהכרח נרגיש בנוח להשתמש בהן במהלך שיחה).

3. המעגל הבלתי נגיש – מילים חדשות למוח שלנו, שלא הכרנו לפני כן. כאשר אנחנו רואים מילה בפעם הראשונה, קשה לנו להשתמש בה (למשל, מי שעשה פסיכומטרי למד המון מילים חדשות בעברית, שפת האם שלו, ושכח אותן רגע אחרי המבחן). זה לא משנה אם המילים הן בעברית או באנגלית, ברוסית או בספרדית, המוח שלנו צריך לעבור תהליך של אקטיבציה (הפעלה) כדי לאמץ מילים חדשות לרפרטואר.כדי להרחיב את אוצר המילים הפעילוֹת שלנו, צריך לעשות להן הפעלה. לכן, ניגש תחילה למעגל המילים הפסיבי (שבו נמצאות כל המילים שאני מזהה ועדיין לא יודע להשתמש בהן), אחר כך נשתמש בהן במשפט ונתחיל להפעיל אותן. בפועל, נעשה את זה כאשר אנחנו פוגשים ביומיום מילים שאנחנו מבינים, אבל מתרגמים לעברית רק כדי להיות בטוחים. במקום לתרגם אותן, אנחנו נעצור לרגע ונשתמש בהן במשפט באנגלית. לדוגמא: אם אנחנו במטבח, אנחנו יכולים לקרוא תוויות של מוצרי מזון ולחפש על האריזה מילים שאנחנו מכירים באנגלית, למשל: "INGREDIENTS" ואז להשתמש בהן במשפט:

"THE INGREDIENTS OF THIS PRODUCT ARE…" או כשאתם קוראים במייל "I NEED TO POSTPONE OUR MEETING" אתם יכולים להגיד לעצמכם בקול: "THE CLIENT POSTPONED OUR MEETING".

הסבר נוסף על מעגלי אוצר המילים תוכלו למצוא בסרטון היוטיוב שלנו.
 

אז מה לא כדאי לעשות אם רוצים ללמוד אוצר מילים באופן אפקטיבי?

✘ לא צריך – לגשת למילים חדשות ולא נגישות (כי גם בעברית לא היינו זוכרים אותן).

✘ לא צריך – לחפש רשימות של מילים לא מוכרות לשינון. המוח שלנו לא יזכור אותן לטווח האורך אם הן לא רלוונטיות עבורנו. בדיוק כמו שקורה לנו בעבריתרוצים לדעת עוד על השיטה שלנו? צפו בסרטון ההדרכה החינמי שלנו.

חושבים שהתוכנית מתאימה עבורכם? קבעו שיחת התאמה עם אחד המאמנים או המאמנות שלנו.

אם הטיפ הזה יכול לעזור לחבר/ה שלך, Sharing is caring(:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

המאמרים שלנו בנויים עם המון מחשבה על מנת לתת ערך אמיתי.
אפשר להצטרף פה למטה ולקבל #טיפ_שבועי מאתנו:

אם כבר הטמעתם את ההרגל הזה,
אל תבזבזו זמן - המשיכו לפרק הבא במסע...

אם אתם הייטקיסטים ואנשי עסקים שצריכים להתחיל לדבר ביומיום
אתם מוזמנים לצפות בהדרכה שלנו

איך אפשר להפסיק "ללמוד" אנגלית, ולהפוך לדובר אנגלית

מבלי לשבת בכיתה עם מורים, להשקיע שעות בלמידה תאורטית ולעשות שיעורי בית משעממים

מה נלמד בהדרכה:

מי מעביר את ההדרכה:

נועם רז, מנכ"ל חברת אינגליש אקספרס בע"מ.
 אנחנו עוזרים להייטקיסטים ואנשי עסקים
להפוך לדוברי אנגלית ולעבוד בשוק הגלובלי

 

