לדבר באנגלית

שפה לעומת תקשורת – עיקרון שני

אנחנו יודעים אנגלית, אז למה קשה לנו לדבר אותה?

האם שאלתם את עצמכם פעם למה לאנשים שעובדים, קוראים וכותבים באנגלית – קשה לדבר באנגלית? ולמה כשאומרים לנו שצריך "פשוט להתחיל לדבר" – זה לא עובד?

חוסר המסוגלות לדבר באנגלית, למרות שסביבת העבודה מתנהלת רובה באנגלית, הוא משהו שרבים מאיתנו – הייטקיסטים ואנשי עסקים ישראליים – מתמודדים עמו על בסיס יומיומי. כאשר אנחנו מעורבים בשיחה שמתקיימת בעברית אנחנו נותנים הכל – שואלים שאלות, מעלים רעיונות ולוקחים חלק פעיל בהתרחשויות. 

אבל, כשהשיחה עוברת לאנגלית – במהלך פגישת עבודה עם הצוות מחו"ל, בעבודה מול לקוחות ובשלל סיטואציות נוספות – אנחנו משתתקים ומצמצמים את ההשתתפות שלנו למינימום ההכרחי. אנחנו נמנעים מלפרט את הרעיונות שלנו, מקווים שיתעלמו מהקיום שלנו בחדר ומעדיפים להשאיר את האינטראקציות למיילים שאותם נוכל לנסח בעזרת גוגל טרנסלייט.

 

אם ניירות  רק יכלו לדבר…

על הנייר, אנחנו יודעים אנגלית. יש לנו תעודת בגרות, תואר שדורש שליטה באנגלית וקורות חיים שכתוב בהם "אנגלית ברמה גבוהה", אפילו "אנגלית ברמת שפת אם".

אבל בכל פעם שצריך לנהל שיחה באנגלית, אנחנו מתחבאים מאחורי טקסטים שהכנו מראש. אנחנו נמצאים במצב של בלבול מתמיד: אם אני יודע אנגלית, קורא על בסיס יום – יומי מיילים וחומר מקצועי באנגלית ומצליח להגיב על אותם מיילים, איך זה יכול להיות שאני לא מעיז לפתוח את הפה כשאני רוצה לדבר באנגלית? לאן נעלם כל הביטחון העצמי שלי? איפה מתחבא אוצר המילים שהשקעתי כל כך בלימוד שלו?

 

מה שעוצר אותנו ומונע מאיתנו לדבר גם כשיש לנו רעיונות שלכל הצוות שווה לשמוע, הוא העניין הבא: אנחנו רוצים לדבר אנגלית בצורה מושלמת. אפילו שאם נהיה כנים, בעברית אנחנו מרשים לעצמנו להשתמש בשפה מדוברת. אנחנו מרשים לעצמנו לעשות טעויות בלי לחשוב עליהן בכלל כי אנחנו יודעים שיבינו אותנו ושזה מה שחשוב. למשל, אם היו שואלים אתכם: "מה אתה עושה מחר בבוקר?"

סביר להניח שהייתם עונים משהו כמו: "מחר אני הולך לעבודה, עובד על הפרויקט החדש, אוסף את הילדים מהגן וחוזר הביתה ב-6…". אנחנו מדברים בצורה הזאת, למרות שלפי העברית התקנית, אמורים להשתמש בצורת העתיד של הפעלים הללו ("אלך", "אעבוד", "אאסוף" ו"אחזור").

 

לשחק לפי החוקים

כשאנחנו מגיעים לאנגלית, לעיתים יש לנו את המשפט שאנחנו רוצים להגיד מנוסח בראש, אבל אנחנו מתלבטים האם צריך להוסיף "ing" לפועל שלנו. ההתלבטות גורמת לנו לאבד את הביטחון ולא לומר את המשפט בכלל. 

