ראיון עם אורן

ראיון עם אורן, מאמן באקספרס ומנהל הפיתוח העסקי

ש: תוכל להציג את עצמך, מי זה אורן פלס?

ת: אני אורן פלס, עובד באקספרס מעל לחצי שנה. לפני כן עבדתי בהייטק כמפתח הדרכה וכמנהל פרויקטים. לימדתי לסירוגין במשך חמש עשרה שנה אנגלית ומקצועות נוספים, גם כשגרתי למשך עשר שנים בלוס אנג'לס וגם פה בישראל. אני נשוי ויש לי שלוש בנות בגילאי 8 ומטה. אני גר ברמת גן, וחי חיי משפחה מאושרים.

ש: מתי התחלת להתבטא באנגלית? אני חושבת שאתה המאמן היחיד בצוות שאצלו זה עבד הפוך.

ת: כן, זה בשל העבודה שנולדתי בטורנטו, קנדה. ההורים שלי היו שם לצורך לימודים ועבודה. עלינו לישראל כשהייתי בערך בן 7, לכיתה ב', ואז הבנתי שלדעת איך אומרים אמא, אבא, גן ובית ספר בעברית זה לא מספיק, שאני צריך ללמוד יותר. היה לי הלם תרבות קל אבל התגברתי עליו…

ש: ושמרת על האנגלית שלך?

ת: האנגלית שלי לקחה הפסקה של 4 או 5 שנים. ואז כשהתחילו ללמד אותה, בכיתה ו' או ז', התקשיתי והייתי צריך עזרה כדי להצליח ללמוד כמו כולם. חלק מהשורשים של האנגלית שלי חזרו, כל מיני זיכרונות ישַנים. איך לחבר משפט וקצת אוצר מילים, אז זה היה לי מאתגר אבל באופן שונה מזה שרוב הישראלים חווים.

ש: באופן מסוים חווית את זה פעמיים- פעם אחת עם העברית ושוב פעם עם לימוד אנגלית מחדש.

ת: כן. בעברית התהליך היה קשה. לקח 3 שנים עד שלמדתי לדבר באופן שוטף ולא רק לחזור אחרי משפטים. האנגלית לעומת זאת, היא חזרה אליי. זכרונות הציפו אותי מגילאי 5, 6 ו-7. ההורים שלי נתנו לי קסטה שבה שמעתי את עצמי מדבר אנגלית בגיל 6 בטורונטו. נשמעתי כמו קנדי, בלי שום מבטא ישראלי. ולא יכולתי לזהות מי זה הילד הזה בתור ילד ישראלי בן 10.

ש: תוכל לספר לנו משהו לגבי אקספרס שהוא מרתק בעינייך?

ת: האינסטינקט הראשוני שלי הוא לדבר על עבודת הצוות שלנו וכמה למדתי מהעבודה עם נועם, טאי ורם… וגם ממך, יעל, ומאחרים. אבל אני חושב שהדבר שתופס את מירב תשומת הלב, הוא העובדה שְמה שנועם יצר עובד עם כל כך הרבה סוגים של אנשים, גם העסוקים ביותר. כשהם עושים את העבודה המוטלת עליהם, אתה כמאמן רואה את השינוי הגדול שהם עוברים בתוך חודש וחצי, חודשיים או שלושה. הם אומרים לנו שבעבודה, אנשים מסביבם שמו לב שהם התחילו לבקש להיות מעורבים בדברים נוספים באנגלית ושהם מרגישים טוב יותר בחיים שלהם. הם גם מתַקשרים הרבה יותר עם הקולגות שלהם ועם נושאי תפקידים מקבילים בחברות מארה"ב, קנדה, אוסטרליה, בריטניה, בכל מקום שבו מדברים אנגלית, גם עם האירופאים. זה מדהים. לראות אנשים שמתקשים לבטא את עצמם באנגלית מצליחים להתראיין באנגלית ולהתקבל לתפקידים אחרי חודש בתכנית שלנו…

לימדתי במשך 15 שנה ואף פעם לא ראיתי כזאת התקדמות מהירה לאחר חודש. וכאן אני רואה את התוצאות של הלמידה האיכותית שמאפשרת למתאמנים לבטא את עצמם היטב, זה מדהים. לראות אנשים שהתקשו לחבר 3 משפטים בלי לטעות עוברים ראיונות שלמים באנגלית ושולחים לי הקלטות שלהם, ושל משפטים חדשים שהם חושבים להגיד בראיונות בלי אף טעות שצריך לתקן… זה משוגע.

