ראיון עם רם

לחשוב באנגלית – עיקרון שמיני

הקול בראש

"לחשוב באנגלית? מה זאת אומרת?"… לפני שאנחנו מדברים על האופן שבו ניתן לאמן את עצמנו להתחיל לחשוב בשפה מסוימת ומדוע זה כל כך חשוב כשאנחנו לומדים אותה, נתחיל בשאלה בסיסית יותר: האם אתם מודעים לכך שאנחנו כל הזמן מריצים מחשבות בראש? מהרגע שבו אנחנו קמים בבוקר אנחנו ואומרים לעצמנו בראש:
"וואי, איך בא לי קפה… רגע, מה השעה? מה עם הילדים? מה אני צריכה לעשות היום…?" והקול הפנימי ממשיך לדבר איתנו בראש: "אחרי העבודה אני צריכה לקחת את הילדים, להספיק להוריד אותם בחוגים בזמן… את מי כדאי לקחת ראשון ואת מי שני? ואז צריך לאסוף אותם מהחוגים, להבין מי מסיים היום ראשון… ומה אני אעשה עם ארוחת ערב אם אני כל אחה"צ בהסעות? להזמין אוכל או שנעשה חביתות זריז כשנגיע? איך נספיק הכל כדי שילכו לישון בזמן? ועוד יש לי זום של העבודה הערב…"

 

לכל שאלה תשובה?

הדיאלוג הפנימי שמלווה אותנו ביומיום מורכב משאלות ותשובות, שמאפשרות לנו לעבד את המחשבות שלנו, להגיע אליהן מכיוונים שונים ולפעול בהתאם. תארו לכם מצב שבו אין לנו את היכולת לשאול את עצמנו שאלות בעברית; איך היינו מנהלים את כל השיח הפנימי הזה? איך היינו יכולים לחשוב? נשמע מוזר, הא? אבל האמת היא שזה קורה לנו לפעמים, למשל, כשאנחנו נחשפים לנושא או רעיון חדש לגמרי שבחיים לא שמענו עליו…

 

תחשבו רגע על סיטואציה שבה מישהו סיפר לכם משהו חדש לגמרי, וכשהוא סיים להציג את הנושא הוא פנה אליכם: "יש שאלות?". הרגע הזה שאתם נתקעים ב: "אני אפילו לא יודע מה לשאול…" למה זה קורה לנו? הבעיה היא שחסר לנו תוכן בנושא, אנחנו פשוט נתקעים ולא מצליחים לסדר את המחשבות שלנו לכדי שאלות. אבל מה עושים אם הדרך שלנו לתקשר עם עצמנו ועם העולם, היא דרך שאלות ותשובות?

 

למשל, כשאנחנו יושבים בפגישה עם קולגה מחו"ל, רוצים לשאול שאלה ואז נתקעים: "רגע, איך אני מתחיל?" האם זה:

 "How you did it?" או "How did you do it?" אנחנו אומרים לעצמנו: "לא משנה, אני אשלח את זה אחר כך במייל…" אנחנו פשוט מוותרים ולא מצליחים לפתח שיחה. בלי לשאול שאלות, קשה לנו מאוד לפתח שיח עם עצמנו בראש, ועל אחת כמה וכמה לנהל עם אנשים אחרים שיח פורה. השיח הפנימי שאנחנו מנהלים עם עצמנו הוא הבסיס לתקשורת שלנו עם אחרים. אבל לא רק, אם נבין את זה, נבין שהוא גם הבסיס עבורנו ללימוד אנגלית; הרי ברגע שנלמד לפתח שיח פנימי – כלומר לדבר עם עצמנו בראש באנגלית –  יהיה לנו עם מי לדבר ולהתאמן כל הזמן.

 

איך אנחנו חושבים

רובנו מעולם לא חשבנו על זה, אבל מגיל קטן מאוד, אנחנו לומדים לחשוב בשלושה שלבים:

  1. הצהרות
  2. שאלות
  3. הצהרות >> שאלות>> הצהרות >> שאלות. 
 
וכך חוזר חלילה…
 

את התהליך הזה ניתן לראות נבנה אצל ילדים קטנים:

  1. כשהם לומדים לדבר הם מצהירים על כל דבר שהם עושים: "אמא, אני לוקח כלי", "אבא, אני שם מים בכלי"…
  2. ואז הם לומדים לשאול, וכל היום שואלים שאלות: "אמא, איזה כלי לקחת?", "אבא, כמה מים לשים?"…
  3. בשלב השלישי, הם מתחילים לנהל דיאלוג חמוד עם עצמם: תחילה ההצהרה "אמא, אני לוקח כלי"… לאחר מכן השאלה "איזה כלי לקַחַת?" ולבסוף הצהרה חדשה "אני לוקח את הכלי האדום".

