ראיון עם נועם אז

מי אתה נועם רז, ולמה כל כך חשוב לך ללמד אותנו אנגלית?

הראיון הראשון בסדרה שלנו הוא עם נועם, האיש שהתחיל את הכל. אז אם אתם רוצים להבין מי באמת עומד מאחורי אקספרס ולמה הוא כל כך בטוח שכל אחד ואחת מאיתנו יכולים להפוך לדוברי אנגלית, הראיון הבא הוא בשבילכם: 

ש: אז מי אתה, נועם רז?

ת: שאלה טובה… הייתי אומר שכמו שאנשים מסויימים מגדירים את עצמם כ-Workaholic, אני כנראה Learnaholic. אני אוהב ללמוד דברים חדשים ולספוג מידע חדש כל הזמן. אני רואה בזה אפשרות בלתי נגמרת לגדילה וצמיחה. כל דבר שקורה לנו ביום-יום יכול לשמש אותנו למשהו. החל מהדברים הבסיסיים כמו לשטוף כלים, או איך אני מאמן את החתול שלי ואיך לפצח את החיים… החל מהדברים האלה ועד ליחסים בין אישיים – בין אם זה לעזור לאנשים לעמוד באתגרים אישיים, או לבנות ארגונים ולהשיג את המטרות העסקיות שלהם. ש: איך ומתי אקספרס קמה לחיים?

ת: אין לי ממש תשובה לגבי מתי זה קרה, אבל אם אני חופר רגע בעבר בנסיון להבין מה קרה, אז עד גיל 16 לא ממש ידעתי אנגלית. הבנתי חלק, הצלחתי לשבת בפינת השולחן ולהקשיב, אבל לא הצלחתי לקחת חלק בשיח שהתנהל. בין אם זה היה כשהסבים שלי היו מגיעים לארץ אחת לכמה חודשים (מארה"ב) או כשהיו באים אנשים דוברי אנגלית והשיחה בבית הייתה מתנהלת באנגלית.


אם זה לא מספיק, העיפו אותי מכיתת דוברי אנגלית (לשם קוטלגתי אוטומטית מכיוון שאמא שלי אמריקאית) לחמש יחידות רגיל, שם לא צריך היה באמת לדעת לדבר, רק לעבור מבחנים, ועם זה לא הייתה לי בעיה. יש לי זיכרון אחד טראומתי שצרוב לי חזק: היינו צריכים להכין פרזנטציה לכיתה ואני, כאוהד מכבי חיפה, הכנתי מצגת על הקבוצה שבדיוק לקחה אליפות. השקעתי המון, התאמנתי עם אמא שלי במשך שבוע. התחלתי את הפרזנטציה מול הכיתה ואני זוכר שרק אמרתי "Maccabi Haifa was…" ולא הצלחתי להגיד את המילה "established". קפאתי… אחרי כמה שניות פשוט יצאתי מהכיתה מרוב מבוכה.

הבנתי שאני לא מסוגל לתקשר בשפה הזו. היו עוד אירועים טראומטיים דומים לאורך השנים, שאישרו לי את המצב העגום.


אחרי שהעיפו אותי מכיתת דוברי אנגלית הבנתי שאני צריך לעשות משהו והתחלתי לחפש פתרונות. איך אני יכול לדבר אנגלית? איך אני מתגבר על המכשול הזה? לא ידעתי מה לעשות, ניסיתי לדבר עם אמא שלי אנגלית, אבל זה לא עבד (כי לילד בן 16 אין באמת על מה לדבר עם אמא שלו), ובסוף פשוט התחלתי לדבר עם עצמי ולתמלל את הפעולות שלי עם האנגלית השבורה שלי: "I go to the kitchen, I open fridge, I take—" שואל את אמא איך אומרים "סיר" באנגלית? – "pot"
"I take pot, I put pot of rice on the counter…"


וככה המשכתי כמה שבועות. לא הבנתי באמת מה אני עושה, זה היה משחק עבורי, אבל לאט לאט פיתחתי שטף. דיברתי עם המון שגיאות, אבל דיברתי. אחרי כמה שבועות, במסגרת תוכנית בביה"ס, אירחתי בחור אמריקאי בגילי אצלנו בבית. קראו לו אדם. פתאום אני קולט שאני יושב ומדבר איתו והוא מתעניין במה שיש לי להגיד. למרות הטעויות – אנחנו מתקשרים. זאת הייתה הפעם הראשונה שהבנתי שאני יכול לתקשר באנגלית ושהצד השני מבין אותי.