אנחנו עובדים עם אנשים מהחברות המובילות בישראל

מה המתאמנים שלנו מספרים

אם תצטרכו, הם ישמחו לדבר אתכם.
בכוונה רשמנו את השמות שלהם כפי שמופיעים בפייסבוק או בלינקדין, תוכלו לפנות אליהם ולשאול על התהליך והתוצאות שלהם

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik & Co

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

5/5

Dima Shaposhnykov

Cyber Security Specialist, CST360

היום אני מדבר אנגלית חופשי מבלי להתבייש, לפני כן דיברתי בצורה שבורה ומקוטעת וקיצרתי את הסיפורים שלי. זה הפך מטרחה לכיף. טסתי לנסיעת עסקים באירופה שם דיברתי רק אנגלית, ניהלתי שיחות עומק והם העריכו אותי על השטף ועל ההגייה שלי. סוף סוף אני יודע מתי להשתמש בזמנים המורכבים מבלי לחשוב על החוקים.

5/5

Yehuda Niv

Owner, Niv Books Publishing

השבוע דיברתי בפורום של מעל 40 איש(!). לראשונה בחיי לא הייתי מרוכזת בתחביר אלא פשוט דיברתי בשטף, שאלתי שאלות מורכבות והייתי חלק אינטגרלי בישיבה ויצאתי ממנה בהרגשה נהדרת. השיטה הזו נתנה לי את הכלים להיות עצמאית בתהליך שלי ולהשתפר כל הזמן ובכל מקום. אם הייתי צריכה להסביר בעצמי מה אני צריכה, לא הייתי יכולה לבקש משהו מדויק יותר. 

5/5

Dr. Lihi Raichelson

Co-founder & CEO, BELLE

הקול הקטן שאומר "רק שלא יצחקו על האנגלית שלי" השתתק ואני פשוט יכול לדבר בכיף ובביטחון ואפילו שמחתי השבוע לנהל מספר שיחות טלפון עם לקוחות וספקים מחו"ל, דברים שעד היום הייתי עושה רק במיילים כי שם יש לי גוגל טרנסלייט.

במקום ללמוד ולשנן חומר, אני פשוט מאמן את עצמי לחיות את החיים שלי באנגלית ולחשוב באנגלית. אם יש מישהו שיש לו את החשש הזה שישמעו אותו מדבר, את הפחד לטעות ואת התסכול שהיה לי – אני מבטיח לכם שאקספרס בשבילכם ואתם יודעים שאני לא ממליץ על כל אחד.

5/5

Yoav Maor

Co-founder, Purple

החוויה שלי באקספרס מעולה. 

מעבר לעובדה שאנגלית יוצאת ממני היום באופן הרבה יותר טבעי, התכנית הביאה איתה גם אנשים מדהימים, דרכם פיתחתי את היכולת לא רק להתבטא, אלא גם להעמיק בנושאים ולהביע רגשות מורכבים. 

החוויה הזו לא מרגישה כמו למידה; הייתי מגדירה אותה יותר כמו תוספת מגניבה, מרגשת ומהנה, בעוד שדרוג והעשרת האנגלית קורים באופן די טבעי. כאן כנראה הקסם שלה. 

כשנרשמתי לא ידעתי לאן אני נכנסת, והיום אני מבינה שזו אחת ההחלטות הטובות שלקחתי. 

עד לפני כמה חודשים הרגשתי שאנגלית מפחיתה ממני, שאני נתפסת פחות טובה כשהיא בתמונה. היום אני מתרכזת בחוויה עצמה. אני לא "מאבדת אותי" באנגלית, אלא לומדת עוד יותר על עצמי דרכה.

5/5

Sivan Shimoni

Operations Manager at Camilyo

הגעתי לאקספרס לאחר שתקופה ארוכה חיפשתי מורה לאנגלית שילווה אותי לקראת כנס גדול שנערך השנה בזום בפני מאות אנשים, כנס בינלאומי שימצב את החברה שלי ואותי במקום מאוד ייחודי בתעשייה ולא רציתי להתפשר בבחירה. ניסיתי מכונים וכמה מורים פרטיים מהשמות הגדולים ביותר בתחום אבל לא הצלחתי להתמיד. אקספרס קלטו כבר בשיחה הראשונית על מה הולכים לעבוד. מהר מאוד הבין בדיוק איפה החולשות שלי ועל מה  צריך לעבוד, שנים שדיברתי באנגלית ללא חלקים שלמים מהשפה שדאגתי להסתיר ולהימנע מלהרחיב בנושאים מסוימים.