ש: האם יש משהו שלמדת על עצמך מאז שהצטרפת לאקספרס? המאמנים שלנו שונים מאוד האחד מהשני ואנחנו חווים את השוני הזה גם בעבודת הצוות. האם זה משפיע עליך וגורם לך ללמוד דברים על עצמך?

ת: כן, בהחלט. קודם כל, עברו מספר שנים מאז שלימדתי משהו בפעם האחרונה, אז העבודה באקספרס מזכירה לי כמה אני אוהב ללמד. למדתי על עצמי שאם אני נצמד לתכנית שלנו אני יכול ללמוד משאר המאמנים וגם מנועם על הוראה. אני לומד איך להיות בן אדם שלם יותר עם משמעת גבוהה וידע רב יותר לגבי האפשרות לחולל שינוי משמעותי באמצעות השיטה שלנו. חלק ממנה מורכב מאמפתיה, סבלנות, גישה חיובית כלפי התכנית… בסך הכל אני לומד איך להיות בן אדם טוב יותר וכתוצר לוואי של זה גם מורה טוב יותר. לגבי הוראה, מדובר במשהו שחשבתי שאני שולט בו מזמן והעבודה כאן מלמדת אותי כמה אני עוד יכול ללמוד ולשפר. אני מקווה שאני משתפר ושהשיפור מורגש בקרב המתאמנים שלי. אנחנו מקבלים מהם פידבקים… נראה שזה עובד.

ש: תוכל לתאר איך נראה יום עבודה שלך באקספרס, כמאמן וביתר התפקידים שלך בחברה?

ת: יש ימים יותר אינטנסיביים ויש כאלה שפחות. כמנהל הפיתוח העסקי של אקספרס אני תמיד מחפש הזדמנויות נוספות להגדיל את ההשפעה של אקספרס על שוק העבודה הישראלי. בפועל זה אומר שאני שואל אנשי משאבי אנוש, גורמי הנהלה ואנשי מכירות בחברות שונות על הצרכים שלהם וכמובן עונה לשאלות שלהם.

היום שלי מורכב מזמנים שאני מקדיש לאימון- בין אם מדובר בתגובות למתאמנים שלי על הודעות שונות בווטסאפ ובין אם מדובר בשיחות אימון בטלפון. זו העדיפות הראשונה מבחינת משימות בלי ספק בכלל. לאחר מכן, מגיע התפקיד שלי כמנהל פיתוח עסקי. זה אומר שאני עובד על להכניס את אקספרס לכל מיני קהילות או לקבל אישור כגוף מוּכַּר ממשרד החינוך או משרד הביטחון. בנוסף אני עושה הרבה שיחות טלפוניות ושולח מיילים. חוץ מזה יש את החלק של שיחות ההתאמה עם אנשים שחושבים על או מעוניינים להצטרף לתכנית האימון שלנו. החלק האחרון, אולי 10% או 15% מהזמן שלי ביום מוקדש להתפתחות אישית – קריאה, למידה של דברים וכישורים חדשים, כמו גם לעזרה למחלקות אחרות של החברה ולהשתתפות בקבוצות השונות שיש לנו בקהילה בזום או בווטסאפ. כל יום הוא שונה אבל הלו"ז תמיד מלא.

ש: קשה לך להחליף בין הכובעים השונים שאתה חובש במהלך היום?