שנים אחר כך, הבנתי את ההבדל בין תקשורת לשפה. בהמשך, בצבא, השתמשתי באותה שיטה כדי ללמוד לדבר רוסית. ראיתי שזה עובד והבנתי שיום אחד אני אעשה משהו עם אנשים ושפות, רק לא ידעתי בדיוק איך. באוקטובר 2016 עזבתי את העבודה שלי בבנק הפועלים, בתור מנהל פרויקטים של אפליקציות הבנק, והחלטתי שזהו, אני מתחיל את זה עכשיו – וכך היה. לקח לי כמה שנים להבין מה אני עושה, אבל עכשיו זה עובד. ש: מה באקספרס אתה מוצא שמדהים אותך – מעֵבֶר לעובדה שזה עובד?

ת: הייתי אומר שלא משנה כמה אני לומד על אנשים, פסיכולוגיה והרגלים, על עצמי ועל התהליך שלי – תמיד יש עוד ללמוד ומה לעשות. פשוט לא נמאס לי, אני יכול לעשות את זה 12 שעות ביום, 16 שעות ביום (אלוהים יודע כמה עבדתי בשנים הראשונות) ופשוט לא נמאס לי. אני משחק את אותם "משחקים" עם אנשים שונים, מקבל פרספקטיבה חדשה או זוית חדשה להסתכל דרכה על הדברים… וכך אני מגיע כל הזמן לעומקים חדשים. למרות שהתהליך בסופו של דבר הוא פשוט, אפשר כל פעם להסתכל על הדברים מזוית אחרת – דרך החושים השונים – ולהבין את הדברים בצורה שונה לחלוטין. להבין תבניות, לשלוף ערך מתוך התהליכים, לקבל מבט צלול ונקי על הדברים. זה פשוט לא נגמר.


 

ש: למה אתה בוחר דווקא מאמנים שאנגלית היא לא שפת האם שלהם? 

ת: אי אפשר לתת לאדם שנולד עשיר ללמד אדם עני איך להתעשר. הוא לא יבין מה הם הצעדים שצריך לקחת כדי להגיע לעושר. יכול להיות שהוא מעולה בלשמר את הכסף, או אפילו להגדיל את ההון, אבל הוא לא יהיה מסוגל לפרק לגורמים את התהליך שצריך לעבור על מנת להגיע לשם – כי הוא מעולם לא עבר אותו.


ג'ים רון אומר: "אם אתה רוצה להוביל מישהו למקום מסויים, תתחיל איפה שהוא נמצא". הוא מוסיף ואומר: "אם אתה רוצה להוציא אדם מהכאב שלו – תתחיל בכאב. אם אתה רוצה להוציא אותו מהצרות שלו – תתחיל בצרות". צריך להתחבר לאנשים במקום בו הם נמצאים. לכן, מכיוון שאנחנו מדברים עם ישראלים שהם לא דוברי אנגלית מבית – אנשים שלמעשה לא מדברים אנגלית ולא היו חשופים לדיבור באנגלית מגיל צעיר – הם צריכים להיות מודרכים על ידי מאמנים שעברו בעצמם את אותו תהליך, שמבינים מהבסיס את התהליך שהאדם השני עובר, שהרגישו את הכאב, שהתמודדו עם המכשולים ושמסוגלים ליצור חיבור עם האדם שאותו הם מאמנים דרך זה. 


צריך ליצור אמון שהוא מעבר לאמון הבסיסי, שיהיה מבוסס על היכולת שלנו להזדהות עם האדם שמולנו כי הוא מדבר מתוך נסיון. גם הוא עבר את זה ולכן הוא מסוגל להסתכל למתאמנים בעיניים. מהניסיון שלי, אדם שעבר את המכשולים הלשוניים והתקשורתיים האלה והתמודד איתם, מסוגל להבין את מי שעומד מולו. מתוך ההבנה הזו הוא מסוגל גם להוביל אותו ולעזור לו להתמודד לאורך הדרך.ש: מה למדת על עצמך בתוך תהליך ההקמה של אקספרס?

