ראיון עם רם

ראיון עם רם, מאמן באקספרס ו-CTO

הראיון הבא בסדרה שלנו הוא עם רם, אחד המאמנים הוותיקים באקספרס שמתפקד בנוסף כ-CTO של החברה.

היי רם, דבר ראשון ספר לנו מי אתה?

ת: אני רם, נשוי, עם ילדה בת שנתיים וחודשיים בשם לבונה. אני ה-CTO ומאמן אנגלית באקספרס, וכרגע אני רעב כי אני באיזו דיאטה מוזרה שעובדת באמת, כך שאני לא יכול להתלונן…

ש: מתי היית אומר שהתחלת להתבטא באנגלית?

ת: באקספרס התחלתי די מוקדם, עוד לפני שהצטרפתי רשמית לחברה. פגשתי את נעם והתחלנו לדבר על חינוך ועל אנגלית, איך אנשים לומדים אותה ומשלבים אותה בחיי היום-יום שלהם ומה הם ה"עשה ואל תעשה" של לימוד אנגלית. ראיתי את השיטה של אקספרס נבחנת גם בקבוצות וגם באימונים אינטנסיביים באחד-על-אחד. אני לא חושב שהתחלתי עדיין ממש להתבטא באנגלית, כיוון שתמיד אפשר לעשות את זה יותר. אם אנחנו מדברים רק על לדבר באנגלית, התחלתי בגיל 13 והייתי ממש גרוע בזה. ידעתי אולי חמש מילים: כלב, חתול, עיר החטאים (sin city), חוצה מימדים (trans-dimensional)… חמש מילים שלא קשורות אחת לשניה.

אבל אנגלית הייתה מרתקת עבורי. אני זוכר שהלכתי לחטיבת ביניים ואמרתי לעצמי "עכשיו אני באמת אתחיל ללמוד אנגלית, זה לא יהיה רק שירים שהמורה שלי תרגמה מעברית לאנגלית, אלא גם נלמד לכתוב, לקרוא ולעשות הרבה דברים". המשימה הראשונה שקיבלנו באנגלית הייתה לכתוב פרויקט על כל נושא שנבחר, באורך של 5 עמודים לפחות. אני מזכיר לכם שזה היה לפני גוגל ו-יאהו. קראתי את הספר "The universe in a nutshell" שכתב סטיבן הוקינג וכתבתי מסמך שלם על חורים שחורים ותופעות נוספות שקורות בחלל. הייתי באקסטזה מכך וכן, הייתי קצת חנון והתעניינתי בקפיצות בזמן… אז הגשתי את המשימה וקיבלתי ציון של 80. אמרתי לעצמי "זה ציון טוב, ובוא נראה איך אני יכול להשתפר- מה פספסתי במסמך שלי"? ואז דיפדפתי בדפים שהגשתי למורה ולא ראיתי אף הערה. אז הלכתי למורה שלי ושאלתי אותה… אמרתי לה "היי, אני רוצה לדעת איפה טעיתי, למה ירדו לי 20 נקודות ואיך אני יכול לתקן את זה לפעם הבאה". המורה שלי אמרה לי (פחות או יותר כי אני לא זוכר את המילים המדויקות): השתמשת במילים שאני לא מכירה באנגלית ולכן הורדתי לך נקודות. ואז אמרתי לה "אם את לא מכירה את המילים שהשתמשתי בהן מגיע לי ציון 100 כי יש לי אנגלית טובה יותר משלך".

היה בלאגן שלם סביב זה, שלחו אותי למשרד של המנהל ודיברנו. לקח 5 שעות עד שהבנתי ש"המשחק מכור" ושאני אצטרך לעשות מה שהיא (המורה) אומרת. אני חושב שבעבודה-להגשה הבאה  כתבתי על פוקימונים וקיבלתי 100. ככה הבנתי שעדיף ללמוד אנגלית לבד ושאי אפשר לסמוך על אחרים יותר מידי. עשיתי את זה דרך משחקי מחשב וכתיבה בצ'אטים באינטרנט… הגעתי לתיכון עם רמת אנגלית די טובה, אבל לא ממש יכולתי לדבר כמו שצריך. השתמשתי ב-s בכל מקום אפשרי. זה היה נראה בערך ככה: "I was's going's to's" וכו'… לא ידעתי איפה צריך להשתמש בה. לאורך שנות התיכון שלי שיפרתי את האנגלית רבות. הייתה לי חברה שהאנגלית שלה הייתה טובה משלי ותמיד כשהייתי עושה טעויות היא הייתה צוחקת, וככה הבנתי שאני צריך לתקן את עצמי.