ת: כבר לא. זה קשור לאיך שנועם ו-רם אימנו אותי להיות מאמן טוב ולנהל שיחות התאמה מוצלחות. אחרי חודש וחצי בחברה עשיתי את שיחת ההתאמה הראשונה שלי וכמה שבועות לאחר מכן היו לי שיחות אימון ראשונות עם כמה מתאמנים שאני גייסתי לתכנית. אחרי שכל הדברים האלה קרו התפניתי לתפקיד שלי כמנהל הפיתוח העסקי של החברה. כך שלמדתי איך לבסס את היום שלי על שיחות האימון וההתאמה ולהוסיף עליהן תפקיד נוסף. זה מבלי להחשיב את הזמן לקריאה או לשיפור האישי שלי כבן-אדם כ'כובע' נוסף שאני חובש. אני עושה את זה בכל יום מאז שאני אדם מבוגר. כיום יש יותר זיגזגים בין כובעים שונים מאשר בעבר, אבל אנחנו מתמודדים עם זה בעזרת כישורי ניהול זמן שלמדנו מנועם. לפעמים יש ימים שבהם אני עוסק באימון ובשיחות התאמה למשך חמש שעות וחצי. זה יכול להיות מתיש אם אתה לא מוכן לזה ולא מנוסה בזה, אבל זה אפשרי בסופו של דבר. כמו העבודות של כולנו, זה דורשני.

ש: תוכל לספר משהו לגבייך שמפתיע אנשים אחרים?

ת: אני לא ממש יודע מאיפה להתחיל. החיים שלי הם כמו כספת אטומה 😉 חוץ מאבא שלי, אני חושב שאני היחיד מהמשפחה שלנו שמדבר אנגלית באופן קבוע. למרות שגם אחי ואחותי עושים הרבה מהעבודה שלהם באנגלית, אני היחיד מבנינו שנשמע כאילו הוא נולד בטורנטו. ההורים שלי שניהם ישראליים ולמרות שהם למדו בקנדה והאנגלית שלהם טובה, בעיקר זו של אבא שלי, אבל אם יעמידו את כולנו בשורה אני אהיה היחיד שיחשבו עליו שגדל עם אנגלית בבית. אני חושב שזה פשוט דרש קצת עבודה מבחינתי, זה שהלכתי אחרי הצבא ל-10 שנים ללוס אנג'לס, לדבר שם אנגלית עם אמריקאים וללמוד שם שינה את הדיבור שלי באנגלית וגרם לכך שאני יכול לחשוב יותר מהר באנגלית. אז, כן… יש לי שני אחים, קטנים ממני בשנתיים ובארבע שנים. שניהם נולדו בטורונטו ושניהם מדברים עם הילדים שלהם באנגלית, מה שאני לא עושה מספיק ומתבייש בזה (והנה עוד סוד לגביי). אז זה דבר אחד שאפשר לדעת לגביי.

ש: דבר אחד שהפתיע אותי לגבייך, מעבר לזה שאתה שר מדהים, הוא שאתה בכלל לא נראה כמו מישהו בגילך. נדהמתי כשאמרת לי בן כמה אתה.

ת: להיות בעשור הרביעי לחיים שלך, כמבוגר (זה אומר שאני לא בשנות השלושים שלי יותר)… זה לפעמים מפתיע אנשים מסביבי, יש לי כמה זיפים מאפירים…

ש: נכון, אבל עדיין יש לך הרבה שערות על הראש ואנרגיה לא טיפוסית…

ת: כן, עברתי את גיל 35 בצורה הזאת. הבאתי ילדים בגיל מאוחר, ואני לא לוקח את החיים ברצינות רבה מידי. גם זה לא שעבדתי בעבודה אחת כל החיים שלי מאחורי שולחן במשרד במשך 25 שנה, כל זה עוזר. חוץ מזה שאני צריך לעמוד בקצב של הילדות שלי בנות השנתיים, חמש ושמונה. אני חייב להמשיך להיות בכושר!

ש: מההיכרות שלי איתך, היית מוצא משהו לרוץ אחריו גם אם לא היה לך את הילדות. אתה בחור מאוד אנרגטי ותזזיתי. 

ת: אני לא יודע לגבי זה, את רואה אותי במיטבי בימי שני בישיבות הצוות שלנו. היו שנים שעבדתי בעבודה פיסית בתור נגר, אבל במשך רוב השנים העבודה שלי הייתה מאחורי שולחן, בין אם הייתי מנהל מוצר, מנהל פרויקטים או מנהל הדרכה בחברות הייטק. אז זה לא שהייתי בכושר ואני עדיין לא… אני לא מאמין בלגדל כרס ולתת למוח והנפש שלך להזדקן. אולי מדובר בגֶנים. אני חושב שאני נראה ככה כי אני לא נלחץ מהחיים, אני לא נמצא הרבה בשמש ואני חי חיים בריאים בסך הכל. אני תמיד צוחק שאני הכי מבוגר בצוות שלנו אבל לא בכל כך הרבה…

תודה אורן, עד הפעם הבאה…

אם הטיפ הזה יכול לעזור לחבר/ה שלך, Sharing is caring(:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

המאמרים שלנו בנויים עם המון מחשבה על מנת לתת ערך אמיתי.
אפשר להצטרף פה למטה ולקבל #טיפ_שבועי מאתנו:

אם כבר הטמעתם את ההרגל הזה,
אל תבזבזו זמן - המשיכו לפרק הבא במסע...