ת: חשבתי שהאנגלית שלי יותר טובה ממה שהיא הייתה בפועל ושאני מאמן יותר טוב ממה שהייתי בפועל. חשבתי שאני באופן כללי טוב יותר ממה שהייתי בפועל. למדתי ענווה וצניעות מה הן, בין אם זה לגביי עצמי, יכולות האימון שלי, האנגלית שלי, היכולת שלי לנהל חברה וכו'. לקח לי כמה שנים להבין את זה. במשך כמה שנים עשיתי אינסוף טעויות, ולמדתי להסתכל לאמת בעיניים. לקח לי המון זמן ללמוד להתמודד עם עצמי ועם הצורה בה אני מגיב לסיטואציות שונות. למדתי להקשיב להמון ביקורות, בונות יותר ובונות פחות, אבל למדתי להקשיב באמת לאנשים.

 

למדתי שאני צריך כל הזמן להמשיך ללמוד אנגלית, ללמוד על תקשורת ופשוט להמשיך ללמוד כל הזמן… ריד הופמן אמר: "יזם הוא אדם שיקפוץ מצוק וירכיב מטוס בדרכו למטה". כמות הטעויות הבסיסיות שעשיתי מתוך המחשבה שאני יודע מי אני עוד כשיצאתי לדרך, גרמו לי ללמוד כל כך הרבה על עצמי, על ניהול, על רווח והפסד, על ניהול זמן – על הכל. בסרט "The Founder", המספר על האדם שהקים את מקדונלד'ס, יש משפט ששיננתי כי מאוד התחברתי אליו: 


“Nothing in this world can take the place of persistence. Talent will not; nothing is more common than unsuccessful men with talent. Genius will not; unrewarded genius is almost a proverb. Education will not; the world is full of educated derelicts. Persistence and determination alone are omnipotent.”
Calvin Coolidge


“שום דבר בעולם לא יוכל להחליף את ההתמדה. כישרון לא יעשה זאת; אין דבר יותר שכיח מאנשים מוכשרים שאינם מצליחים. גאונות לא תעשה זאת; גאונות לא מתוגמלת היא כמעט פתגם. השכלה לא תעשה זאת; העולם מלא בחסרי בית משכילים. התמדה ונחישות הן כל יכולות." הבנתי שאני לא צריך להיות הכי חכם, הכי מוכשר, או הכי משהו – רק להמשיך לנוע קדימה. ש: ספר לנו משהו עליך שיפתיע אנשים.

ת: אני רגשן. אני מתרגש בקלות. דברים שעולים, אפילו בפגישות צוות, יכולים לגרום לי לדמוע. ש: Successes – אנחנו תמיד פותחים פגישות צוות עם חמש ההצלחות שלנו מהשבוע שעבר. מה הן חמש ההצלחות שלך באקספרס, כשאתה מסתכל אחורה לאורך השנים?

תוצאה שהשגת: בנינו מנוע שמשפיע על חיים של אנשים והולך להשפיע על ישראל בשנים הקרובות.

פעולה שביצעת לאחר היסוס: לפתוח את אקספרס.

תובנה חדשה: יש קשר ישיר בין היכולת שלנו להגות צלילים לבין היכולת שלנו לשמוע אותם. לא מצאתי את זה בשום מקום כשלמדתי על שפות ולמידת שפות, אבל הבנתי את זה בצורה חד משמעית לאורך הדרך. 

הבנה חדשה: מאמן לא צריך להתנהג או להיות כמוני. הוא צריך לדעת לאמן אנשים, לא לאמן אנשים כמוני. 

טעות שעשית: אחד מהרעיונות שלי היה להקים "חדר כושר" לאנגלית – שאנשים יוכלו להגיע אליו ולהתאמן בו על דברים מחיי היום-יום שלהם באנגלית. שכרתי מרתף בתל אביב שבו ניסיתי ליצור את זה במשך ארבעה חודשים, עד שהבנתי שזאת לא הדרך. השקעתי המון כסף וזמן ברעיון הזה בלי להבין את ההיתכנות שלו. ש: איפה אקספרס תהיה בעוד 5 שנים מהיום?

ת: אקספרס בעוד חמש שנים מהיום תהיה קהילה של 50,000-100,000 איש דוברי אנגלית שמסתובבים ברחובות תל אביב, חיים ומדברים באנגלית. היא תהיה marketplace שבו ישראלים יוכלו להתנהל ולהיחשף לאנגלית על בסיס יום- יומי. תקום רשת גני ילדים דוברי אנגלית של 10-20 גנים שמתנהלים בשיטת אקספרס, כמו גם בית ספר יסודי וחטיבת ביניים (אולי אפילו יותר מזה…). תהיינה שלוחות באמריקה הלטינית וברוסיה, אולי גם באירופה (צרפת/גרמניה), אולי גם סין ויפן. אקספרס תהיה חברה של 8 ספרות, שתתעסק גם בפיתוח טכנולוגיות המתמחות בלמידה מבוססת הרגלים. ש: מה ההשפעה שיש לאקספרס, או שהיית רוצה שתהיה לאקספרס על מי שבא במגע עם החברה?