עד שהגעתי לצבא האנגלית שלי הייתה טובה מספיק כדי לעבוד על הרבה ישראלים שאני לא ישראלי. בתור חייל השתמשתי בזה הרבה פעמים. למשל באוטובוסים, הייתי מדבר עם אנשים כאילו אני חייל בודד שהגיע לישראל מארה"ב… וככה התאמנתי על האנגלית שלי. אני עדיין עושה את זה, לא עם אנשים זרים באוטובוס אבל כשאני מדבר עם הרופא שלי או עם נציגי שירות של כל מיני חברות. אני בוחר באפשרות לדבר איתם באנגלית ואפילו רואה שזה מביא לתוצאות טובות יותר: עונים לך מהר יותר, והם לא חושבים שאתה מנסה לעבוד עליהם…

ש: מה אתה מוצא מרתק באקספרס?

ת: התכלית של זה. אני חושב שזה מה שחיבר אותי לאקספרס בהתחלה, לפני 6 שנים, כשפגשתי את נעם והתחלנו לדבר על זה. זה משעשע כי יש לי תואר בחינוך, אבל אני לא חושב שמערכת החינוך שאנחנו מיישמים כיום היא רלוונטית. אני חושב שהיא מעט ארכאית ושהיא משרתת מטרה שאין בה צורך יותר. אנחנו לא צריכים מערכת שתייצר חיילים או עובדים טובים, אלא מערכת שתעזור לאנשים ללמוד, להתפתח ולהשיג. למערכת החינוך הנוכחית חסר הרבה בתחומים האלה ואקספרס עושה בדיוק את זה: היא נותנת לך את הכלים ולא את הידע. זה מרתק אותי כי אנחנו לא עסוקים רק בלמידה, אלא גם באיך ללמוד, איך אני לומד בעצמי ואיך אני מעורר באחרים השראה ללמוד בעצמם ונותן להם את הכלים ההכרחיים כדי שהם באמת ישיגו את הלמידה זאת.

ש: מה למדת על עצמך מאז שהצטרפת לאקספרס?

ת: וואו… כמה זמן יש לנו? יש לך חמש שנים פנויות? ברצינות רגע, אני חושב שהדבר העיקרי שלמדתי באקספרס הוא ניהול הזמן שלי בצורה יעילה. לפני כן לא הבנתי כמה זמן אני צריך לדברים מסוימים וכמה זמן יש לי. אני עובד יותר שעות ממה שעבדתי בעבר אבל יחד עם זאת יש לי יותר זמן לעצמי- לגדול, לחקור דברים חדשים, להיות עם הבת שלי, לעשות הרבה דברים שלא הבנתי שאפשר לשלב בחיים שלך הרבה לפני הפנסיה. זה הדבר העיקרי שלמדתי על עצמי; איך לתעדף דברים בחיים שלי ואיך להשיג את המטרות שאני רוצה להשיג בחיים האישיים והמקצועיים שלי.

ש: תוכל לתאר לנו איך נראה יום עבודה שלך כמאמן?