אם אתם הייטקיסטים ואנשי עסקים שצריכים להתחיל לדבר ביומיום
אתם מוזמנים לצפות בהדרכה שלנו

איך אפשר להפסיק "ללמוד" אנגלית, ולהפוך לדובר אנגלית

מבלי לשבת בכיתה עם מורים, להשקיע שעות בלמידה תאורטית ולעשות שיעורי בית משעממים

מה נלמד בהדרכה:

מי מעביר את ההדרכה:

נועם רז, מנכ"ל חברת אינגליש אקספרס בע"מ.
 אנחנו עוזרים להייטקיסטים ואנשי עסקים
להפוך לדוברי אנגלית ולעבוד בשוק הגלובלי

 

אנחנו עובדים עם אנשים מהחברות המובילות בישראל

מה המתאמנים שלנו מספרים

אם תצטרכו, הם ישמחו לדבר אתכם.
בכוונה רשמנו את השמות שלהם כפי שמופיעים בפייסבוק או בלינקדין, תוכלו לפנות אליהם ולשאול על התהליך והתוצאות שלהם

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik & Co

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

5/5

Dima Shaposhnykov

Cyber Security Specialist, CST360

היום אני מדבר אנגלית חופשי מבלי להתבייש, לפני כן דיברתי בצורה שבורה ומקוטעת וקיצרתי את הסיפורים שלי. זה הפך מטרחה לכיף. טסתי לנסיעת עסקים באירופה שם דיברתי רק אנגלית, ניהלתי שיחות עומק והם העריכו אותי על השטף ועל ההגייה שלי. סוף סוף אני יודע מתי להשתמש בזמנים המורכבים מבלי לחשוב על החוקים.

5/5

Yehuda Niv

Owner, Niv Books Publishing

השבוע דיברתי בפורום של מעל 40 איש(!). לראשונה בחיי לא הייתי מרוכזת בתחביר אלא פשוט דיברתי בשטף, שאלתי שאלות מורכבות והייתי חלק אינטגרלי בישיבה ויצאתי ממנה בהרגשה נהדרת. השיטה הזו נתנה לי את הכלים להיות עצמאית בתהליך שלי ולהשתפר כל הזמן ובכל מקום. אם הייתי צריכה להסביר בעצמי מה אני צריכה, לא הייתי יכולה לבקש משהו מדויק יותר. 

5/5

Dr. Lihi Raichelson

Co-founder & CEO, BELLE

הקול הקטן שאומר "רק שלא יצחקו על האנגלית שלי" השתתק ואני פשוט יכול לדבר בכיף ובביטחון ואפילו שמחתי השבוע לנהל מספר שיחות טלפון עם לקוחות וספקים מחו"ל, דברים שעד היום הייתי עושה רק במיילים כי שם יש לי גוגל טרנסלייט.

במקום ללמוד ולשנן חומר, אני פשוט מאמן את עצמי לחיות את החיים שלי באנגלית ולחשוב באנגלית. אם יש מישהו שיש לו את החשש הזה שישמעו אותו מדבר, את הפחד לטעות ואת התסכול שהיה לי – אני מבטיח לכם שאקספרס בשבילכם ואתם יודעים שאני לא ממליץ על כל אחד.

5/5

Yoav Maor

Co-founder, Purple

החוויה שלי באקספרס מעולה. 

מעבר לעובדה שאנגלית יוצאת ממני היום באופן הרבה יותר טבעי, התכנית הביאה איתה גם אנשים מדהימים, דרכם פיתחתי את היכולת לא רק להתבטא, אלא גם להעמיק בנושאים ולהביע רגשות מורכבים. 