אנחנו לא בטוחים האם לומר: "I did this" or " I did that". אנחנו לא רוצים לחשוף את החולשות שלנו לעיניי כל ושהקולגות או המעסיקים שלנו יפקפקו בקורות החיים שלנו, שם הצהרנו כי אנחנו שולטים באנגלית. אנחנו נמנעים מ-small talk עם חברי הצוות מחו"ל ומפספסים את הפוטנציאל להכיר אותם לעומק. אנחנו מקצרים את השיתוף ב-daily ו-weekly לכמה משפטים קצרים ומתחבאים מאחורי טקסטים שהכנו מראש בעזרת Google Translate ו- Grammarly. אנחנו חרדים מהאפשרות שמישהו ישאל אותנו שאלה אליה לא התכוננו מראש.

 

אנחנו כובלים את עצמנו לחוקים שלימדו אותנו בבית הספר ולא מוכנים לדבר אנגלית כי אנחנו לא זוכרים אותם בעל פה. בדרך הזו אנחנו מונעים מעצמנו את ההזדמנות להתבטא. אנחנו מונעים מעצמנו את ההזדמנות להרגיש את האנגלית על השפתיים שלנו. בפועל, כשאנחנו מונעים מעצמנו את ההזדמנות לטעות, אנחנו בעצם מונעים מעצמנו את האפשרות ללמוד מאותן טעויות ולהשתפר.

 

אז איך הגענו למצב הזה?

האמת היא שזאת לא אשמתנו. ככה המערכת בנויה. אנחנו עושים כמיטב יכולתנו לנווט בה בעזרת הכלים שניתנו לנו כשלמדנו שפה בגיל מאוחר. ככה לימדו אותנו בבית הספר, בקורס האנגלית שלקחנו לקראת התואר ובקורס לאנגלית עסקית שלקחנו אחרי התואר כשרצינו להיות רלוונטיים לעולם העבודה. מערכת החינוך גרמה לנו להאמין ש-"present progressive" ו-"adverb" חשובים יותר מהיכולת להעביר מסר באנגלית. במקום שהמורה תעודד אותנו על כל משפט שאמרנו, היא עצרה ותיקנה אותנו. היא הורידה לנו נקודות וביקרה אותנו על כך שלא קיבלנו ציון 100. היא גרמה לנו לחשוב שבחירת המילים והעמידה בחוקי השפה הנוקשים חשובה יותר מהיכולת להתבטא בחופשיות.

 

מה התוצאה של כל זה, אתם שואלים? שיתוק מוחלט. לא פיתחנו את היכולת שלנו לבטא את עצמנו באנגלית ולהיות נוכחים בסיטואציה. אנחנו לא באמת יכולים לקדם את הרעיונות שלנו אם אנחנו מפחדים להביע אותם. קשה לפתח קשרים עסקיים וחברתיים אם אנחנו לא מצליחים לשתף את האנשים מסביבנו במה שעשינו בסוף השבוע. אם לא נדבר, נמנע מעצמנו מימוש עצמי ב 100%.

 

לוותר על השאיפה לשלמות

אנחנו צריכים להתמקד במסר אותו אנחנו מעוניינים להעביר. עלינו לשנות את ההרגלים שהטמיעו בנו, תוך כדי וויתור על שליטה מושלמת בשפה, פשוט להתמקד בהתקדמות שלנו ולתת לעצמנו ציון של +1 בכל פעם.

בתור ילדים, לא פחדנו מטעויות כשרכשנו את שפת האם שלנו. שמענו את ההורים שלנו, הגננת והחברים מדברים והתחלנו לחקות אותם ולדבר על דברים פשוטים. הצבענו על חפצים וקראנו בשמם, השתמשנו במילים והרכבנו משפטים. הסתובבנו בבית והכרזנו בקול רם על הפעולות שעשינו: "אמא, אני הולך למטבח", או "אבא, אני לוקח מים". קיבלנו מחיאות כפיים על כל הברה. כשטעינו תיקנו אותנו ויותר מכך, חיזקו אותנו למרות שטעינו. סיגלנו לעצמנו הרגלים נכונים של רכישת שפה בלי שאף אחד הסביר לנו את התהליך שמתרחש מאחורי הלימוד. זה קרה אינסטנקטיבית.