ת: הייתי שמח לתאר יום אפרורי ושגרתי אבל רוב הימים שלי הם… אני לא יודע האם 'ספורדיים' זו המילה הנכונה כי הם בנויים בצורה מערכתית או שיש מסגרת שהם מעוצבים תחתיה… אבל בדרך כלל היום שלי מתחיל בשעה 8:00, אני קורא מעט ומנסה לפתח את הכישורים הישנים שכבר יש לי, או ללמוד משהו חדש ולהשלים משימה שאני חושב שתקדם אותי בצורה משמעותית. לאחר מכן יש לי שיחות אימון (עם מתאמנים באקספרס) ושיחות אחרות. אחרי זה אני בדרך כלל מתכנת הרבה שעות, ואז מבלה שעתיים או שלוש בווטסאפ ועונה להודעות של המתאמנים שלי- האקספרסורים. זה בדרך כלל יום טיפוסי שלי. לרוב אני חוזר לתכנת לעוד זמן מה בערב ולפעמים יש גם מפגש זום או פרויקט של אוטומציה שצריך לעבוד עליו שעות נוספות.

ש: מה שמיוחד בזה הוא שאתה צריך לנווט בין הרבה משימות שונות (רם עונה: אחריויות)… לא רק אחריויות שונות, אלא שכל אחת מהן דורשת כישורים אחרים.

ת: זה טוב שיש לי פיצול אישיות ואני יכול להחליף כובעים כל הזמן: פעם אני מאמן… עכשיו אני CTO, והיום אני מתכנת… אז אני יכול להחליף בין הכובעים הרבה פעמים וזה כיף.

ש: אתה אוהב את זה?

ת: אנחנו, כל הישות הזאת שהיא רם, אוהבים את זה מאוד (בדיחה). אני, שעכשיו את מדברת איתו לא מכיר בקיום של כל האחרים, אבל, כן… אני חושב שזה שומר על עניין, אתה לא עושה את אותו הדבר שוב ושוב, אתה כל הזמן ממציא את עצמך מחדש ומנסה לחשוב על דרכים חדשות או טובות יותר לעשות את מה שאתה רוצה לעשות.

ש: מה לגבייך מפתיע אנשים אחרים?

ת: זה שאני דתי, אבל זה הולך להשתנות… התרחקנו מעט מהדת, אבל עדיין יש לי כיפה. אני חושב שיש דברים שאני יודע (מבין בהם) שמפתיעים אנשים. הרבה אנשים מופתעים כשהם מעלים נושא כלשהו לשיחה ואני תורם את השקל-וחצי שלי. הם יגידו "אה, לא ידענו שאתה יודע את זה"; בין אם מדובר בתרבות הפופ, בדת, במיתולוגיה או בתכנות… אני נראה כמו הבחור שאתה תביא אליו את המכונית שלך, לא הבחור אליו תביא את המחשב שלך, ואני משתמש בזה די הרבה.

ש: איפה אתה חושב שתהיה בעוד חמש שנים מהיום? בהקשר של אקספרס או בקשר לדברים אחרים.

ת: ספציפית בעוד חמש שנים מהיום אני ככל הנראה אשב בחדר על כסא ליד שולחן עבודה או… אני לא יודע, זה קשה מאוד לראות את עצמך בעוד חמש שנים, אבל בתקווה אני אשחק עם הילדה שלי ולבטח יהיה לי עוד אחד… אני אנסה לדבר עם הסניף שלנו (של אקספרס) ברוסיה או הסניף בספרד או ביפן, תלוי לאן נרצה ללכת. Living on a prayer… אולי אני אלגום קפה עם בון ג'ובי, לא יודע. אני אעשה כל מיני דברים שאני אוהב לעשות.

תודה רבה לְרַם על הראיון.

אם הטיפ הזה יכול לעזור לחבר/ה שלך, Sharing is caring(:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

המאמרים שלנו בנויים עם המון מחשבה על מנת לתת ערך אמיתי.
אפשר להצטרף פה למטה ולקבל #טיפ_שבועי מאתנו:

אם כבר הטמעתם את ההרגל הזה,
אל תבזבזו זמן - המשיכו לפרק הבא במסע...