החוויה הזו לא מרגישה כמו למידה; הייתי מגדירה אותה יותר כמו תוספת מגניבה, מרגשת ומהנה, בעוד שדרוג והעשרת האנגלית קורים באופן די טבעי. כאן כנראה הקסם שלה. 

כשנרשמתי לא ידעתי לאן אני נכנסת, והיום אני מבינה שזו אחת ההחלטות הטובות שלקחתי. 

עד לפני כמה חודשים הרגשתי שאנגלית מפחיתה ממני, שאני נתפסת פחות טובה כשהיא בתמונה. היום אני מתרכזת בחוויה עצמה. אני לא "מאבדת אותי" באנגלית, אלא לומדת עוד יותר על עצמי דרכה.

5/5

Sivan Shimoni

Operations Manager at Camilyo

הגעתי לאקספרס לאחר שתקופה ארוכה חיפשתי מורה לאנגלית שילווה אותי לקראת כנס גדול שנערך השנה בזום בפני מאות אנשים, כנס בינלאומי שימצב את החברה שלי ואותי במקום מאוד ייחודי בתעשייה ולא רציתי להתפשר בבחירה. ניסיתי מכונים וכמה מורים פרטיים מהשמות הגדולים ביותר בתחום אבל לא הצלחתי להתמיד. אקספרס קלטו כבר בשיחה הראשונית על מה הולכים לעבוד. מהר מאוד הבין בדיוק איפה החולשות שלי ועל מה  צריך לעבוד, שנים שדיברתי באנגלית ללא חלקים שלמים מהשפה שדאגתי להסתיר ולהימנע מלהרחיב בנושאים מסוימים.

תהליך של למידת שפה מחדש ממש גרם לי להסתכל על הרבה תחומים מחדש, גרם לי להבין איפה טעיתי, להכיר בטעויות ולהתמודד איתן באופן יום יומי כדי להשתפר. השיטה של אקספרס הופכת את החשיבה וההתמודדות לחלק מהשגרה היומית והכריחה אותי להיות טוב יותר ולא לפחד להתמודד עם האתגר שהצבתי לעצמי.

ה"אתגר" הזה הוא היום תנאי בסיסי להצלחה כמעט בכל תחום ובאקספרס פשוט יודעים לעשות את זה. תודה!

5/5

Idan Cohen

Founder and CEO at Pick a Pier

לראשונה בחיי אני מוצאת את עצמי משתמשת באנגלית באופן וולנטרי בלי שאף אחד מכריח אותי, סתם בשביל הכיף, ומחפשת הזדמנויות לדבר ולהשתמש בה ביומיום ובעבודה. מצאתי חברה שדוברת אנגלית ואני מדברת איתה ברמה היומית וגם עם בן הזוג שלי. זה פשוט מתמקד בי ובחיים שלי ולא בחוקים של השפה האנגלית, ואז מתוך עניין ונגישות אני פשוט עושה את זה.

אני חושבת שזו הפעם הראשונה בחיים שלי שהכוח והידע לשפר את האנגלית שלי ברמה היומית נמצא אצלי ואני לא תלויה בספר או חוברת עבודה. התחלתי להיות יותר מעורבת בעבודה בפרויקטים ופגישות בינ"ל, שואלת שאלות ויורדת לעומק העניין במקום להישאר באזור הנוחות שלי, ותוך כדי מתקנת את עצמי ומשתפרת

5/5

Anat Keren

Clinical Manager, XRHealth

מי שלא למד אנגלית באקספרס, לא למד אנגלית בחייו.
השיטה הייחודית של נועם ללימודי אנגלית תסגור כל פער שיש לך בנוגע לשפה, תפתח ותעשיר את הידע והביטחון העצמי שלך במישור האישי והמקצועי כאחדבאקספרס למדתי איך לחשוב באנגלית לפני הרילוקיישן ללונדון. תתכוננו ליהנות מכל שלב בדרך!

5/5

Yael Bar

Marketing & Creative Director

מכירים את אזור השוליים הזה בצד של הכביש,
איפה שמאיצים כדי להשתלב בתנועה אחרי עצירה ממושכת בצד?