ת: אני חושב שאקספרס מראה לאנשים כמה פשוט זה יכול להיות. אנחנו, כאנשים אינטלקטואלים, נוטים לסבך את הדברים הרבה פעמים ולחשוב שיש דברים ששמורים רק ליחידי סגולה. אבל זה לא ככה. בעצם העובדה שאנחנו מראים כמה פשוטים התהליכים וההרגלים, עד כדי שהם לפעמים אפילו קצת ילדיים, אנחנו מצליחים להביא אנשים להתגבר על מחסומים שהם מתמודדים איתם כבר שנים – תוך מספר חודשים. אנחנו מראים להם כמה זה פשוט ואיך אנחנו יכולים לשנות את עצמנו אם רק נתגבר על האמונות המגבילות שטבועות בנו. 


אם הטיפ הזה יכול לעזור לחבר/ה שלך, Sharing is caring(:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

המאמרים שלנו בנויים עם המון מחשבה על מנת לתת ערך אמיתי.
אפשר להצטרף פה למטה ולקבל #טיפ_שבועי מאתנו:

אם כבר הטמעתם את ההרגל הזה,
אל תבזבזו זמן - המשיכו לפרק הבא במסע...

אם אתם הייטקיסטים ואנשי עסקים שצריכים להתחיל לדבר ביומיום
אתם מוזמנים לצפות בהדרכה שלנו

איך אפשר להפסיק "ללמוד" אנגלית, ולהפוך לדובר אנגלית

מבלי לשבת בכיתה עם מורים, להשקיע שעות בלמידה תאורטית ולעשות שיעורי בית משעממים

מה נלמד בהדרכה:

מי מעביר את ההדרכה:

נועם רז, מנכ"ל חברת אינגליש אקספרס בע"מ.
 אנחנו עוזרים להייטקיסטים ואנשי עסקים
להפוך לדוברי אנגלית ולעבוד בשוק הגלובלי

 

אנחנו עובדים עם אנשים מהחברות המובילות בישראל

מה המתאמנים שלנו מספרים

אם תצטרכו, הם ישמחו לדבר אתכם.
בכוונה רשמנו את השמות שלהם כפי שמופיעים בפייסבוק או בלינקדין, תוכלו לפנות אליהם ולשאול על התהליך והתוצאות שלהם

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik & Co

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

5/5

Dima Shaposhnykov

Cyber Security Specialist, CST360

היום אני מדבר אנגלית חופשי מבלי להתבייש, לפני כן דיברתי בצורה שבורה ומקוטעת וקיצרתי את הסיפורים שלי. זה הפך מטרחה לכיף. טסתי לנסיעת עסקים באירופה שם דיברתי רק אנגלית, ניהלתי שיחות עומק והם העריכו אותי על השטף ועל ההגייה שלי. סוף סוף אני יודע מתי להשתמש בזמנים המורכבים מבלי לחשוב על החוקים.

5/5

Yehuda Niv

Owner, Niv Books Publishing

השבוע דיברתי בפורום של מעל 40 איש(!). לראשונה בחיי לא הייתי מרוכזת בתחביר אלא פשוט דיברתי בשטף, שאלתי שאלות מורכבות והייתי חלק אינטגרלי בישיבה ויצאתי ממנה בהרגשה נהדרת. השיטה הזו נתנה לי את הכלים להיות עצמאית בתהליך שלי ולהשתפר כל הזמן ובכל מקום. אם הייתי צריכה להסביר בעצמי מה אני צריכה, לא הייתי יכולה לבקש משהו מדויק יותר. 

5/5

Dr. Lihi Raichelson

Co-founder & CEO, BELLE

הקול הקטן שאומר "רק שלא יצחקו על האנגלית שלי" השתתק ואני פשוט יכול לדבר בכיף ובביטחון ואפילו שמחתי השבוע לנהל מספר שיחות טלפון עם לקוחות וספקים מחו"ל, דברים שעד היום הייתי עושה רק במיילים כי שם יש לי גוגל טרנסלייט.