 

ככל שאנחנו מתבגרים והמרחב המחשבתי שלנו מתפתח, השיח הפנימי שלנו כולל יותר רצפים של הצהרות ושאלות: 
"איך אני רוצה קפה עכשיו… איזה קפה אני אכין? כבר שתיתי שחור, אעשה נס קפה? כן, מתאים לי נס עכשיו." בעזרת המונולוג הפנימי הזה אנחנו לומדים ומטמיעים את התבניות של השפה בה אנחנו חושבים ומתקשרים עם העולם.

 

לחשוב באנגלית

אז למה אנחנו בבעיה כשאין לנו יכולת לנהל שיח פנימי באנגלית? אנחנו בבעיה כי כאשר אין לנו יכולת לחשוב באנגלית, אנחנו בעצם תלויים במורה שלנו שינסח את השאלה שאנחנו רוצים לשאול בזמן אמת. המורה נמצא לידנו פעם או פעמיים בשבוע, כך שברוב הסיטואציות בהן נתמודד עם האנגלית כנראה שנוותר על עצם הניסיון לדבר. גם כשאנחנו יודעים את המילים, אנחנו הרבה פעמים נתקעים בגלל שאנחנו לא מצליחים לבנות משפט שאלה.

בסיטואציה כמו זו, בה אנחנו נאלצים להתמודד עם שיחה באנגלית ללא המורה שלנו, המחשבות שלנו – שאנחנו חושבים בראש בעברית, כי באנגלית זה קשה מידי – יישמעו פחות או יותר ככה: "הלוואי והיה לי עם מי לדבר באנגלית" או "אין לי עם מי לדבר אנגלית בכלל". כשכבר יש לנו עם מי לדבר, אנחנו כל כך נלחצים מכך (כי זה לא המורה שלנו ואנחנו נמצאים בסביבה לא בטוחה מבחינתנו) שאנחנו פשוט נמנעים מלבטא את עצמנו בכלל… 
אם נאפשר לעצמנו להתחיל לחשוב באנגלית, ע"י טיפוח מונולוג פנימי בראש שלנו שמבוסס על הצהרה >> שאלה >> הצהרה >> שאלה, נגדיל משמעותית את טווח הזמן בו אנחנו "מתעסקים באנגלית" במהלך היום. בהמשך, היכולת שלנו לחשוב באנגלית תיתרגם ליכולת לדבר באנגלית.
 
 

להתחיל לדבר אנגלית עם עצמנו

איך נתרגל את פיתוח השיח הפנימי שלנו באנגלית? נתחיל לבנות אותו דרך פעולות פשוטות. למשל, נסביר לעצמנו איך אנחנו מכינים קפה:

 

1. "אני הולך למטבח, לאן אני הולך? אני הולך למטבח".

"?I’m going to the kitchen, where am I going? I'm going to the kitchen"
 

2. "אני לוקח כוס. מה אני לוקח? אני לוקח כוס".

"I'm taking a glass. What am I taking? I'm taking a glass".
 

3. "אני שם קפה בכוס, מה אני שם? אני שם קפה".

"I'm putting coffee in a glass. What am I putting? I'm putting coffee".
 

נשמע קצת משוגע, לא? אבל כשהילדים שלנו עושים את זה בטבעיות, אנחנו לא רצים איתם מיד לרופא הקרוב לביתנו. זאת הדרך של המוח שלנו לבנות ולהבין שפה. אחרי שנתרַגל לשאול את עצמנו את השאלות הבאות, הפשוטות יחסית:

 ?What am I doing? How am I doing it נוכל להתחיל לשאול שאלות מורכבות יותר בסיטואציות מורכבות יותר, בין אם בשיח טכני או עסקי בעבודה: ?What are you planning to do about it? How are you marketing it ובין אם בשיחת חולין במסדרון: ?What are you planning to do this weekend? How are you getting there

 

הדיבור הפנימי שלנו באנגלית הוא אחד היסודות החשובים ביותר בתהליך רכישת השפה שלנו ויש לתת לו את הכבוד הראוי לו. ועוד טיפ אחד קטן: הקפידו על דיבור פנימי אשר הולם את רמת האנגלית שבה אתם נמצאים. אתגרו את עצמכם קצת בכל פעם; אנחנו רצים כאן מרתון ולא ספרינט. נסו לדבר אל עצמכם בקול חומל ומעצים כשאתם לא בטוחים בדבר מה, או כשאתם יודעים שעשיתם טעות בתוך המונולוג המחשבתי.רוצים ללמוד עוד על שיח מעצים? היכנסו לפוסט הזה כדי לקרוא עוד על העצמה ואנגלית.