זו אקספרס עבורי, הכנה מצוינת לעבודה החדשה שלי. ניתנה לי האפשרות לטעות, 
לקבל פידבקים, ולתקן, וכך לשפר את הדקדוק שלי שהיה ברמה נמוכה מאוד. הבחנתי בחולשות שלי ואיך לתקן

אותן. הייתה לי חווית לימוד נפלאה ללא לחץ או שיפוטיות.
צברתי את הביטחון העצמי שאני צריכה עבור החיים פה בדבלין, אז המון תודה על זה!

5/5

Gali Belleli

EMEA Senior HR Advisor at Verison Media

אקספרס זה בדיוק הקורס שחיפשתי כל החיים!
בעזרת השיטות המגניבות והיצירתיות טיפלנו בדיוק בנקודות הבעייתיות. זה לא עוד סתם קורס באנגלית, אלא קורס שמותאם במדויק לכל אחד.  כיום אני מסוגלת לנהל שיחות בנושאים שונים ולא רק בנושאים טכניים הקשורים לעבודה כאשר רוב המשרד שלי דוברי אנגלית. ליווי אישי, זמינות לכל שאלה גם במהלך היום בהחלט יתרון נוסף באקספרס.
אז אם אתם רוצים לדבר אנגלית בחופשיות בכל נושא ובכל מקום, אקספרס זה בדיוק מה שחיפשתם :)

5/5

Liora Naginski

Technical Operations manager at Cymbio

עד הסדנה גם את האנגלית שידעתי בקושי העזתי לדבר להשמיע בפגישות או בשיחות עם חול. מאז הסדנה נעלם לי הפחד לדבר עם אנשים באנגלית, גם עם אנשים זרים. בחצי שנה האחרונה, נתתי פיצ'ים באנגלית, ניהלתי פגישות ושיחות וידאו באנגלית ודיברתי ספונטנית עם דוברי אנגלית בכנסים.

היה לי בלאגן בראש בכל הנושא של הטיית גופים וזמנים. מאז, הכל יותר ברור ומסודר לי בראש. אני מנסח מיילים במהירות וכשאני בודק אותם בטרנסלייט הם יוצאים כמעט ללא שגיאות.

5/5

Matar Stiglitz

Founder&CEO CodyMe

אנגלית ממש חשובה לי. חלק גדול מהלקוחות שלי הם דוברי אנגלית, ואני טס הרבה מהעבודה. בעזרת שיטת אקספרס שיפרתי את האנגלית שלי מרמה של תיכון, לרמה שאני מצפה לה בעולם העסקי.

במהלך הקורס ראיתי שיפור ברמה השבועית ביכולת שלי לדבר עם הלקוחות שלי ולבטא את עצמי. קפץ לי הביטחון העצמי משמעותית והשתפר השטף. כיום אני מדבר בלי לעצור, אני לא צריך לחשוב על 'מה ואיך', אני פשוט מדבר. קשה לתאר את זה, זה פשוט נכנס לי לסיסטם.

5/5

Dima Shaposhnykov

CST360 Cyber Security Specialist

הצגתי בכבוד בכנס את העבודה בכימיה שעשיתי בבר אילן. מזל שיש כנסים והזדמנויות לעצור ולראות כמה עברת וכמה עשית וסוף סוף להתגאות בזה. 

תודה ענקית לסדנת אקספרס דיבור באנגלית ששיפרה מאוד את הביטחון העצמי שלי! היום לראשונה הרגשתי נוח עם עצמי לדבר באנגלית וגם לבחור בעצמי את האנגלית.

5/5

Lena Trifonov

PhD, Medicinal and Pharmaceutical Chemistry

השיטה של אקספרס היא ייחודית ומדהימה. המאמנים מעולים וחיוביים, מתגאה לומר שאני לומד אצלם – המלצתי לכל מי שאני מכיר. ללמוד שפה זה דבר שדורש המון סבלנות טכניקה וכוח רצון. אקספרס משלבת את שלושתם בדרך מהנה וכיפית שמשאירה לך את המידע במח. הם משלבים גאונות עם יחסי אנוש מעולים.