במקום ללמוד ולשנן חומר, אני פשוט מאמן את עצמי לחיות את החיים שלי באנגלית ולחשוב באנגלית. אם יש מישהו שיש לו את החשש הזה שישמעו אותו מדבר, את הפחד לטעות ואת התסכול שהיה לי – אני מבטיח לכם שאקספרס בשבילכם ואתם יודעים שאני לא ממליץ על כל אחד.

5/5

Yoav Maor

Co-founder, Purple

החוויה שלי באקספרס מעולה. 

מעבר לעובדה שאנגלית יוצאת ממני היום באופן הרבה יותר טבעי, התכנית הביאה איתה גם אנשים מדהימים, דרכם פיתחתי את היכולת לא רק להתבטא, אלא גם להעמיק בנושאים ולהביע רגשות מורכבים. 

החוויה הזו לא מרגישה כמו למידה; הייתי מגדירה אותה יותר כמו תוספת מגניבה, מרגשת ומהנה, בעוד שדרוג והעשרת האנגלית קורים באופן די טבעי. כאן כנראה הקסם שלה. 

כשנרשמתי לא ידעתי לאן אני נכנסת, והיום אני מבינה שזו אחת ההחלטות הטובות שלקחתי. 

עד לפני כמה חודשים הרגשתי שאנגלית מפחיתה ממני, שאני נתפסת פחות טובה כשהיא בתמונה. היום אני מתרכזת בחוויה עצמה. אני לא "מאבדת אותי" באנגלית, אלא לומדת עוד יותר על עצמי דרכה.

5/5

Sivan Shimoni

Operations Manager at Camilyo

הגעתי לאקספרס לאחר שתקופה ארוכה חיפשתי מורה לאנגלית שילווה אותי לקראת כנס גדול שנערך השנה בזום בפני מאות אנשים, כנס בינלאומי שימצב את החברה שלי ואותי במקום מאוד ייחודי בתעשייה ולא רציתי להתפשר בבחירה. ניסיתי מכונים וכמה מורים פרטיים מהשמות הגדולים ביותר בתחום אבל לא הצלחתי להתמיד. אקספרס קלטו כבר בשיחה הראשונית על מה הולכים לעבוד. מהר מאוד הבין בדיוק איפה החולשות שלי ועל מה  צריך לעבוד, שנים שדיברתי באנגלית ללא חלקים שלמים מהשפה שדאגתי להסתיר ולהימנע מלהרחיב בנושאים מסוימים.

תהליך של למידת שפה מחדש ממש גרם לי להסתכל על הרבה תחומים מחדש, גרם לי להבין איפה טעיתי, להכיר בטעויות ולהתמודד איתן באופן יום יומי כדי להשתפר. השיטה של אקספרס הופכת את החשיבה וההתמודדות לחלק מהשגרה היומית והכריחה אותי להיות טוב יותר ולא לפחד להתמודד עם האתגר שהצבתי לעצמי.

ה"אתגר" הזה הוא היום תנאי בסיסי להצלחה כמעט בכל תחום ובאקספרס פשוט יודעים לעשות את זה. תודה!

5/5

Idan Cohen

Founder and CEO at Pick a Pier

לראשונה בחיי אני מוצאת את עצמי משתמשת באנגלית באופן וולנטרי בלי שאף אחד מכריח אותי, סתם בשביל הכיף, ומחפשת הזדמנויות לדבר ולהשתמש בה ביומיום ובעבודה. מצאתי חברה שדוברת אנגלית ואני מדברת איתה ברמה היומית וגם עם בן הזוג שלי. זה פשוט מתמקד בי ובחיים שלי ולא בחוקים של השפה האנגלית, ואז מתוך עניין ונגישות אני פשוט עושה את זה.

אני חושבת שזו הפעם הראשונה בחיים שלי שהכוח והידע לשפר את האנגלית שלי ברמה היומית נמצא אצלי ואני לא תלויה בספר או חוברת עבודה. התחלתי להיות יותר מעורבת בעבודה בפרויקטים ופגישות בינ"ל, שואלת שאלות ויורדת לעומק העניין במקום להישאר באזור הנוחות שלי, ותוך כדי מתקנת את עצמי ומשתפרת

5/5

Anat Keren

Clinical Manager, XRHealth

מי שלא למד אנגלית באקספרס, לא למד אנגלית בחייו.
השיטה הייחודית של נועם ללימודי אנגלית תסגור כל פער שיש לך בנוגע לשפה, תפתח ותעשיר את הידע והביטחון העצמי שלך במישור האישי והמקצועי כאחדבאקספרס למדתי איך לחשוב באנגלית לפני הרילוקיישן ללונדון. תתכוננו ליהנות מכל שלב בדרך!