 

רוצים לדעת עוד על השיטה שלנו? צפו בסרטון ההדרכה החינמי שלנו.

חושבים שהתוכנית מתאימה עבורכם? קבעו שיחת התאמה עם אחד המאמנים או המאמנות שלנו.

אם הטיפ הזה יכול לעזור לחבר/ה שלך, Sharing is caring(:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

המאמרים שלנו בנויים עם המון מחשבה על מנת לתת ערך אמיתי.
אפשר להצטרף פה למטה ולקבל #טיפ_שבועי מאתנו:

אם כבר הטמעתם את ההרגל הזה,
אל תבזבזו זמן - המשיכו לפרק הבא במסע...

אם אתם הייטקיסטים ואנשי עסקים שצריכים להתחיל לדבר ביומיום
אתם מוזמנים לצפות בהדרכה שלנו

איך אפשר להפסיק "ללמוד" אנגלית, ולהפוך לדובר אנגלית

מבלי לשבת בכיתה עם מורים, להשקיע שעות בלמידה תאורטית ולעשות שיעורי בית משעממים

מה נלמד בהדרכה:

מי מעביר את ההדרכה:

נועם רז, מנכ"ל חברת אינגליש אקספרס בע"מ.
 אנחנו עוזרים להייטקיסטים ואנשי עסקים
להפוך לדוברי אנגלית ולעבוד בשוק הגלובלי

 

אנחנו עובדים עם אנשים מהחברות המובילות בישראל

מה המתאמנים שלנו מספרים

אם תצטרכו, הם ישמחו לדבר אתכם.
בכוונה רשמנו את השמות שלהם כפי שמופיעים בפייסבוק או בלינקדין, תוכלו לפנות אליהם ולשאול על התהליך והתוצאות שלהם

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik & Co

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

5/5

Dima Shaposhnykov

Cyber Security Specialist, CST360

היום אני מדבר אנגלית חופשי מבלי להתבייש, לפני כן דיברתי בצורה שבורה ומקוטעת וקיצרתי את הסיפורים שלי. זה הפך מטרחה לכיף. טסתי לנסיעת עסקים באירופה שם דיברתי רק אנגלית, ניהלתי שיחות עומק והם העריכו אותי על השטף ועל ההגייה שלי. סוף סוף אני יודע מתי להשתמש בזמנים המורכבים מבלי לחשוב על החוקים.

5/5

Yehuda Niv

Owner, Niv Books Publishing

השבוע דיברתי בפורום של מעל 40 איש(!). לראשונה בחיי לא הייתי מרוכזת בתחביר אלא פשוט דיברתי בשטף, שאלתי שאלות מורכבות והייתי חלק אינטגרלי בישיבה ויצאתי ממנה בהרגשה נהדרת. השיטה הזו נתנה לי את הכלים להיות עצמאית בתהליך שלי ולהשתפר כל הזמן ובכל מקום. אם הייתי צריכה להסביר בעצמי מה אני צריכה, לא הייתי יכולה לבקש משהו מדויק יותר. 

5/5

Dr. Lihi Raichelson

Co-founder & CEO, BELLE

הקול הקטן שאומר "רק שלא יצחקו על האנגלית שלי" השתתק ואני פשוט יכול לדבר בכיף ובביטחון ואפילו שמחתי השבוע לנהל מספר שיחות טלפון עם לקוחות וספקים מחו"ל, דברים שעד היום הייתי עושה רק במיילים כי שם יש לי גוגל טרנסלייט.

במקום ללמוד ולשנן חומר, אני פשוט מאמן את עצמי לחיות את החיים שלי באנגלית ולחשוב באנגלית. אם יש מישהו שיש לו את החשש הזה שישמעו אותו מדבר, את הפחד לטעות ואת התסכול שהיה לי – אני מבטיח לכם שאקספרס בשבילכם ואתם יודעים שאני לא ממליץ על כל אחד.