 

הרי לא באמת ידענו מה זה "פיעל, פוּעל והתפעל" עד גיל העשרה. למדנו על בניינים ועל חלקי משפט כשכבר דיברנו את שפת האם שלנו באופן שוטף. זה גם לא כל כך עניין אותנו והספקנו לשכוח את כל זה אחרי בית הספר, יחד עם כל התופעות הקשורות בשפה שלא תורמות לנו בהעברת מסרים ביומיום. הרבה פעמים כשאנחנו מעוניינים ללמוד שפה, אנחנו הולכים למורים שמלמדים אותנו דקדוק. אנחנו אוגרים מילים באפליקציות ללימוד אוצר מילים ולא מצליחים להשתמש בהן. אנחנו לומדים אנגלית "כדי לדעת" ולא כדי להשתמש בה. מי שלומד שפה מבלי שהוא רוכש את היכולת לתקשר בעזרתה, דומה למי ששואף להיות טייס ואף פעם לא יעלה על מטוס אלא יסתפק בסרטונים, תרשימים וסימולציות טיסה.

 

בעברית, אנחנו לא תמיד אומרים משפטים תקינים מאה אחוז (ראיתם? גם המשפט הזה לא היה מאה אחוז). אנחנו גם לא מייחסים חשיבות רבה מדי להבדלים בין "לרכוב" או "לרכב", "כנסו" או "היכנסו" ו-"כן" או "כנה". אנחנו אומרים את המילים האלה – כל פעם בגרסה שונה – מבלי לחשוב על הצורה התקנית שלהן. את אותו הדבר אנחנו מסוגלים לעשות באנגלית, אם נצליח לשנות את נקודת המבט שלנו ונתעמת עם הפחדים שלנו. אבל אל תטעו; אנחנו לא אומרים לכם "פשוט תתחילו לדבר אנגלית בעבודה"זה לא עובד ככה. 

 

לרכוש הרגלים נכונים

מה שצריך לעשות הוא קודם כל לדבר אנגלית עם עצמנו. להתחיל לייצר בתוך הראש מונולוג פנימי באנגלית, בדיוק כפי שאנחנו עושים בעברית מבלי לשים לכך לב ("וואי, איזה מעצבן הוא", "אמא'לה, זה היה ממש מפחיד", "איזה כיף שהיא ענתה להודעה שלי"). דרך ידידותית להתחיל לדבר עם עצמנו באנגלית היא להגיד בקול רם את הפעולות שאנחנו מבצעים, אחת אחרי השנייה, בזמן שאנחנו עושים דברים פשוטים ויום-יומיים כמו הכנת כוס קפה. 

 

זה ייראה כך:

"…I'm going to the kitchen –> I'm opening the cabinet  –> I'm taking a glass –> I'm putting it on the".

 

ומה נעשה אם לא יודעים או לא זוכרים איך אומרים "שיש" באנגלית? פשוט מאוד- נגיד את זה בעברית:

"שיש I'm taking a glass and I'm putting it on the". ההרגל הזה של אמירת המשפט באנגלית והשלמה של מה שאנחנו לא יודעים בעברית אולי נראה מוזר, אבל הוא עוזר לשמור על שטף הדיבור ולחזור לאנגלית בשביל לומר את המשפט הבא. עדיף להגיד משפט שכמעט כולו באנגלית מאשר לא להגיד את המשפט בכלל, נכון? כמו שעדיף להגיש קורות חיים לעבודה מסוימת מאשר לא לנסות להתקבל אליה בכלל.

 

רוצים לדעת עוד על השיטה שלנו? צפו בסרטון ההדרכה החינמי שלנו.

חושבים שהתוכנית מתאימה עבורכם? קבעו שיחת התאמה עם אחד המאמנים או המאמנות שלנו.

אם הטיפ הזה יכול לעזור לחבר/ה שלך, Sharing is caring(:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

המאמרים שלנו בנויים עם המון מחשבה על מנת לתת ערך אמיתי.
אפשר להצטרף פה למטה ולקבל #טיפ_שבועי מאתנו:

אם כבר הטמעתם את ההרגל הזה,
אל תבזבזו זמן - המשיכו לפרק הבא במסע...