5/5

Yael Bar

Marketing & Creative Director

מכירים את אזור השוליים הזה בצד של הכביש,
איפה שמאיצים כדי להשתלב בתנועה אחרי עצירה ממושכת בצד?

זו אקספרס עבורי, הכנה מצוינת לעבודה החדשה שלי. ניתנה לי האפשרות לטעות, 
לקבל פידבקים, ולתקן, וכך לשפר את הדקדוק שלי שהיה ברמה נמוכה מאוד. הבחנתי בחולשות שלי ואיך לתקן

אותן. הייתה לי חווית לימוד נפלאה ללא לחץ או שיפוטיות.
צברתי את הביטחון העצמי שאני צריכה עבור החיים פה בדבלין, אז המון תודה על זה!

5/5

Gali Belleli

EMEA Senior HR Advisor at Verison Media

אקספרס זה בדיוק הקורס שחיפשתי כל החיים!
בעזרת השיטות המגניבות והיצירתיות טיפלנו בדיוק בנקודות הבעייתיות. זה לא עוד סתם קורס באנגלית, אלא קורס שמותאם במדויק לכל אחד.  כיום אני מסוגלת לנהל שיחות בנושאים שונים ולא רק בנושאים טכניים הקשורים לעבודה כאשר רוב המשרד שלי דוברי אנגלית. ליווי אישי, זמינות לכל שאלה גם במהלך היום בהחלט יתרון נוסף באקספרס.
אז אם אתם רוצים לדבר אנגלית בחופשיות בכל נושא ובכל מקום, אקספרס זה בדיוק מה שחיפשתם :)

5/5

Liora Naginski

Technical Operations manager at Cymbio

עד הסדנה גם את האנגלית שידעתי בקושי העזתי לדבר להשמיע בפגישות או בשיחות עם חול. מאז הסדנה נעלם לי הפחד לדבר עם אנשים באנגלית, גם עם אנשים זרים. בחצי שנה האחרונה, נתתי פיצ'ים באנגלית, ניהלתי פגישות ושיחות וידאו באנגלית ודיברתי ספונטנית עם דוברי אנגלית בכנסים.

היה לי בלאגן בראש בכל הנושא של הטיית גופים וזמנים. מאז, הכל יותר ברור ומסודר לי בראש. אני מנסח מיילים במהירות וכשאני בודק אותם בטרנסלייט הם יוצאים כמעט ללא שגיאות.

5/5

Matar Stiglitz

Founder&CEO CodyMe

אנגלית ממש חשובה לי. חלק גדול מהלקוחות שלי הם דוברי אנגלית, ואני טס הרבה מהעבודה. בעזרת שיטת אקספרס שיפרתי את האנגלית שלי מרמה של תיכון, לרמה שאני מצפה לה בעולם העסקי.

במהלך הקורס ראיתי שיפור ברמה השבועית ביכולת שלי לדבר עם הלקוחות שלי ולבטא את עצמי. קפץ לי הביטחון העצמי משמעותית והשתפר השטף. כיום אני מדבר בלי לעצור, אני לא צריך לחשוב על 'מה ואיך', אני פשוט מדבר. קשה לתאר את זה, זה פשוט נכנס לי לסיסטם.

5/5

Dima Shaposhnykov

CST360 Cyber Security Specialist

הצגתי בכבוד בכנס את העבודה בכימיה שעשיתי בבר אילן. מזל שיש כנסים והזדמנויות לעצור ולראות כמה עברת וכמה עשית וסוף סוף להתגאות בזה. 

תודה ענקית לסדנת אקספרס דיבור באנגלית ששיפרה מאוד את הביטחון העצמי שלי! היום לראשונה הרגשתי נוח עם עצמי לדבר באנגלית וגם לבחור בעצמי את האנגלית.

5/5

Lena Trifonov

PhD, Medicinal and Pharmaceutical Chemistry

השיטה של אקספרס היא ייחודית ומדהימה. המאמנים מעולים וחיוביים, מתגאה לומר שאני לומד אצלם – המלצתי לכל מי שאני מכיר. ללמוד שפה זה דבר שדורש המון סבלנות טכניקה וכוח רצון. אקספרס משלבת את שלושתם בדרך מהנה וכיפית שמשאירה לך את המידע במח. הם משלבים גאונות עם יחסי אנוש מעולים.