אם אתם הייטקיסטים ואנשי עסקים שצריכים להתחיל לדבר ביומיום
אתם מוזמנים לצפות בהדרכה שלנו

איך אפשר להפסיק "ללמוד" אנגלית, ולהפוך לדובר אנגלית

מבלי לשבת בכיתה עם מורים, להשקיע שעות בלמידה תאורטית ולעשות שיעורי בית משעממים

מה נלמד בהדרכה:

מי מעביר את ההדרכה:

נועם רז, מנכ"ל חברת אינגליש אקספרס בע"מ.
אנחנו עוזרים להייטקיסטים ואנשי עסקים
להפוך לדוברי אנגלית ולעבוד בשוק הגלובלי

אנחנו עובדים עם אנשים מהחברות המובילות בישראל

מה המתאמנים שלנו מספרים

אם תצטרכו, הם ישמחו לדבר אתכם.
בכוונה רשמנו את השמות שלהם כפי שמופיעים בפייסבוק או בלינקדין, תוכלו לפנות אליהם ולשאול על התהליך והתוצאות שלהם

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik & Co

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

5/5

Dima Shaposhnykov

Cyber Security Specialist, CST360

היום אני מדבר אנגלית חופשי מבלי להתבייש, לפני כן דיברתי בצורה שבורה ומקוטעת וקיצרתי את הסיפורים שלי. זה הפך מטרחה לכיף. טסתי לנסיעת עסקים באירופה שם דיברתי רק אנגלית, ניהלתי שיחות עומק והם העריכו אותי על השטף ועל ההגייה שלי. סוף סוף אני יודע מתי להשתמש בזמנים המורכבים מבלי לחשוב על החוקים.

5/5

Yehuda Niv

Owner, Niv Books Publishing

השבוע דיברתי בפורום של מעל 40 איש(!). לראשונה בחיי לא הייתי מרוכזת בתחביר אלא פשוט דיברתי בשטף, שאלתי שאלות מורכבות והייתי חלק אינטגרלי בישיבה ויצאתי ממנה בהרגשה נהדרת. השיטה הזו נתנה לי את הכלים להיות עצמאית בתהליך שלי ולהשתפר כל הזמן ובכל מקום. אם הייתי צריכה להסביר בעצמי מה אני צריכה, לא הייתי יכולה לבקש משהו מדויק יותר.

5/5

Dr. Lihi Raichelson

Co-founder & CEO, BELLE

הקול הקטן שאומר "רק שלא יצחקו על האנגלית שלי" השתתק ואני פשוט יכול לדבר בכיף ובביטחון ואפילו שמחתי השבוע לנהל מספר שיחות טלפון עם לקוחות וספקים מחו"ל, דברים שעד היום הייתי עושה רק במיילים כי שם יש לי גוגל טרנסלייט.

במקום ללמוד ולשנן חומר, אני פשוט מאמן את עצמי לחיות את החיים שלי באנגלית ולחשוב באנגלית. אם יש מישהו שיש לו את החשש הזה שישמעו אותו מדבר, את הפחד לטעות ואת התסכול שהיה לי – אני מבטיח לכם שאקספרס בשבילכם ואתם יודעים שאני לא ממליץ על כל אחד.

5/5

Yoav Maor

Co-founder, Purple

החוויה שלי באקספרס מעולה.

מעבר לעובדה שאנגלית יוצאת ממני היום באופן הרבה יותר טבעי, התכנית הביאה איתה גם אנשים מדהימים, דרכם פיתחתי את היכולת לא רק להתבטא, אלא גם להעמיק בנושאים ולהביע רגשות מורכבים.

החוויה הזו לא מרגישה כמו למידה; הייתי מגדירה אותה יותר כמו תוספת מגניבה, מרגשת ומהנה, בעוד שדרוג והעשרת האנגלית קורים באופן די טבעי. כאן כנראה הקסם שלה.

כשנרשמתי לא ידעתי לאן אני נכנסת, והיום אני מבינה שזו אחת ההחלטות הטובות שלקחתי.

עד לפני כמה חודשים הרגשתי שאנגלית מפחיתה ממני, שאני נתפסת פחות טובה כשהיא בתמונה. היום אני מתרכזת בחוויה עצמה. אני לא "מאבדת אותי" באנגלית, אלא לומדת עוד יותר על עצמי דרכה.