אם אתם הייטקיסטים ואנשי עסקים שצריכים להתחיל לדבר ביומיום
אתם מוזמנים לצפות בהדרכה שלנו

איך אפשר להפסיק "ללמוד" אנגלית, ולהפוך לדובר אנגלית

מבלי לשבת בכיתה עם מורים, להשקיע שעות בלמידה תאורטית ולעשות שיעורי בית משעממים

מה נלמד בהדרכה:

מי מעביר את ההדרכה:

נועם רז, מנכ"ל חברת אינגליש אקספרס בע"מ.
 אנחנו עוזרים להייטקיסטים ואנשי עסקים
להפוך לדוברי אנגלית ולעבוד בשוק הגלובלי

 

אנחנו עובדים עם אנשים מהחברות המובילות בישראל

מה המתאמנים שלנו מספרים

אם תצטרכו, הם ישמחו לדבר אתכם.
בכוונה רשמנו את השמות שלהם כפי שמופיעים בפייסבוק או בלינקדין, תוכלו לפנות אליהם ולשאול על התהליך והתוצאות שלהם

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik & Co

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

5/5

Dima Shaposhnykov

Cyber Security Specialist, CST360

היום אני מדבר אנגלית חופשי מבלי להתבייש, לפני כן דיברתי בצורה שבורה ומקוטעת וקיצרתי את הסיפורים שלי. זה הפך מטרחה לכיף. טסתי לנסיעת עסקים באירופה שם דיברתי רק אנגלית, ניהלתי שיחות עומק והם העריכו אותי על השטף ועל ההגייה שלי. סוף סוף אני יודע מתי להשתמש בזמנים המורכבים מבלי לחשוב על החוקים.

5/5

Yehuda Niv

Owner, Niv Books Publishing

השבוע דיברתי בפורום של מעל 40 איש(!). לראשונה בחיי לא הייתי מרוכזת בתחביר אלא פשוט דיברתי בשטף, שאלתי שאלות מורכבות והייתי חלק אינטגרלי בישיבה ויצאתי ממנה בהרגשה נהדרת. השיטה הזו נתנה לי את הכלים להיות עצמאית בתהליך שלי ולהשתפר כל הזמן ובכל מקום. אם הייתי צריכה להסביר בעצמי מה אני צריכה, לא הייתי יכולה לבקש משהו מדויק יותר. 

5/5

Dr. Lihi Raichelson

Co-founder & CEO, BELLE

הקול הקטן שאומר "רק שלא יצחקו על האנגלית שלי" השתתק ואני פשוט יכול לדבר בכיף ובביטחון ואפילו שמחתי השבוע לנהל מספר שיחות טלפון עם לקוחות וספקים מחו"ל, דברים שעד היום הייתי עושה רק במיילים כי שם יש לי גוגל טרנסלייט.

במקום ללמוד ולשנן חומר, אני פשוט מאמן את עצמי לחיות את החיים שלי באנגלית ולחשוב באנגלית. אם יש מישהו שיש לו את החשש הזה שישמעו אותו מדבר, את הפחד לטעות ואת התסכול שהיה לי – אני מבטיח לכם שאקספרס בשבילכם ואתם יודעים שאני לא ממליץ על כל אחד.

5/5

Yoav Maor

Co-founder, Purple

החוויה שלי באקספרס מעולה. 

מעבר לעובדה שאנגלית יוצאת ממני היום באופן הרבה יותר טבעי, התכנית הביאה איתה גם אנשים מדהימים, דרכם פיתחתי את היכולת לא רק להתבטא, אלא גם להעמיק בנושאים ולהביע רגשות מורכבים. 

החוויה הזו לא מרגישה כמו למידה; הייתי מגדירה אותה יותר כמו תוספת מגניבה, מרגשת ומהנה, בעוד שדרוג והעשרת האנגלית קורים באופן די טבעי. כאן כנראה הקסם שלה. 

כשנרשמתי לא ידעתי לאן אני נכנסת, והיום אני מבינה שזו אחת ההחלטות הטובות שלקחתי. 

עד לפני כמה חודשים הרגשתי שאנגלית מפחיתה ממני, שאני נתפסת פחות טובה כשהיא בתמונה. היום אני מתרכזת בחוויה עצמה. אני לא "מאבדת אותי" באנגלית, אלא לומדת עוד יותר על עצמי דרכה.