תהליך של למידת שפה מחדש ממש גרם לי להסתכל על הרבה תחומים מחדש, גרם לי להבין איפה טעיתי, להכיר בטעויות ולהתמודד איתן באופן יום יומי כדי להשתפר. השיטה של אקספרס הופכת את החשיבה וההתמודדות לחלק מהשגרה היומית והכריחה אותי להיות טוב יותר ולא לפחד להתמודד עם האתגר שהצבתי לעצמי.

ה"אתגר" הזה הוא היום תנאי בסיסי להצלחה כמעט בכל תחום ובאקספרס פשוט יודעים לעשות את זה. תודה!

5/5

Idan Cohen

Founder and CEO at Pick a Pier

לראשונה בחיי אני מוצאת את עצמי משתמשת באנגלית באופן וולנטרי בלי שאף אחד מכריח אותי, סתם בשביל הכיף, ומחפשת הזדמנויות לדבר ולהשתמש בה ביומיום ובעבודה. מצאתי חברה שדוברת אנגלית ואני מדברת איתה ברמה היומית וגם עם בן הזוג שלי. זה פשוט מתמקד בי ובחיים שלי ולא בחוקים של השפה האנגלית, ואז מתוך עניין ונגישות אני פשוט עושה את זה.

אני חושבת שזו הפעם הראשונה בחיים שלי שהכוח והידע לשפר את האנגלית שלי ברמה היומית נמצא אצלי ואני לא תלויה בספר או חוברת עבודה. התחלתי להיות יותר מעורבת בעבודה בפרויקטים ופגישות בינ"ל, שואלת שאלות ויורדת לעומק העניין במקום להישאר באזור הנוחות שלי, ותוך כדי מתקנת את עצמי ומשתפרת

5/5

Anat Keren

Clinical Manager, XRHealth

מי שלא למד אנגלית באקספרס, לא למד אנגלית בחייו.
השיטה הייחודית של נועם ללימודי אנגלית תסגור כל פער שיש לך בנוגע לשפה, תפתח ותעשיר את הידע והביטחון העצמי שלך במישור האישי והמקצועי כאחדבאקספרס למדתי איך לחשוב באנגלית לפני הרילוקיישן ללונדון. תתכוננו ליהנות מכל שלב בדרך!

5/5

Yael Bar

Marketing & Creative Director

מכירים את אזור השוליים הזה בצד של הכביש,
איפה שמאיצים כדי להשתלב בתנועה אחרי עצירה ממושכת בצד?

זו אקספרס עבורי, הכנה מצוינת לעבודה החדשה שלי. ניתנה לי האפשרות לטעות, 
לקבל פידבקים, ולתקן, וכך לשפר את הדקדוק שלי שהיה ברמה נמוכה מאוד. הבחנתי בחולשות שלי ואיך לתקן

אותן. הייתה לי חווית לימוד נפלאה ללא לחץ או שיפוטיות.
צברתי את הביטחון העצמי שאני צריכה עבור החיים פה בדבלין, אז המון תודה על זה!