5/5

Yoav Maor

Co-founder, Purple

החוויה שלי באקספרס מעולה. 

מעבר לעובדה שאנגלית יוצאת ממני היום באופן הרבה יותר טבעי, התכנית הביאה איתה גם אנשים מדהימים, דרכם פיתחתי את היכולת לא רק להתבטא, אלא גם להעמיק בנושאים ולהביע רגשות מורכבים. 

החוויה הזו לא מרגישה כמו למידה; הייתי מגדירה אותה יותר כמו תוספת מגניבה, מרגשת ומהנה, בעוד שדרוג והעשרת האנגלית קורים באופן די טבעי. כאן כנראה הקסם שלה. 

כשנרשמתי לא ידעתי לאן אני נכנסת, והיום אני מבינה שזו אחת ההחלטות הטובות שלקחתי. 

עד לפני כמה חודשים הרגשתי שאנגלית מפחיתה ממני, שאני נתפסת פחות טובה כשהיא בתמונה. היום אני מתרכזת בחוויה עצמה. אני לא "מאבדת אותי" באנגלית, אלא לומדת עוד יותר על עצמי דרכה.

5/5

Sivan Shimoni

Operations Manager at Camilyo

הגעתי לאקספרס לאחר שתקופה ארוכה חיפשתי מורה לאנגלית שילווה אותי לקראת כנס גדול שנערך השנה בזום בפני מאות אנשים, כנס בינלאומי שימצב את החברה שלי ואותי במקום מאוד ייחודי בתעשייה ולא רציתי להתפשר בבחירה. ניסיתי מכונים וכמה מורים פרטיים מהשמות הגדולים ביותר בתחום אבל לא הצלחתי להתמיד. אקספרס קלטו כבר בשיחה הראשונית על מה הולכים לעבוד. מהר מאוד הבין בדיוק איפה החולשות שלי ועל מה  צריך לעבוד, שנים שדיברתי באנגלית ללא חלקים שלמים מהשפה שדאגתי להסתיר ולהימנע מלהרחיב בנושאים מסוימים.

תהליך של למידת שפה מחדש ממש גרם לי להסתכל על הרבה תחומים מחדש, גרם לי להבין איפה טעיתי, להכיר בטעויות ולהתמודד איתן באופן יום יומי כדי להשתפר. השיטה של אקספרס הופכת את החשיבה וההתמודדות לחלק מהשגרה היומית והכריחה אותי להיות טוב יותר ולא לפחד להתמודד עם האתגר שהצבתי לעצמי.

ה"אתגר" הזה הוא היום תנאי בסיסי להצלחה כמעט בכל תחום ובאקספרס פשוט יודעים לעשות את זה. תודה!

5/5

Idan Cohen

Founder and CEO at Pick a Pier

לראשונה בחיי אני מוצאת את עצמי משתמשת באנגלית באופן וולנטרי בלי שאף אחד מכריח אותי, סתם בשביל הכיף, ומחפשת הזדמנויות לדבר ולהשתמש בה ביומיום ובעבודה. מצאתי חברה שדוברת אנגלית ואני מדברת איתה ברמה היומית וגם עם בן הזוג שלי. זה פשוט מתמקד בי ובחיים שלי ולא בחוקים של השפה האנגלית, ואז מתוך עניין ונגישות אני פשוט עושה את זה.

אני חושבת שזו הפעם הראשונה בחיים שלי שהכוח והידע לשפר את האנגלית שלי ברמה היומית נמצא אצלי ואני לא תלויה בספר או חוברת עבודה. התחלתי להיות יותר מעורבת בעבודה בפרויקטים ופגישות בינ"ל, שואלת שאלות ויורדת לעומק העניין במקום להישאר באזור הנוחות שלי, ותוך כדי מתקנת את עצמי ומשתפרת

5/5

Anat Keren

Clinical Manager, XRHealth

מי שלא למד אנגלית באקספרס, לא למד אנגלית בחייו.
השיטה הייחודית של נועם ללימודי אנגלית תסגור כל פער שיש לך בנוגע לשפה, תפתח ותעשיר את הידע והביטחון העצמי שלך במישור האישי והמקצועי כאחדבאקספרס למדתי איך לחשוב באנגלית לפני הרילוקיישן ללונדון. תתכוננו ליהנות מכל שלב בדרך!