5/5

Sivan Shimoni

Operations Manager at Camilyo

הגעתי לאקספרס לאחר שתקופה ארוכה חיפשתי מורה לאנגלית שילווה אותי לקראת כנס גדול שנערך השנה בזום בפני מאות אנשים, כנס בינלאומי שימצב את החברה שלי ואותי במקום מאוד ייחודי בתעשייה ולא רציתי להתפשר בבחירה. ניסיתי מכונים וכמה מורים פרטיים מהשמות הגדולים ביותר בתחום אבל לא הצלחתי להתמיד. אקספרס קלטו כבר בשיחה הראשונית על מה הולכים לעבוד. מהר מאוד הבין בדיוק איפה החולשות שלי ועל מה  צריך לעבוד, שנים שדיברתי באנגלית ללא חלקים שלמים מהשפה שדאגתי להסתיר ולהימנע מלהרחיב בנושאים מסוימים.

תהליך של למידת שפה מחדש ממש גרם לי להסתכל על הרבה תחומים מחדש, גרם לי להבין איפה טעיתי, להכיר בטעויות ולהתמודד איתן באופן יום יומי כדי להשתפר. השיטה של אקספרס הופכת את החשיבה וההתמודדות לחלק מהשגרה היומית והכריחה אותי להיות טוב יותר ולא לפחד להתמודד עם האתגר שהצבתי לעצמי.

ה"אתגר" הזה הוא היום תנאי בסיסי להצלחה כמעט בכל תחום ובאקספרס פשוט יודעים לעשות את זה. תודה!

5/5

Idan Cohen

Founder and CEO at Pick a Pier

לראשונה בחיי אני מוצאת את עצמי משתמשת באנגלית באופן וולנטרי בלי שאף אחד מכריח אותי, סתם בשביל הכיף, ומחפשת הזדמנויות לדבר ולהשתמש בה ביומיום ובעבודה. מצאתי חברה שדוברת אנגלית ואני מדברת איתה ברמה היומית וגם עם בן הזוג שלי. זה פשוט מתמקד בי ובחיים שלי ולא בחוקים של השפה האנגלית, ואז מתוך עניין ונגישות אני פשוט עושה את זה.

אני חושבת שזו הפעם הראשונה בחיים שלי שהכוח והידע לשפר את האנגלית שלי ברמה היומית נמצא אצלי ואני לא תלויה בספר או חוברת עבודה. התחלתי להיות יותר מעורבת בעבודה בפרויקטים ופגישות בינ"ל, שואלת שאלות ויורדת לעומק העניין במקום להישאר באזור הנוחות שלי, ותוך כדי מתקנת את עצמי ומשתפרת

5/5

Anat Keren

Clinical Manager, XRHealth

מי שלא למד אנגלית באקספרס, לא למד אנגלית בחייו.
השיטה הייחודית של נועם ללימודי אנגלית תסגור כל פער שיש לך בנוגע לשפה, תפתח ותעשיר את הידע והביטחון העצמי שלך במישור האישי והמקצועי כאחדבאקספרס למדתי איך לחשוב באנגלית לפני הרילוקיישן ללונדון. תתכוננו ליהנות מכל שלב בדרך!

5/5

Yael Bar

Marketing & Creative Director

מכירים את אזור השוליים הזה בצד של הכביש,
איפה שמאיצים כדי להשתלב בתנועה אחרי עצירה ממושכת בצד?

זו אקספרס עבורי, הכנה מצוינת לעבודה החדשה שלי. ניתנה לי האפשרות לטעות, 
לקבל פידבקים, ולתקן, וכך לשפר את הדקדוק שלי שהיה ברמה נמוכה מאוד. הבחנתי בחולשות שלי ואיך לתקן

אותן. הייתה לי חווית לימוד נפלאה ללא לחץ או שיפוטיות.
צברתי את הביטחון העצמי שאני צריכה עבור החיים פה בדבלין, אז המון תודה על זה!