5/5

Gali Belleli

EMEA Senior HR Advisor at Verison Media

אקספרס זה בדיוק הקורס שחיפשתי כל החיים!
בעזרת השיטות המגניבות והיצירתיות טיפלנו בדיוק בנקודות הבעייתיות. זה לא עוד סתם קורס באנגלית, אלא קורס שמותאם במדויק לכל אחד.  כיום אני מסוגלת לנהל שיחות בנושאים שונים ולא רק בנושאים טכניים הקשורים לעבודה כאשר רוב המשרד שלי דוברי אנגלית. ליווי אישי, זמינות לכל שאלה גם במהלך היום בהחלט יתרון נוסף באקספרס.
אז אם אתם רוצים לדבר אנגלית בחופשיות בכל נושא ובכל מקום, אקספרס זה בדיוק מה שחיפשתם :)

5/5

Liora Naginski

Technical Operations manager at Cymbio

עד הסדנה גם את האנגלית שידעתי בקושי העזתי לדבר להשמיע בפגישות או בשיחות עם חול. מאז הסדנה נעלם לי הפחד לדבר עם אנשים באנגלית, גם עם אנשים זרים. בחצי שנה האחרונה, נתתי פיצ'ים באנגלית, ניהלתי פגישות ושיחות וידאו באנגלית ודיברתי ספונטנית עם דוברי אנגלית בכנסים.

היה לי בלאגן בראש בכל הנושא של הטיית גופים וזמנים. מאז, הכל יותר ברור ומסודר לי בראש. אני מנסח מיילים במהירות וכשאני בודק אותם בטרנסלייט הם יוצאים כמעט ללא שגיאות.

5/5

Matar Stiglitz

Founder&CEO CodyMe

אנגלית ממש חשובה לי. חלק גדול מהלקוחות שלי הם דוברי אנגלית, ואני טס הרבה מהעבודה. בעזרת שיטת אקספרס שיפרתי את האנגלית שלי מרמה של תיכון, לרמה שאני מצפה לה בעולם העסקי.

במהלך הקורס ראיתי שיפור ברמה השבועית ביכולת שלי לדבר עם הלקוחות שלי ולבטא את עצמי. קפץ לי הביטחון העצמי משמעותית והשתפר השטף. כיום אני מדבר בלי לעצור, אני לא צריך לחשוב על 'מה ואיך', אני פשוט מדבר. קשה לתאר את זה, זה פשוט נכנס לי לסיסטם.

5/5

Dima Shaposhnykov

CST360 Cyber Security Specialist

הצגתי בכבוד בכנס את העבודה בכימיה שעשיתי בבר אילן. מזל שיש כנסים והזדמנויות לעצור ולראות כמה עברת וכמה עשית וסוף סוף להתגאות בזה. 

תודה ענקית לסדנת אקספרס דיבור באנגלית ששיפרה מאוד את הביטחון העצמי שלי! היום לראשונה הרגשתי נוח עם עצמי לדבר באנגלית וגם לבחור בעצמי את האנגלית.

5/5

Lena Trifonov

PhD, Medicinal and Pharmaceutical Chemistry

השיטה של אקספרס היא ייחודית ומדהימה. המאמנים מעולים וחיוביים, מתגאה לומר שאני לומד אצלם – המלצתי לכל מי שאני מכיר. ללמוד שפה זה דבר שדורש המון סבלנות טכניקה וכוח רצון. אקספרס משלבת את שלושתם בדרך מהנה וכיפית שמשאירה לך את המידע במח. הם משלבים גאונות עם יחסי אנוש מעולים.

5/5

Yohay Sponder

Standup Comedian

כולם מלמדים אנגלית, אבל רק לאקספרס יש באמת שיטה.
שיטת אקספרס עזרה לי לבטא את עצמי על הבמה עם יותר ביטחון עצמי בצורה אינטואיטיבית וחופשית ומהירה עם פחות סימני שאלה. הידע והתשוקה של המאמנים ללמד אנגלית תרמו לחוויית ביטחון שלי. אני ממליץ על השיטה כי היא פשוט גרמה לי לדבר אנגלית

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

אקספרס לא דומה לשום דבר אחר שאתם מכירים, קשה להסביר את זה. כל פעם שהייתי צריך לנהל שיחה באנגלית, דו שיח עם קולגות לעבודה, קליינטים וסתם ברחוב, הייתי נמנע ומתחמק… שובר שיניים ומגמגם או איכשהו מעביר את השיחה לצ'אט… ואז נכנסתי לאקספרס. הסדנה עוסקת בדבר ממש פשוט – לחיות באנגלית. אחרי הסדנה הביטחון עלה משמעותית והתחלתי דבר ולנצל הזדמנויות חדשות. תעשו לעצמכם טובה ענקית ותירשמו.