5/5

Yohay Sponder

Standup Comedian

כולם מלמדים אנגלית, אבל רק לאקספרס יש באמת שיטה.
שיטת אקספרס עזרה לי לבטא את עצמי על הבמה עם יותר ביטחון עצמי בצורה אינטואיטיבית וחופשית ומהירה עם פחות סימני שאלה. הידע והתשוקה של המאמנים ללמד אנגלית תרמו לחוויית ביטחון שלי. אני ממליץ על השיטה כי היא פשוט גרמה לי לדבר אנגלית

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

אקספרס לא דומה לשום דבר אחר שאתם מכירים, קשה להסביר את זה. כל פעם שהייתי צריך לנהל שיחה באנגלית, דו שיח עם קולגות לעבודה, קליינטים וסתם ברחוב, הייתי נמנע ומתחמק… שובר שיניים ומגמגם או איכשהו מעביר את השיחה לצ'אט… ואז נכנסתי לאקספרס. הסדנה עוסקת בדבר ממש פשוט – לחיות באנגלית. אחרי הסדנה הביטחון עלה משמעותית והתחלתי דבר ולנצל הזדמנויות חדשות. תעשו לעצמכם טובה ענקית ותירשמו.

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik&Co

ככל שעליתי בדרג הניהולי, הפכתי להיות מנכ"לית של קניון, בתוכי התביישתי כי לא רק שלא ידעתי אנגלית כמו שנדרש ממנכ"לית, אלא שנמנעתי דחיתי מילים או משפטים שהיו נזרקים לאוויר 

והרגשתי ממש out, לא מבינה , לא שייכת ואולי לא ראויה למעמד…

 

התוכנית אפשרה לי להכניס את האנגלית ליומיום שלי ולשלב אותה בכל מקום בעולם תוכן שלי, לאט לאט הרגשתי שאני נפתחת כמו פרח בשדה שטוף שמש משבוע לשבוע חל שיפור מופלא בביטחון שלי מה שאפשר שלי לקפוץ ביכולת הלמידה שלי.

זה כמו להיות תתרן שלא מצליח להריח כלום (מתוך פחד) ולפתע הריח התחיל להגיע… ואתו החשק, חשקתי מחדש בכל דבר שהריח כמו אנגלית התחלתי לראות סדרות באנגלית ללא תרגום, התרגשתי לגלות כמה שאני יודעת (כי בעבר מרוב שפחדתי שאני לא יודעת פשוט תחזקתי את המוד של "הלא יודעת") התחלתי לקרוא ספר באנגלית, לדבר עם חברים שיש לי באנגלית שחיזקו אותי לאורך הדרך.

 

החלק החזק והטוב בדרך היה שבשיחות בעברית שהייתי מקיימת היו "נפלטות" לי מילים ואפילו משפטים באנגלית, שמתי לב שהמוח שלי ממש עושה את העבודה בשבילי. עברתי שינוי מופלא בעולמי הפנימי, כזה שגרם לי לראות את לין- כיכולה! 

התוכנית והשיטה שנועם פיתח היא גאונית ופשוטה כאחד. החלק היפה בה שאין מה לנסות לזכור, הייתם מאמינים ללמוד אנגלית ולא לנסות לזכור. אז כן זה פשוט ככה. השיטה מבוססת על NLP ומי שמכיר, יבין איזה גאון הוא האדם שפיתח שיטה באופן שתתכנת את המוח בקלות וביעילות.

5/5

Lin Cohen

Master NLP

אנגלית תמיד הייתה עבורי אתגר. אני מבין אנגלית, אני יודע לקרוא אנגלית ואני גם יודע לדבר אנגלית אבל תמיד נמנעתי מלדבר מול אנשים.

היה לי פחד שאני לא "מספיק טוב" ושיצחקו עליי שהאנגלית שלי לא טובה. המטרה שלי בעולם העסקי היא להצעיד את העסק למחוזות חדשים למחוזות שהשפה העברית לא נמצאת בהן רוב העולם מדבר אנגלית והגיע שגם אני אצור ביטחון אישי ואוכל לדבר אנגלית עם אנשים. נרשמתי לסדנת אקספרס כדי לחזק את הביטחון האישי שלי בשפה והתוצאות ישר הגיעו.

אני עושה עסקים עם אנשי עסקים מכל העולם.

לא מפריע לי כבר שאני טועה במילה אחת או שתיים.

איכות השיחות והעומקים עלו כמה וכמה שלבים.