5/5

Sivan Shimoni

Operations Manager at Camilyo

הגעתי לאקספרס לאחר שתקופה ארוכה חיפשתי מורה לאנגלית שילווה אותי לקראת כנס גדול שנערך השנה בזום בפני מאות אנשים, כנס בינלאומי שימצב את החברה שלי ואותי במקום מאוד ייחודי בתעשייה ולא רציתי להתפשר בבחירה. ניסיתי מכונים וכמה מורים פרטיים מהשמות הגדולים ביותר בתחום אבל לא הצלחתי להתמיד. אקספרס קלטו כבר בשיחה הראשונית על מה הולכים לעבוד. מהר מאוד הבין בדיוק איפה החולשות שלי ועל מה  צריך לעבוד, שנים שדיברתי באנגלית ללא חלקים שלמים מהשפה שדאגתי להסתיר ולהימנע מלהרחיב בנושאים מסוימים.

תהליך של למידת שפה מחדש ממש גרם לי להסתכל על הרבה תחומים מחדש, גרם לי להבין איפה טעיתי, להכיר בטעויות ולהתמודד איתן באופן יום יומי כדי להשתפר. השיטה של אקספרס הופכת את החשיבה וההתמודדות לחלק מהשגרה היומית והכריחה אותי להיות טוב יותר ולא לפחד להתמודד עם האתגר שהצבתי לעצמי.

ה"אתגר" הזה הוא היום תנאי בסיסי להצלחה כמעט בכל תחום ובאקספרס פשוט יודעים לעשות את זה. תודה!

5/5

Idan Cohen

Founder and CEO at Pick a Pier

לראשונה בחיי אני מוצאת את עצמי משתמשת באנגלית באופן וולנטרי בלי שאף אחד מכריח אותי, סתם בשביל הכיף, ומחפשת הזדמנויות לדבר ולהשתמש בה ביומיום ובעבודה. מצאתי חברה שדוברת אנגלית ואני מדברת איתה ברמה היומית וגם עם בן הזוג שלי. זה פשוט מתמקד בי ובחיים שלי ולא בחוקים של השפה האנגלית, ואז מתוך עניין ונגישות אני פשוט עושה את זה.

אני חושבת שזו הפעם הראשונה בחיים שלי שהכוח והידע לשפר את האנגלית שלי ברמה היומית נמצא אצלי ואני לא תלויה בספר או חוברת עבודה. התחלתי להיות יותר מעורבת בעבודה בפרויקטים ופגישות בינ"ל, שואלת שאלות ויורדת לעומק העניין במקום להישאר באזור הנוחות שלי, ותוך כדי מתקנת את עצמי ומשתפרת

5/5

Anat Keren

Clinical Manager, XRHealth

מי שלא למד אנגלית באקספרס, לא למד אנגלית בחייו.
השיטה הייחודית של נועם ללימודי אנגלית תסגור כל פער שיש לך בנוגע לשפה, תפתח ותעשיר את הידע והביטחון העצמי שלך במישור האישי והמקצועי כאחד. באקספרס למדתי איך לחשוב באנגלית לפני הרילוקיישן ללונדון. תתכוננו ליהנות מכל שלב בדרך!

5/5

Yael Bar

Marketing & Creative Director

מכירים את אזור השוליים הזה בצד של הכביש,
איפה שמאיצים כדי להשתלב בתנועה אחרי עצירה ממושכת בצד?

זו אקספרס עבורי, הכנה מצוינת לעבודה החדשה שלי. ניתנה לי האפשרות לטעות,
לקבל פידבקים, ולתקן, וכך לשפר את הדקדוק שלי שהיה ברמה נמוכה מאוד. הבחנתי בחולשות שלי ואיך לתקן

אותן. הייתה לי חווית לימוד נפלאה ללא לחץ או שיפוטיות.
צברתי את הביטחון העצמי שאני צריכה עבור החיים פה בדבלין, אז המון תודה על זה!