5/5

Gali Belleli

EMEA Senior HR Advisor at Verison Media

אקספרס זה בדיוק הקורס שחיפשתי כל החיים!
בעזרת השיטות המגניבות והיצירתיות טיפלנו בדיוק בנקודות הבעייתיות. זה לא עוד סתם קורס באנגלית, אלא קורס שמותאם במדויק לכל אחד.  כיום אני מסוגלת לנהל שיחות בנושאים שונים ולא רק בנושאים טכניים הקשורים לעבודה כאשר רוב המשרד שלי דוברי אנגלית. ליווי אישי, זמינות לכל שאלה גם במהלך היום בהחלט יתרון נוסף באקספרס.
אז אם אתם רוצים לדבר אנגלית בחופשיות בכל נושא ובכל מקום, אקספרס זה בדיוק מה שחיפשתם :)

5/5

Liora Naginski

Technical Operations manager at Cymbio

עד הסדנה גם את האנגלית שידעתי בקושי העזתי לדבר להשמיע בפגישות או בשיחות עם חול. מאז הסדנה נעלם לי הפחד לדבר עם אנשים באנגלית, גם עם אנשים זרים. בחצי שנה האחרונה, נתתי פיצ'ים באנגלית, ניהלתי פגישות ושיחות וידאו באנגלית ודיברתי ספונטנית עם דוברי אנגלית בכנסים.

היה לי בלאגן בראש בכל הנושא של הטיית גופים וזמנים. מאז, הכל יותר ברור ומסודר לי בראש. אני מנסח מיילים במהירות וכשאני בודק אותם בטרנסלייט הם יוצאים כמעט ללא שגיאות.

5/5

Matar Stiglitz

Founder&CEO CodyMe

אנגלית ממש חשובה לי. חלק גדול מהלקוחות שלי הם דוברי אנגלית, ואני טס הרבה מהעבודה. בעזרת שיטת אקספרס שיפרתי את האנגלית שלי מרמה של תיכון, לרמה שאני מצפה לה בעולם העסקי.

במהלך הקורס ראיתי שיפור ברמה השבועית ביכולת שלי לדבר עם הלקוחות שלי ולבטא את עצמי. קפץ לי הביטחון העצמי משמעותית והשתפר השטף. כיום אני מדבר בלי לעצור, אני לא צריך לחשוב על 'מה ואיך', אני פשוט מדבר. קשה לתאר את זה, זה פשוט נכנס לי לסיסטם.

5/5

Dima Shaposhnykov

CST360 Cyber Security Specialist

הצגתי בכבוד בכנס את העבודה בכימיה שעשיתי בבר אילן. מזל שיש כנסים והזדמנויות לעצור ולראות כמה עברת וכמה עשית וסוף סוף להתגאות בזה. 

תודה ענקית לסדנת אקספרס דיבור באנגלית ששיפרה מאוד את הביטחון העצמי שלי! היום לראשונה הרגשתי נוח עם עצמי לדבר באנגלית וגם לבחור בעצמי את האנגלית.

5/5

Lena Trifonov

PhD, Medicinal and Pharmaceutical Chemistry

השיטה של אקספרס היא ייחודית ומדהימה. המאמנים מעולים וחיוביים, מתגאה לומר שאני לומד אצלם – המלצתי לכל מי שאני מכיר. ללמוד שפה זה דבר שדורש המון סבלנות טכניקה וכוח רצון. אקספרס משלבת את שלושתם בדרך מהנה וכיפית שמשאירה לך את המידע במח. הם משלבים גאונות עם יחסי אנוש מעולים.

5/5

Yohay Sponder

Standup Comedian

כולם מלמדים אנגלית, אבל רק לאקספרס יש באמת שיטה.
שיטת אקספרס עזרה לי לבטא את עצמי על הבמה עם יותר ביטחון עצמי בצורה אינטואיטיבית וחופשית ומהירה עם פחות סימני שאלה. הידע והתשוקה של המאמנים ללמד אנגלית תרמו לחוויית ביטחון שלי. אני ממליץ על השיטה כי היא פשוט גרמה לי לדבר אנגלית

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

אקספרס לא דומה לשום דבר אחר שאתם מכירים, קשה להסביר את זה. כל פעם שהייתי צריך לנהל שיחה באנגלית, דו שיח עם קולגות לעבודה, קליינטים וסתם ברחוב, הייתי נמנע ומתחמק… שובר שיניים ומגמגם או איכשהו מעביר את השיחה לצ'אט… ואז נכנסתי לאקספרס. הסדנה עוסקת בדבר ממש פשוט – לחיות באנגלית. אחרי הסדנה הביטחון עלה משמעותית והתחלתי דבר ולנצל הזדמנויות חדשות. תעשו לעצמכם טובה ענקית ותירשמו.