5/5

Yael Bar

Marketing & Creative Director

מכירים את אזור השוליים הזה בצד של הכביש,
איפה שמאיצים כדי להשתלב בתנועה אחרי עצירה ממושכת בצד?

זו אקספרס עבורי, הכנה מצוינת לעבודה החדשה שלי. ניתנה לי האפשרות לטעות, 
לקבל פידבקים, ולתקן, וכך לשפר את הדקדוק שלי שהיה ברמה נמוכה מאוד. הבחנתי בחולשות שלי ואיך לתקן

אותן. הייתה לי חווית לימוד נפלאה ללא לחץ או שיפוטיות.
צברתי את הביטחון העצמי שאני צריכה עבור החיים פה בדבלין, אז המון תודה על זה!

5/5

Gali Belleli

EMEA Senior HR Advisor at Verison Media

אקספרס זה בדיוק הקורס שחיפשתי כל החיים!
בעזרת השיטות המגניבות והיצירתיות טיפלנו בדיוק בנקודות הבעייתיות. זה לא עוד סתם קורס באנגלית, אלא קורס שמותאם במדויק לכל אחד.  כיום אני מסוגלת לנהל שיחות בנושאים שונים ולא רק בנושאים טכניים הקשורים לעבודה כאשר רוב המשרד שלי דוברי אנגלית. ליווי אישי, זמינות לכל שאלה גם במהלך היום בהחלט יתרון נוסף באקספרס.
אז אם אתם רוצים לדבר אנגלית בחופשיות בכל נושא ובכל מקום, אקספרס זה בדיוק מה שחיפשתם :)

5/5

Liora Naginski

Technical Operations manager at Cymbio

עד הסדנה גם את האנגלית שידעתי בקושי העזתי לדבר להשמיע בפגישות או בשיחות עם חול. מאז הסדנה נעלם לי הפחד לדבר עם אנשים באנגלית, גם עם אנשים זרים. בחצי שנה האחרונה, נתתי פיצ'ים באנגלית, ניהלתי פגישות ושיחות וידאו באנגלית ודיברתי ספונטנית עם דוברי אנגלית בכנסים.

היה לי בלאגן בראש בכל הנושא של הטיית גופים וזמנים. מאז, הכל יותר ברור ומסודר לי בראש. אני מנסח מיילים במהירות וכשאני בודק אותם בטרנסלייט הם יוצאים כמעט ללא שגיאות.

5/5

Matar Stiglitz

Founder&CEO CodyMe

אנגלית ממש חשובה לי. חלק גדול מהלקוחות שלי הם דוברי אנגלית, ואני טס הרבה מהעבודה. בעזרת שיטת אקספרס שיפרתי את האנגלית שלי מרמה של תיכון, לרמה שאני מצפה לה בעולם העסקי.

במהלך הקורס ראיתי שיפור ברמה השבועית ביכולת שלי לדבר עם הלקוחות שלי ולבטא את עצמי. קפץ לי הביטחון העצמי משמעותית והשתפר השטף. כיום אני מדבר בלי לעצור, אני לא צריך לחשוב על 'מה ואיך', אני פשוט מדבר. קשה לתאר את זה, זה פשוט נכנס לי לסיסטם.

5/5

Dima Shaposhnykov

CST360 Cyber Security Specialist

הצגתי בכבוד בכנס את העבודה בכימיה שעשיתי בבר אילן. מזל שיש כנסים והזדמנויות לעצור ולראות כמה עברת וכמה עשית וסוף סוף להתגאות בזה. 

תודה ענקית לסדנת אקספרס דיבור באנגלית ששיפרה מאוד את הביטחון העצמי שלי! היום לראשונה הרגשתי נוח עם עצמי לדבר באנגלית וגם לבחור בעצמי את האנגלית.

5/5

Lena Trifonov

PhD, Medicinal and Pharmaceutical Chemistry

השיטה של אקספרס היא ייחודית ומדהימה. המאמנים מעולים וחיוביים, מתגאה לומר שאני לומד אצלם – המלצתי לכל מי שאני מכיר. ללמוד שפה זה דבר שדורש המון סבלנות טכניקה וכוח רצון. אקספרס משלבת את שלושתם בדרך מהנה וכיפית שמשאירה לך את המידע במח. הם משלבים גאונות עם יחסי אנוש מעולים.