5/5

Gali Belleli

EMEA Senior HR Advisor at Verison Media

אקספרס זה בדיוק הקורס שחיפשתי כל החיים!
בעזרת השיטות המגניבות והיצירתיות טיפלנו בדיוק בנקודות הבעייתיות. זה לא עוד סתם קורס באנגלית, אלא קורס שמותאם במדויק לכל אחד.  כיום אני מסוגלת לנהל שיחות בנושאים שונים ולא רק בנושאים טכניים הקשורים לעבודה כאשר רוב המשרד שלי דוברי אנגלית. ליווי אישי, זמינות לכל שאלה גם במהלך היום בהחלט יתרון נוסף באקספרס.
אז אם אתם רוצים לדבר אנגלית בחופשיות בכל נושא ובכל מקום, אקספרס זה בדיוק מה שחיפשתם :)

5/5

Liora Naginski

Technical Operations manager at Cymbio

עד הסדנה גם את האנגלית שידעתי בקושי העזתי לדבר להשמיע בפגישות או בשיחות עם חול. מאז הסדנה נעלם לי הפחד לדבר עם אנשים באנגלית, גם עם אנשים זרים. בחצי שנה האחרונה, נתתי פיצ'ים באנגלית, ניהלתי פגישות ושיחות וידאו באנגלית ודיברתי ספונטנית עם דוברי אנגלית בכנסים.

היה לי בלאגן בראש בכל הנושא של הטיית גופים וזמנים. מאז, הכל יותר ברור ומסודר לי בראש. אני מנסח מיילים במהירות וכשאני בודק אותם בטרנסלייט הם יוצאים כמעט ללא שגיאות.

5/5

Matar Stiglitz

Founder&CEO CodyMe

אנגלית ממש חשובה לי. חלק גדול מהלקוחות שלי הם דוברי אנגלית, ואני טס הרבה מהעבודה. בעזרת שיטת אקספרס שיפרתי את האנגלית שלי מרמה של תיכון, לרמה שאני מצפה לה בעולם העסקי.

במהלך הקורס ראיתי שיפור ברמה השבועית ביכולת שלי לדבר עם הלקוחות שלי ולבטא את עצמי. קפץ לי הביטחון העצמי משמעותית והשתפר השטף. כיום אני מדבר בלי לעצור, אני לא צריך לחשוב על 'מה ואיך', אני פשוט מדבר. קשה לתאר את זה, זה פשוט נכנס לי לסיסטם.

5/5

Dima Shaposhnykov

CST360 Cyber Security Specialist

הצגתי בכבוד בכנס את העבודה בכימיה שעשיתי בבר אילן. מזל שיש כנסים והזדמנויות לעצור ולראות כמה עברת וכמה עשית וסוף סוף להתגאות בזה.

תודה ענקית לסדנת אקספרס דיבור באנגלית ששיפרה מאוד את הביטחון העצמי שלי! היום לראשונה הרגשתי נוח עם עצמי לדבר באנגלית וגם לבחור בעצמי את האנגלית.

5/5

Lena Trifonov

PhD, Medicinal and Pharmaceutical Chemistry

השיטה של אקספרס היא ייחודית ומדהימה. המאמנים מעולים וחיוביים, מתגאה לומר שאני לומד אצלם – המלצתי לכל מי שאני מכיר. ללמוד שפה זה דבר שדורש המון סבלנות טכניקה וכוח רצון. אקספרס משלבת את שלושתם בדרך מהנה וכיפית שמשאירה לך את המידע במח. הם משלבים גאונות עם יחסי אנוש מעולים.

5/5

Yohay Sponder

Standup Comedian

כולם מלמדים אנגלית, אבל רק לאקספרס יש באמת שיטה.
שיטת אקספרס עזרה לי לבטא את עצמי על הבמה עם יותר ביטחון עצמי בצורה אינטואיטיבית וחופשית ומהירה עם פחות סימני שאלה. הידע והתשוקה של המאמנים ללמד אנגלית תרמו לחוויית ביטחון שלי. אני ממליץ על השיטה כי היא פשוט גרמה לי לדבר אנגלית

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

אקספרס לא דומה לשום דבר אחר שאתם מכירים, קשה להסביר את זה. כל פעם שהייתי צריך לנהל שיחה באנגלית, דו שיח עם קולגות לעבודה, קליינטים וסתם ברחוב, הייתי נמנע ומתחמק… שובר שיניים ומגמגם או איכשהו מעביר את השיחה לצ'אט… ואז נכנסתי לאקספרס. הסדנה עוסקת בדבר ממש פשוט – לחיות באנגלית. אחרי הסדנה הביטחון עלה משמעותית והתחלתי דבר ולנצל הזדמנויות חדשות. תעשו לעצמכם טובה ענקית ותירשמו.