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik&Co

ככל שעליתי בדרג הניהולי, הפכתי להיות מנכ"לית של קניון, בתוכי התביישתי כי לא רק שלא ידעתי אנגלית כמו שנדרש ממנכ"לית, אלא שנמנעתי דחיתי מילים או משפטים שהיו נזרקים לאוויר 

והרגשתי ממש out, לא מבינה , לא שייכת ואולי לא ראויה למעמד…

 

התוכנית אפשרה לי להכניס את האנגלית ליומיום שלי ולשלב אותה בכל מקום בעולם תוכן שלי, לאט לאט הרגשתי שאני נפתחת כמו פרח בשדה שטוף שמש משבוע לשבוע חל שיפור מופלא בביטחון שלי מה שאפשר שלי לקפוץ ביכולת הלמידה שלי.

זה כמו להיות תתרן שלא מצליח להריח כלום (מתוך פחד) ולפתע הריח התחיל להגיע… ואתו החשק, חשקתי מחדש בכל דבר שהריח כמו אנגלית התחלתי לראות סדרות באנגלית ללא תרגום, התרגשתי לגלות כמה שאני יודעת (כי בעבר מרוב שפחדתי שאני לא יודעת פשוט תחזקתי את המוד של "הלא יודעת") התחלתי לקרוא ספר באנגלית, לדבר עם חברים שיש לי באנגלית שחיזקו אותי לאורך הדרך.

 

החלק החזק והטוב בדרך היה שבשיחות בעברית שהייתי מקיימת היו "נפלטות" לי מילים ואפילו משפטים באנגלית, שמתי לב שהמוח שלי ממש עושה את העבודה בשבילי. עברתי שינוי מופלא בעולמי הפנימי, כזה שגרם לי לראות את לין- כיכולה! 

התוכנית והשיטה שנועם פיתח היא גאונית ופשוטה כאחד. החלק היפה בה שאין מה לנסות לזכור, הייתם מאמינים ללמוד אנגלית ולא לנסות לזכור. אז כן זה פשוט ככה. השיטה מבוססת על NLP ומי שמכיר, יבין איזה גאון הוא האדם שפיתח שיטה באופן שתתכנת את המוח בקלות וביעילות.

5/5

Lin Cohen

Master NLP

אנגלית תמיד הייתה עבורי אתגר. אני מבין אנגלית, אני יודע לקרוא אנגלית ואני גם יודע לדבר אנגלית אבל תמיד נמנעתי מלדבר מול אנשים.

היה לי פחד שאני לא "מספיק טוב" ושיצחקו עליי שהאנגלית שלי לא טובה. המטרה שלי בעולם העסקי היא להצעיד את העסק למחוזות חדשים למחוזות שהשפה העברית לא נמצאת בהן רוב העולם מדבר אנגלית והגיע שגם אני אצור ביטחון אישי ואוכל לדבר אנגלית עם אנשים. נרשמתי לסדנת אקספרס כדי לחזק את הביטחון האישי שלי בשפה והתוצאות ישר הגיעו.

אני עושה עסקים עם אנשי עסקים מכל העולם.

לא מפריע לי כבר שאני טועה במילה אחת או שתיים.

איכות השיחות והעומקים עלו כמה וכמה שלבים.

ואני מוצא את עצמי מידי פעם גם שר לעצמי באנגלית. 

אני ממליץ בחום רב על שיטת אקספרס כי היא הפכה את העולם שלי לפשוט וקל יותר.