5/5

Yohay Sponder

Standup Comedian

כולם מלמדים אנגלית, אבל רק לאקספרס יש באמת שיטה.
שיטת אקספרס עזרה לי לבטא את עצמי על הבמה עם יותר ביטחון עצמי בצורה אינטואיטיבית וחופשית ומהירה עם פחות סימני שאלה. הידע והתשוקה של המאמנים ללמד אנגלית תרמו לחוויית ביטחון שלי. אני ממליץ על השיטה כי היא פשוט גרמה לי לדבר אנגלית

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

אקספרס לא דומה לשום דבר אחר שאתם מכירים, קשה להסביר את זה. כל פעם שהייתי צריך לנהל שיחה באנגלית, דו שיח עם קולגות לעבודה, קליינטים וסתם ברחוב, הייתי נמנע ומתחמק… שובר שיניים ומגמגם או איכשהו מעביר את השיחה לצ'אט… ואז נכנסתי לאקספרס. הסדנה עוסקת בדבר ממש פשוט – לחיות באנגלית. אחרי הסדנה הביטחון עלה משמעותית והתחלתי דבר ולנצל הזדמנויות חדשות. תעשו לעצמכם טובה ענקית ותירשמו.

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik&Co

ככל שעליתי בדרג הניהולי, הפכתי להיות מנכ"לית של קניון, בתוכי התביישתי כי לא רק שלא ידעתי אנגלית כמו שנדרש ממנכ"לית, אלא שנמנעתי דחיתי מילים או משפטים שהיו נזרקים לאוויר 

והרגשתי ממש out, לא מבינה , לא שייכת ואולי לא ראויה למעמד…

 

התוכנית אפשרה לי להכניס את האנגלית ליומיום שלי ולשלב אותה בכל מקום בעולם תוכן שלי, לאט לאט הרגשתי שאני נפתחת כמו פרח בשדה שטוף שמש משבוע לשבוע חל שיפור מופלא בביטחון שלי מה שאפשר שלי לקפוץ ביכולת הלמידה שלי.

זה כמו להיות תתרן שלא מצליח להריח כלום (מתוך פחד) ולפתע הריח התחיל להגיע… ואתו החשק, חשקתי מחדש בכל דבר שהריח כמו אנגלית התחלתי לראות סדרות באנגלית ללא תרגום, התרגשתי לגלות כמה שאני יודעת (כי בעבר מרוב שפחדתי שאני לא יודעת פשוט תחזקתי את המוד של "הלא יודעת") התחלתי לקרוא ספר באנגלית, לדבר עם חברים שיש לי באנגלית שחיזקו אותי לאורך הדרך.

 

החלק החזק והטוב בדרך היה שבשיחות בעברית שהייתי מקיימת היו "נפלטות" לי מילים ואפילו משפטים באנגלית, שמתי לב שהמוח שלי ממש עושה את העבודה בשבילי. עברתי שינוי מופלא בעולמי הפנימי, כזה שגרם לי לראות את לין- כיכולה! 

התוכנית והשיטה שנועם פיתח היא גאונית ופשוטה כאחד. החלק היפה בה שאין מה לנסות לזכור, הייתם מאמינים ללמוד אנגלית ולא לנסות לזכור. אז כן זה פשוט ככה. השיטה מבוססת על NLP ומי שמכיר, יבין איזה גאון הוא האדם שפיתח שיטה באופן שתתכנת את המוח בקלות וביעילות.

5/5

Lin Cohen

Master NLP

אנגלית תמיד הייתה עבורי אתגר. אני מבין אנגלית, אני יודע לקרוא אנגלית ואני גם יודע לדבר אנגלית אבל תמיד נמנעתי מלדבר מול אנשים.

היה לי פחד שאני לא "מספיק טוב" ושיצחקו עליי שהאנגלית שלי לא טובה. המטרה שלי בעולם העסקי היא להצעיד את העסק למחוזות חדשים למחוזות שהשפה העברית לא נמצאת בהן רוב העולם מדבר אנגלית והגיע שגם אני אצור ביטחון אישי ואוכל לדבר אנגלית עם אנשים. נרשמתי לסדנת אקספרס כדי לחזק את הביטחון האישי שלי בשפה והתוצאות ישר הגיעו.

אני עושה עסקים עם אנשי עסקים מכל העולם.

לא מפריע לי כבר שאני טועה במילה אחת או שתיים.

איכות השיחות והעומקים עלו כמה וכמה שלבים.

ואני מוצא את עצמי מידי פעם גם שר לעצמי באנגלית. 