5/5

Yohay Sponder

Standup Comedian

כולם מלמדים אנגלית, אבל רק לאקספרס יש באמת שיטה.
שיטת אקספרס עזרה לי לבטא את עצמי על הבמה עם יותר ביטחון עצמי בצורה אינטואיטיבית וחופשית ומהירה עם פחות סימני שאלה. הידע והתשוקה של המאמנים ללמד אנגלית תרמו לחוויית ביטחון שלי. אני ממליץ על השיטה כי היא פשוט גרמה לי לדבר אנגלית

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

אקספרס לא דומה לשום דבר אחר שאתם מכירים, קשה להסביר את זה. כל פעם שהייתי צריך לנהל שיחה באנגלית, דו שיח עם קולגות לעבודה, קליינטים וסתם ברחוב, הייתי נמנע ומתחמק… שובר שיניים ומגמגם או איכשהו מעביר את השיחה לצ'אט… ואז נכנסתי לאקספרס. הסדנה עוסקת בדבר ממש פשוט – לחיות באנגלית. אחרי הסדנה הביטחון עלה משמעותית והתחלתי דבר ולנצל הזדמנויות חדשות. תעשו לעצמכם טובה ענקית ותירשמו.

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik&Co

ככל שעליתי בדרג הניהולי, הפכתי להיות מנכ"לית של קניון, בתוכי התביישתי כי לא רק שלא ידעתי אנגלית כמו שנדרש ממנכ"לית, אלא שנמנעתי דחיתי מילים או משפטים שהיו נזרקים לאוויר 

והרגשתי ממש out, לא מבינה , לא שייכת ואולי לא ראויה למעמד…

 

התוכנית אפשרה לי להכניס את האנגלית ליומיום שלי ולשלב אותה בכל מקום בעולם תוכן שלי, לאט לאט הרגשתי שאני נפתחת כמו פרח בשדה שטוף שמש משבוע לשבוע חל שיפור מופלא בביטחון שלי מה שאפשר שלי לקפוץ ביכולת הלמידה שלי.

זה כמו להיות תתרן שלא מצליח להריח כלום (מתוך פחד) ולפתע הריח התחיל להגיע… ואתו החשק, חשקתי מחדש בכל דבר שהריח כמו אנגלית התחלתי לראות סדרות באנגלית ללא תרגום, התרגשתי לגלות כמה שאני יודעת (כי בעבר מרוב שפחדתי שאני לא יודעת פשוט תחזקתי את המוד של "הלא יודעת") התחלתי לקרוא ספר באנגלית, לדבר עם חברים שיש לי באנגלית שחיזקו אותי לאורך הדרך.

 

החלק החזק והטוב בדרך היה שבשיחות בעברית שהייתי מקיימת היו "נפלטות" לי מילים ואפילו משפטים באנגלית, שמתי לב שהמוח שלי ממש עושה את העבודה בשבילי. עברתי שינוי מופלא בעולמי הפנימי, כזה שגרם לי לראות את לין- כיכולה! 

התוכנית והשיטה שנועם פיתח היא גאונית ופשוטה כאחד. החלק היפה בה שאין מה לנסות לזכור, הייתם מאמינים ללמוד אנגלית ולא לנסות לזכור. אז כן זה פשוט ככה. השיטה מבוססת על NLP ומי שמכיר, יבין איזה גאון הוא האדם שפיתח שיטה באופן שתתכנת את המוח בקלות וביעילות.

5/5

Lin Cohen

Master NLP

אנגלית תמיד הייתה עבורי אתגר. אני מבין אנגלית, אני יודע לקרוא אנגלית ואני גם יודע לדבר אנגלית אבל תמיד נמנעתי מלדבר מול אנשים.

היה לי פחד שאני לא "מספיק טוב" ושיצחקו עליי שהאנגלית שלי לא טובה. המטרה שלי בעולם העסקי היא להצעיד את העסק למחוזות חדשים למחוזות שהשפה העברית לא נמצאת בהן רוב העולם מדבר אנגלית והגיע שגם אני אצור ביטחון אישי ואוכל לדבר אנגלית עם אנשים. נרשמתי לסדנת אקספרס כדי לחזק את הביטחון האישי שלי בשפה והתוצאות ישר הגיעו.

אני עושה עסקים עם אנשי עסקים מכל העולם.

לא מפריע לי כבר שאני טועה במילה אחת או שתיים.

איכות השיחות והעומקים עלו כמה וכמה שלבים.

ואני מוצא את עצמי מידי פעם גם שר לעצמי באנגלית. 

אני ממליץ בחום רב על שיטת אקספרס כי היא הפכה את העולם שלי לפשוט וקל יותר.