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik&Co

ככל שעליתי בדרג הניהולי, הפכתי להיות מנכ"לית של קניון, בתוכי התביישתי כי לא רק שלא ידעתי אנגלית כמו שנדרש ממנכ"לית, אלא שנמנעתי דחיתי מילים או משפטים שהיו נזרקים לאוויר 

והרגשתי ממש out, לא מבינה , לא שייכת ואולי לא ראויה למעמד…

 

התוכנית אפשרה לי להכניס את האנגלית ליומיום שלי ולשלב אותה בכל מקום בעולם תוכן שלי, לאט לאט הרגשתי שאני נפתחת כמו פרח בשדה שטוף שמש משבוע לשבוע חל שיפור מופלא בביטחון שלי מה שאפשר שלי לקפוץ ביכולת הלמידה שלי.

זה כמו להיות תתרן שלא מצליח להריח כלום (מתוך פחד) ולפתע הריח התחיל להגיע… ואתו החשק, חשקתי מחדש בכל דבר שהריח כמו אנגלית התחלתי לראות סדרות באנגלית ללא תרגום, התרגשתי לגלות כמה שאני יודעת (כי בעבר מרוב שפחדתי שאני לא יודעת פשוט תחזקתי את המוד של "הלא יודעת") התחלתי לקרוא ספר באנגלית, לדבר עם חברים שיש לי באנגלית שחיזקו אותי לאורך הדרך.

 

החלק החזק והטוב בדרך היה שבשיחות בעברית שהייתי מקיימת היו "נפלטות" לי מילים ואפילו משפטים באנגלית, שמתי לב שהמוח שלי ממש עושה את העבודה בשבילי. עברתי שינוי מופלא בעולמי הפנימי, כזה שגרם לי לראות את לין- כיכולה! 

התוכנית והשיטה שנועם פיתח היא גאונית ופשוטה כאחד. החלק היפה בה שאין מה לנסות לזכור, הייתם מאמינים ללמוד אנגלית ולא לנסות לזכור. אז כן זה פשוט ככה. השיטה מבוססת על NLP ומי שמכיר, יבין איזה גאון הוא האדם שפיתח שיטה באופן שתתכנת את המוח בקלות וביעילות.

5/5

Lin Cohen

Master NLP

אנגלית תמיד הייתה עבורי אתגר. אני מבין אנגלית, אני יודע לקרוא אנגלית ואני גם יודע לדבר אנגלית אבל תמיד נמנעתי מלדבר מול אנשים.

היה לי פחד שאני לא "מספיק טוב" ושיצחקו עליי שהאנגלית שלי לא טובה. המטרה שלי בעולם העסקי היא להצעיד את העסק למחוזות חדשים למחוזות שהשפה העברית לא נמצאת בהן רוב העולם מדבר אנגלית והגיע שגם אני אצור ביטחון אישי ואוכל לדבר אנגלית עם אנשים. נרשמתי לסדנת אקספרס כדי לחזק את הביטחון האישי שלי בשפה והתוצאות ישר הגיעו.

אני עושה עסקים עם אנשי עסקים מכל העולם.

לא מפריע לי כבר שאני טועה במילה אחת או שתיים.

איכות השיחות והעומקים עלו כמה וכמה שלבים.

ואני מוצא את עצמי מידי פעם גם שר לעצמי באנגלית. 

אני ממליץ בחום רב על שיטת אקספרס כי היא הפכה את העולם שלי לפשוט וקל יותר.