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik&Co

ככל שעליתי בדרג הניהולי, הפכתי להיות מנכ"לית של קניון, בתוכי התביישתי כי לא רק שלא ידעתי אנגלית כמו שנדרש ממנכ"לית, אלא שנמנעתי דחיתי מילים או משפטים שהיו נזרקים לאוויר

והרגשתי ממש out, לא מבינה , לא שייכת ואולי לא ראויה למעמד…

התוכנית אפשרה לי להכניס את האנגלית ליומיום שלי ולשלב אותה בכל מקום בעולם תוכן שלי, לאט לאט הרגשתי שאני נפתחת כמו פרח בשדה שטוף שמש משבוע לשבוע חל שיפור מופלא בביטחון שלי מה שאפשר שלי לקפוץ ביכולת הלמידה שלי.

זה כמו להיות תתרן שלא מצליח להריח כלום (מתוך פחד) ולפתע הריח התחיל להגיע… ואתו החשק, חשקתי מחדש בכל דבר שהריח כמו אנגלית התחלתי לראות סדרות באנגלית ללא תרגום, התרגשתי לגלות כמה שאני יודעת (כי בעבר מרוב שפחדתי שאני לא יודעת פשוט תחזקתי את המוד של "הלא יודעת") התחלתי לקרוא ספר באנגלית, לדבר עם חברים שיש לי באנגלית שחיזקו אותי לאורך הדרך.

החלק החזק והטוב בדרך היה שבשיחות בעברית שהייתי מקיימת היו "נפלטות" לי מילים ואפילו משפטים באנגלית, שמתי לב שהמוח שלי ממש עושה את העבודה בשבילי. עברתי שינוי מופלא בעולמי הפנימי, כזה שגרם לי לראות את לין- כיכולה!

התוכנית והשיטה שנועם פיתח היא גאונית ופשוטה כאחד. החלק היפה בה שאין מה לנסות לזכור, הייתם מאמינים ללמוד אנגלית ולא לנסות לזכור. אז כן זה פשוט ככה. השיטה מבוססת על NLP ומי שמכיר, יבין איזה גאון הוא האדם שפיתח שיטה באופן שתתכנת את המוח בקלות וביעילות.

5/5

Lin Cohen

Master NLP

אנגלית תמיד הייתה עבורי אתגר. אני מבין אנגלית, אני יודע לקרוא אנגלית ואני גם יודע לדבר אנגלית אבל תמיד נמנעתי מלדבר מול אנשים.

היה לי פחד שאני לא "מספיק טוב" ושיצחקו עליי שהאנגלית שלי לא טובה. המטרה שלי בעולם העסקי היא להצעיד את העסק למחוזות חדשים למחוזות שהשפה העברית לא נמצאת בהן רוב העולם מדבר אנגלית והגיע שגם אני אצור ביטחון אישי ואוכל לדבר אנגלית עם אנשים. נרשמתי לסדנת אקספרס כדי לחזק את הביטחון האישי שלי בשפה והתוצאות ישר הגיעו.

אני עושה עסקים עם אנשי עסקים מכל העולם.

לא מפריע לי כבר שאני טועה במילה אחת או שתיים.

איכות השיחות והעומקים עלו כמה וכמה שלבים.

ואני מוצא את עצמי מידי פעם גם שר לעצמי באנגלית. 

אני ממליץ בחום רב על שיטת אקספרס כי היא הפכה את העולם שלי לפשוט וקל יותר.