5/5

Alon Zofiof

CEO, Moral Jewelry

לאקספרס הגעתי אחרי שנתקלתי במודעה ובמספר סרטונים קצרים של נועם – נותן טיפים שימושיים לאנגלית יומיומית בצורה קצת שונה ממה שהייתי רגיל להיחשף עד כה. 
ניסיתי בעבר קורסים במקומות שונים אבל אף קורס לא נתן את הידע, הכלים והיחס כמו שאקספרס נותנים.
הרעיון הוא לשים את התלמיד במרכז ולתת לו כלים שישמשו אותו לאורך כל היום ולא רק התבססות על "זיכרון" או שינון מילים במקרים ספציפיים.
ככל שנשלב את האנגלית בחיי היומיום החל מפעולות פשוטות ועד כתיבת אימייל בעבודה ללקוח בינלאומי או שיחת וועידה הכול עניין של הרגלים ובאקספרס מלמדים אותך לעשות את זה נכון.

5/5

Haim Ger

Affiliate Manager, Plus500

הדרך להבנת דברים מסוימים היא בעזרת חוויה ישירה.

בסדנת אקספרס, נחשפתי לראשונה ללימוד אנגלית דרך חוויה חדשנית, יצירתית, אקטיבית, מרגשת. סוף סוף התעוררה בי שוב המוטיבציה והמחויבות לתהליך השתפרות מתמיד. מעבר ללימוד אנגלית נועם הוא מדריך לחיים!

בעזרת הסדנה השתחררתי ממעצורים פסיכולוגים, 
כמו "איזה בושות מה יקרה אם אני אטעה?…",  מתחזק הביטחון העצמי להביע את עצמך ולהעז לדבר עם אנשים חדשים באנגלית (Networking זה כלי סופר חשוב). 
הרגלים חדשים ובריאים נשזרו בשגרה היומית שלי גם הרבה אחרי הסדנה! ממליצה בחום על סדנת אקספרס זו מתנה לעצמכם לשיפור איכות החיים!

5/5

Ofra Dekel

Biological Engineer & Entrepreneur

כבר בשעה הראשונה באקספרס הבנתי שהגעתי למקום הנכון. מהר מאוד הבנו את הפערים ואת החולשות שלי באנגלית, ובעזרת השיטה של אקספרס השתפרתי פלאים כבר מהשבועות הראשונים. ידעתי במה צריך להתמקד והיופי שכל התרגול נעשה בצורה יום יומית וקלילה

בעבר חששתי לשלוח מייל בעבודה, היום אני מנהל דיונים ארוכים באנגלית בביטחון ובטבעיות
.

5/5

Naor Malca

Software Engineer, HARMAN International

הסדנה עושה את מה שלימודים של שנים לא עושים. היא משנה את כל הגישה ללימוד אנגליתמהשבוע הראשון אשכרה מתחילים לדבר אנגלית, משיעור לשיעור, תבניות הדיבור נעשות נכונות

זה פותח דרך חדשה, מרתקת וכייפית להמשיך ולא חזרה אינסופית לאיזה כלל תאורתי שנשכח ברגע שסוגרים ספר חוקים"

5/5

Olga Saltovski

Business Owner - Moonshine

אחרי הרבה שנים של ניסיונות לשיפור האנגלית, הגעתי לסדנת אקספרס. הסדנה והמאמנים בה נותנים את הכלים והביטחון להתמודד עם מחסומים בשפה האנגלית. רשת הביטחון שנוצרת מאפשרת להתבטא טוב יותר באנגלית במעגלים החברתיים השונים.
שיטת האימון מתייחסת לשגרת היום יום וכך המשימות הופכות להיות מעניינות ומאתגרות
.
ממליץ לכל מי שרוצה לשפר את האנגלית שלו או מי שכבר ויתר והחליט שכנראה לא יצליח להתמודד עם מחסום השפה באנגלית
.

5/5

David Baba

Product Manager

קודם כל שיפרתי את הדימוי האישי שלי,
שזה 90% ממה שהייתי צריכה.

דבר שני, אני חושבת שנגעתם בול בנקודות שהייתי צריכה לשפר כמו ה-In/On/at במקומות, וזמנים.
והכי חשוב, זה פשוט היה כיף!

5/5

Eden Omer

Software Developer