אני ממליץ בחום רב על שיטת אקספרס כי היא הפכה את העולם שלי לפשוט וקל יותר.

5/5

Alon Zofiof

CEO, Moral Jewelry

לאקספרס הגעתי אחרי שנתקלתי במודעה ובמספר סרטונים קצרים של נועם – נותן טיפים שימושיים לאנגלית יומיומית בצורה קצת שונה ממה שהייתי רגיל להיחשף עד כה. 
ניסיתי בעבר קורסים במקומות שונים אבל אף קורס לא נתן את הידע, הכלים והיחס כמו שאקספרס נותנים.
הרעיון הוא לשים את התלמיד במרכז ולתת לו כלים שישמשו אותו לאורך כל היום ולא רק התבססות על "זיכרון" או שינון מילים במקרים ספציפיים.
ככל שנשלב את האנגלית בחיי היומיום החל מפעולות פשוטות ועד כתיבת אימייל בעבודה ללקוח בינלאומי או שיחת וועידה הכול עניין של הרגלים ובאקספרס מלמדים אותך לעשות את זה נכון.

5/5

Haim Ger

Affiliate Manager, Plus500

הדרך להבנת דברים מסוימים היא בעזרת חוויה ישירה.

בסדנת אקספרס, נחשפתי לראשונה ללימוד אנגלית דרך חוויה חדשנית, יצירתית, אקטיבית, מרגשת. סוף סוף התעוררה בי שוב המוטיבציה והמחויבות לתהליך השתפרות מתמיד. מעבר ללימוד אנגלית נועם הוא מדריך לחיים!

בעזרת הסדנה השתחררתי ממעצורים פסיכולוגים, 
כמו "איזה בושות מה יקרה אם אני אטעה?…",  מתחזק הביטחון העצמי להביע את עצמך ולהעז לדבר עם אנשים חדשים באנגלית (Networking זה כלי סופר חשוב). 
הרגלים חדשים ובריאים נשזרו בשגרה היומית שלי גם הרבה אחרי הסדנה! ממליצה בחום על סדנת אקספרס זו מתנה לעצמכם לשיפור איכות החיים!

5/5

Ofra Dekel

Biological Engineer & Entrepreneur

כבר בשעה הראשונה באקספרס הבנתי שהגעתי למקום הנכון. מהר מאוד הבנו את הפערים ואת החולשות שלי באנגלית, ובעזרת השיטה של אקספרס השתפרתי פלאים כבר מהשבועות הראשונים. ידעתי במה צריך להתמקד והיופי שכל התרגול נעשה בצורה יום יומית וקלילה

בעבר חששתי לשלוח מייל בעבודה, היום אני מנהל דיונים ארוכים באנגלית בביטחון ובטבעיות
.

5/5

Naor Malca

Software Engineer, HARMAN International

הסדנה עושה את מה שלימודים של שנים לא עושים. היא משנה את כל הגישה ללימוד אנגליתמהשבוע הראשון אשכרה מתחילים לדבר אנגלית, משיעור לשיעור, תבניות הדיבור נעשות נכונות

זה פותח דרך חדשה, מרתקת וכייפית להמשיך ולא חזרה אינסופית לאיזה כלל תאורתי שנשכח ברגע שסוגרים ספר חוקים"

5/5

Olga Saltovski

Business Owner - Moonshine

אחרי הרבה שנים של ניסיונות לשיפור האנגלית, הגעתי לסדנת אקספרס. הסדנה והמאמנים בה נותנים את הכלים והביטחון להתמודד עם מחסומים בשפה האנגלית. רשת הביטחון שנוצרת מאפשרת להתבטא טוב יותר באנגלית במעגלים החברתיים השונים.
שיטת האימון מתייחסת לשגרת היום יום וכך המשימות הופכות להיות מעניינות ומאתגרות
.
ממליץ לכל מי שרוצה לשפר את האנגלית שלו או מי שכבר ויתר והחליט שכנראה לא יצליח להתמודד עם מחסום השפה באנגלית
.

5/5

David Baba

Product Manager

קודם כל שיפרתי את הדימוי האישי שלי,
שזה 90% ממה שהייתי צריכה.

דבר שני, אני חושבת שנגעתם בול בנקודות שהייתי צריכה לשפר כמו ה-In/On/at במקומות, וזמנים.
והכי חשוב, זה פשוט היה כיף!

5/5

Eden Omer

Software Developer