5/5

Alon Zofiof

CEO, Moral Jewelry

לאקספרס הגעתי אחרי שנתקלתי במודעה ובמספר סרטונים קצרים של נועם – נותן טיפים שימושיים לאנגלית יומיומית בצורה קצת שונה ממה שהייתי רגיל להיחשף עד כה. 
ניסיתי בעבר קורסים במקומות שונים אבל אף קורס לא נתן את הידע, הכלים והיחס כמו שאקספרס נותנים.
הרעיון הוא לשים את התלמיד במרכז ולתת לו כלים שישמשו אותו לאורך כל היום ולא רק התבססות על "זיכרון" או שינון מילים במקרים ספציפיים.
ככל שנשלב את האנגלית בחיי היומיום החל מפעולות פשוטות ועד כתיבת אימייל בעבודה ללקוח בינלאומי או שיחת וועידה הכול עניין של הרגלים ובאקספרס מלמדים אותך לעשות את זה נכון.

5/5

Haim Ger

Affiliate Manager, Plus500

הדרך להבנת דברים מסוימים היא בעזרת חוויה ישירה.

בסדנת אקספרס, נחשפתי לראשונה ללימוד אנגלית דרך חוויה חדשנית, יצירתית, אקטיבית, מרגשת. סוף סוף התעוררה בי שוב המוטיבציה והמחויבות לתהליך השתפרות מתמיד. מעבר ללימוד אנגלית נועם הוא מדריך לחיים!

בעזרת הסדנה השתחררתי ממעצורים פסיכולוגים, 
כמו "איזה בושות מה יקרה אם אני אטעה?…",  מתחזק הביטחון העצמי להביע את עצמך ולהעז לדבר עם אנשים חדשים באנגלית (Networking זה כלי סופר חשוב). 
הרגלים חדשים ובריאים נשזרו בשגרה היומית שלי גם הרבה אחרי הסדנה! ממליצה בחום על סדנת אקספרס זו מתנה לעצמכם לשיפור איכות החיים!

5/5

Ofra Dekel

Biological Engineer & Entrepreneur

כבר בשעה הראשונה באקספרס הבנתי שהגעתי למקום הנכון. מהר מאוד הבנו את הפערים ואת החולשות שלי באנגלית, ובעזרת השיטה של אקספרס השתפרתי פלאים כבר מהשבועות הראשונים. ידעתי במה צריך להתמקד והיופי שכל התרגול נעשה בצורה יום יומית וקלילה

בעבר חששתי לשלוח מייל בעבודה, היום אני מנהל דיונים ארוכים באנגלית בביטחון ובטבעיות
.

5/5

Naor Malca

Software Engineer, HARMAN International

הסדנה עושה את מה שלימודים של שנים לא עושים. היא משנה את כל הגישה ללימוד אנגליתמהשבוע הראשון אשכרה מתחילים לדבר אנגלית, משיעור לשיעור, תבניות הדיבור נעשות נכונות

זה פותח דרך חדשה, מרתקת וכייפית להמשיך ולא חזרה אינסופית לאיזה כלל תאורתי שנשכח ברגע שסוגרים ספר חוקים"

5/5

Olga Saltovski

Business Owner - Moonshine

אחרי הרבה שנים של ניסיונות לשיפור האנגלית, הגעתי לסדנת אקספרס. הסדנה והמאמנים בה נותנים את הכלים והביטחון להתמודד עם מחסומים בשפה האנגלית. רשת הביטחון שנוצרת מאפשרת להתבטא טוב יותר באנגלית במעגלים החברתיים השונים.
שיטת האימון מתייחסת לשגרת היום יום וכך המשימות הופכות להיות מעניינות ומאתגרות
.
ממליץ לכל מי שרוצה לשפר את האנגלית שלו או מי שכבר ויתר והחליט שכנראה לא יצליח להתמודד עם מחסום השפה באנגלית
.

5/5

David Baba

Product Manager

קודם כל שיפרתי את הדימוי האישי שלי,
שזה 90% ממה שהייתי צריכה.

דבר שני, אני חושבת שנגעתם בול בנקודות שהייתי צריכה לשפר כמו ה-In/On/at במקומות, וזמנים.
והכי חשוב, זה פשוט היה כיף!

5/5

Eden Omer

Software Developer