5/5

Alon Zofiof

CEO, Moral Jewelry

לאקספרס הגעתי אחרי שנתקלתי במודעה ובמספר סרטונים קצרים של נועם – נותן טיפים שימושיים לאנגלית יומיומית בצורה קצת שונה ממה שהייתי רגיל להיחשף עד כה. 
ניסיתי בעבר קורסים במקומות שונים אבל אף קורס לא נתן את הידע, הכלים והיחס כמו שאקספרס נותנים.
הרעיון הוא לשים את התלמיד במרכז ולתת לו כלים שישמשו אותו לאורך כל היום ולא רק התבססות על "זיכרון" או שינון מילים במקרים ספציפיים.
ככל שנשלב את האנגלית בחיי היומיום החל מפעולות פשוטות ועד כתיבת אימייל בעבודה ללקוח בינלאומי או שיחת וועידה הכול עניין של הרגלים ובאקספרס מלמדים אותך לעשות את זה נכון.

5/5

Haim Ger

Affiliate Manager, Plus500

הדרך להבנת דברים מסוימים היא בעזרת חוויה ישירה.

בסדנת אקספרס, נחשפתי לראשונה ללימוד אנגלית דרך חוויה חדשנית, יצירתית, אקטיבית, מרגשת. סוף סוף התעוררה בי שוב המוטיבציה והמחויבות לתהליך השתפרות מתמיד. מעבר ללימוד אנגלית נועם הוא מדריך לחיים!

בעזרת הסדנה השתחררתי ממעצורים פסיכולוגים, 
כמו "איזה בושות מה יקרה אם אני אטעה?…",  מתחזק הביטחון העצמי להביע את עצמך ולהעז לדבר עם אנשים חדשים באנגלית (Networking זה כלי סופר חשוב). 
הרגלים חדשים ובריאים נשזרו בשגרה היומית שלי גם הרבה אחרי הסדנה! ממליצה בחום על סדנת אקספרס זו מתנה לעצמכם לשיפור איכות החיים!

5/5

Ofra Dekel

Biological Engineer & Entrepreneur

כבר בשעה הראשונה באקספרס הבנתי שהגעתי למקום הנכון. מהר מאוד הבנו את הפערים ואת החולשות שלי באנגלית, ובעזרת השיטה של אקספרס השתפרתי פלאים כבר מהשבועות הראשונים. ידעתי במה צריך להתמקד והיופי שכל התרגול נעשה בצורה יום יומית וקלילה

בעבר חששתי לשלוח מייל בעבודה, היום אני מנהל דיונים ארוכים באנגלית בביטחון ובטבעיות
.

5/5

Naor Malca

Software Engineer, HARMAN International

הסדנה עושה את מה שלימודים של שנים לא עושים. היא משנה את כל הגישה ללימוד אנגליתמהשבוע הראשון אשכרה מתחילים לדבר אנגלית, משיעור לשיעור, תבניות הדיבור נעשות נכונות

זה פותח דרך חדשה, מרתקת וכייפית להמשיך ולא חזרה אינסופית לאיזה כלל תאורתי שנשכח ברגע שסוגרים ספר חוקים"

5/5

Olga Saltovski

Business Owner - Moonshine

אחרי הרבה שנים של ניסיונות לשיפור האנגלית, הגעתי לסדנת אקספרס. הסדנה והמאמנים בה נותנים את הכלים והביטחון להתמודד עם מחסומים בשפה האנגלית. רשת הביטחון שנוצרת מאפשרת להתבטא טוב יותר באנגלית במעגלים החברתיים השונים.
שיטת האימון מתייחסת לשגרת היום יום וכך המשימות הופכות להיות מעניינות ומאתגרות
.
ממליץ לכל מי שרוצה לשפר את האנגלית שלו או מי שכבר ויתר והחליט שכנראה לא יצליח להתמודד עם מחסום השפה באנגלית
.

5/5

David Baba

Product Manager

קודם כל שיפרתי את הדימוי האישי שלי,
שזה 90% ממה שהייתי צריכה.

דבר שני, אני חושבת שנגעתם בול בנקודות שהייתי צריכה לשפר כמו ה-In/On/at במקומות, וזמנים.
והכי חשוב, זה פשוט היה כיף!

5/5

Eden Omer

Software Developer