ואני מוצא את עצמי מידי פעם גם שר לעצמי באנגלית. 

אני ממליץ בחום רב על שיטת אקספרס כי היא הפכה את העולם שלי לפשוט וקל יותר.

5/5

Alon Zofiof

CEO, Moral Jewelry

לאקספרס הגעתי אחרי שנתקלתי במודעה ובמספר סרטונים קצרים של נועם – נותן טיפים שימושיים לאנגלית יומיומית בצורה קצת שונה ממה שהייתי רגיל להיחשף עד כה. 
ניסיתי בעבר קורסים במקומות שונים אבל אף קורס לא נתן את הידע, הכלים והיחס כמו שאקספרס נותנים.
הרעיון הוא לשים את התלמיד במרכז ולתת לו כלים שישמשו אותו לאורך כל היום ולא רק התבססות על "זיכרון" או שינון מילים במקרים ספציפיים.
ככל שנשלב את האנגלית בחיי היומיום החל מפעולות פשוטות ועד כתיבת אימייל בעבודה ללקוח בינלאומי או שיחת וועידה הכול עניין של הרגלים ובאקספרס מלמדים אותך לעשות את זה נכון.

5/5

Haim Ger

Affiliate Manager, Plus500

הדרך להבנת דברים מסוימים היא בעזרת חוויה ישירה.

בסדנת אקספרס, נחשפתי לראשונה ללימוד אנגלית דרך חוויה חדשנית, יצירתית, אקטיבית, מרגשת. סוף סוף התעוררה בי שוב המוטיבציה והמחויבות לתהליך השתפרות מתמיד. מעבר ללימוד אנגלית נועם הוא מדריך לחיים!

בעזרת הסדנה השתחררתי ממעצורים פסיכולוגים, 
כמו "איזה בושות מה יקרה אם אני אטעה?…",  מתחזק הביטחון העצמי להביע את עצמך ולהעז לדבר עם אנשים חדשים באנגלית (Networking זה כלי סופר חשוב). 
הרגלים חדשים ובריאים נשזרו בשגרה היומית שלי גם הרבה אחרי הסדנה! ממליצה בחום על סדנת אקספרס זו מתנה לעצמכם לשיפור איכות החיים!

5/5

Ofra Dekel

Biological Engineer & Entrepreneur

כבר בשעה הראשונה באקספרס הבנתי שהגעתי למקום הנכון. מהר מאוד הבנו את הפערים ואת החולשות שלי באנגלית, ובעזרת השיטה של אקספרס השתפרתי פלאים כבר מהשבועות הראשונים. ידעתי במה צריך להתמקד והיופי שכל התרגול נעשה בצורה יום יומית וקלילה

בעבר חששתי לשלוח מייל בעבודה, היום אני מנהל דיונים ארוכים באנגלית בביטחון ובטבעיות
.

5/5

Naor Malca

Software Engineer, HARMAN International

הסדנה עושה את מה שלימודים של שנים לא עושים. היא משנה את כל הגישה ללימוד אנגליתמהשבוע הראשון אשכרה מתחילים לדבר אנגלית, משיעור לשיעור, תבניות הדיבור נעשות נכונות

זה פותח דרך חדשה, מרתקת וכייפית להמשיך ולא חזרה אינסופית לאיזה כלל תאורתי שנשכח ברגע שסוגרים ספר חוקים"

5/5

Olga Saltovski

Business Owner - Moonshine

אחרי הרבה שנים של ניסיונות לשיפור האנגלית, הגעתי לסדנת אקספרס. הסדנה והמאמנים בה נותנים את הכלים והביטחון להתמודד עם מחסומים בשפה האנגלית. רשת הביטחון שנוצרת מאפשרת להתבטא טוב יותר באנגלית במעגלים החברתיים השונים.
שיטת האימון מתייחסת לשגרת היום יום וכך המשימות הופכות להיות מעניינות ומאתגרות
.
ממליץ לכל מי שרוצה לשפר את האנגלית שלו או מי שכבר ויתר והחליט שכנראה לא יצליח להתמודד עם מחסום השפה באנגלית
.

5/5

David Baba

Product Manager

קודם כל שיפרתי את הדימוי האישי שלי,
שזה 90% ממה שהייתי צריכה.

דבר שני, אני חושבת שנגעתם בול בנקודות שהייתי צריכה לשפר כמו ה-In/On/at במקומות, וזמנים.
והכי חשוב, זה פשוט היה כיף!

5/5

Eden Omer

Software Developer