5/5

Alon Zofiof

CEO, Moral Jewelry

לאקספרס הגעתי אחרי שנתקלתי במודעה ובמספר סרטונים קצרים של נועם – נותן טיפים שימושיים לאנגלית יומיומית בצורה קצת שונה ממה שהייתי רגיל להיחשף עד כה.
ניסיתי בעבר קורסים במקומות שונים אבל אף קורס לא נתן את הידע, הכלים והיחס כמו שאקספרס נותנים.
הרעיון הוא לשים את התלמיד במרכז ולתת לו כלים שישמשו אותו לאורך כל היום ולא רק התבססות על "זיכרון" או שינון מילים במקרים ספציפיים.
ככל שנשלב את האנגלית בחיי היומיום החל מפעולות פשוטות ועד כתיבת אימייל בעבודה ללקוח בינלאומי או שיחת וועידה הכול עניין של הרגלים ובאקספרס מלמדים אותך לעשות את זה נכון.

5/5

Haim Ger

Affiliate Manager, Plus500

הדרך להבנת דברים מסוימים היא בעזרת חוויה ישירה.

בסדנת אקספרס, נחשפתי לראשונה ללימוד אנגלית דרך חוויה חדשנית, יצירתית, אקטיבית, מרגשת. סוף סוף התעוררה בי שוב המוטיבציה והמחויבות לתהליך השתפרות מתמיד. מעבר ללימוד אנגלית נועם הוא מדריך לחיים!

בעזרת הסדנה השתחררתי ממעצורים פסיכולוגים,
כמו "איזה בושות מה יקרה אם אני אטעה?…",  מתחזק הביטחון העצמי להביע את עצמך ולהעז לדבר עם אנשים חדשים באנגלית (Networking זה כלי סופר חשוב).
הרגלים חדשים ובריאים נשזרו בשגרה היומית שלי גם הרבה אחרי הסדנה! ממליצה בחום על סדנת אקספרס זו מתנה לעצמכם לשיפור איכות החיים!

5/5

Ofra Dekel

Biological Engineer & Entrepreneur

כבר בשעה הראשונה באקספרס הבנתי שהגעתי למקום הנכון. מהר מאוד הבנו את הפערים ואת החולשות שלי באנגלית, ובעזרת השיטה של אקספרס השתפרתי פלאים כבר מהשבועות הראשונים. ידעתי במה צריך להתמקד והיופי שכל התרגול נעשה בצורה יום יומית וקלילה.

בעבר חששתי לשלוח מייל בעבודה, היום אני מנהל דיונים ארוכים באנגלית בביטחון ובטבעיות
.

5/5

Naor Malca

Software Engineer, HARMAN International

הסדנה עושה את מה שלימודים של שנים לא עושים. היא משנה את כל הגישה ללימוד אנגליתמהשבוע הראשון אשכרה מתחילים לדבר אנגלית, משיעור לשיעור, תבניות הדיבור נעשות נכונות.

זה פותח דרך חדשה, מרתקת וכייפית להמשיך ולא חזרה אינסופית לאיזה כלל תאורתי שנשכח ברגע שסוגרים ספר חוקים"

5/5

Olga Saltovski

Business Owner - Moonshine

אחרי הרבה שנים של ניסיונות לשיפור האנגלית, הגעתי לסדנת אקספרס. הסדנה והמאמנים בה נותנים את הכלים והביטחון להתמודד עם מחסומים בשפה האנגלית. רשת הביטחון שנוצרת מאפשרת להתבטא טוב יותר באנגלית במעגלים החברתיים השונים.
שיטת האימון מתייחסת לשגרת היום יום וכך המשימות הופכות להיות מעניינות ומאתגרות
.
ממליץ לכל מי שרוצה לשפר את האנגלית שלו או מי שכבר ויתר והחליט שכנראה לא יצליח להתמודד עם מחסום השפה באנגלית
.

5/5

David Baba

Product Manager

קודם כל שיפרתי את הדימוי האישי שלי,
שזה 90% ממה שהייתי צריכה.

דבר שני, אני חושבת שנגעתם בול בנקודות שהייתי צריכה לשפר כמו ה-In/On/at במקומות, וזמנים.
והכי חשוב, זה פשוט היה כיף!

5/5

Eden Omer

Software Developer

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram