להדגים במקום להסביר – עיקרון שישי

אנגלית? זה לא בשבילי…

שאלתם את עצמכם פעם איך יכול להיות שאנחנו לומדים אנגלית לאורך השנים בבית הספר, משננים שוב ושוב מילים וחוקים, אבל לא מצליחים לפתוח את הפה במהלך שיחה? ולמה אנחנו מקבלים את זה כמו גזירה משמיים: "אין מה לעשות, זה כנראה לא בשבילי אם עד עכשיו לא הצלחתי לקלוט את זה", או "יכול להיות שאני מקרה אבוד, שזה לא בגנים שלי…", ואולי פשוט "אין לי קליטה לשפות"? חלקנו אמרנו לעצמנו את המשפטים האלה אחרי שניסינו ללמוד אנגלית בבית הספר, אבל חשבתם פעם שאולי לא אנחנו הבעיה?

 

למידה אינסטינקטיבית

בואו נחשוב על זה רגע: כשהתחלנו לדבר בשפת האם שלנו, האם ישר הוצאנו מילים ומשפטים שלמים מהפה? ברור שלא…

זה התחיל מהברות, חודשים שלמים של "אה – אי – או", שלאחריהם התקדמנו ל- "בה – בי – בו", הרבה זמן עבר עד שהתחלנו להגיד מילים, שלא לדבר על משפטים… אבל לא הפסקנו לנסות, עוד ועוד, עד שבסוף דיברנו שוטף! אז מה ההבדל? במה שונה תהליך הלמידה הראשוני – האינסטינקטיבי מתהליך הלמידה אליו הורגלנו בבית הספר? איך זה שהצלחנו ללמוד שפת אם, אבל ללמוד שפה שניה זה כבר סיפור אחר? (שלא לדבר על שלישית או רביעית…)

 

לשנן אנגלית או להתנסות בה?

למה שנים של לימוד שפה אקטיבי כתינוקות, שכלל בתוכו שלבים של חיקוי >> ניסוי >> טעייה >> תיקון, הוליד תוצאות, ואילו שנים של לימוד אנגלית בכיתה, בצורה פאסיבית, שם עסקנו בקריאה וכתיבה של מילים >> שינון >> מבחנים, הוליד שתיקה מביכה וחוסר ביטחון? (הפותר נכונה את השאלות מתבקש לשלוח את התשובות בדואר לגורמים הרלוונטיים). 

 

לעומת זאת, זוכרים איך למדנו לרכב על אופניים? או אולי איך לימדנו את הילדים שלנו לרכב עליהם? קיבלנו כמה שריטות במרפקים והברכיים לפני שהתחלנו לנסוע בביטחון, אבל היום אנחנו עדיין יודעים לרכב על אופניים, למרות שעברו כבר שנים רבות מאז שלמדנו לרכב?

 

עכשיו, הרשו לנו להציג לכם כאן שיטה מהפכנית שתמנע מהילד שלכם לרכב על אופניים בכמה שלבים פשוטים (רמז: היא דומה לשיטה שמונעת מכם לדבר אנגלית היום):

1. הסבירו לילדכם את כל עקרונות ה"עשה ואל תעשה" של רכיבה על אופניים.

2. תנו לו לשנן ו-וודאו ע"י מבחן עם ציון כי הוא אכן זוכר את כל העקרונות (עדיף לפי הסדר בו לימדתם אותו).

3. תנו לו אופניים ובקשו ממנו לצאת לרכיבה.

4. אם הוא לא מצליח לרכב עליהם חַלָק מהשנייה הראשונה, קחו ממנו את האופניים והסבירו לו (בעדינות) שזה כנראה לא בשבילו ושהוא צריך לחזור על החומר לפני שינסה לרכב שוב.

 

הכי חשוב, לא משנה מה קורה: אל תתנו לו להרגיש שזה בסדר לטעות כמה פעמים לפני שהוא מצליח! 

 

בנים גידלנו ורוממנו?

מה יקרה לילד שלכם, שלמד באופן כל כך "מוצלח" לרכב על אופניים בעזרת השיטה המהפכנית שהצגנו כאן? כשהוא יגדל וירצה ללכת לעבוד כשליח ב"וולט" כמו כל החבר'ה שלו, כדי להרוויח קצת כסף ולקבל תחושת עצמאות, כנראה שתסבירו לו שהוא יצטרך לחפש עבודה אחרת: "זוכר כשהיית קטן? שניסית לרכב על אופניים ולא הצלחת להבין את כל ההסברים מהמבחן? אופניים זה לא ממש בשבילך, עזוב…". 

 

למה זה נשמע לנו כל כך מוזר? כי כשמדובר באופניים, ברור שאי אפשר ללמוד לרכב עליהן בלי להתנסות ברכיבה בפועל. גם ברור לנו שאם נעביר ילד חוויה כזו נרמוס את תחושת המסוגלות שלו (לפחות בכל הקשור לרכיבה על אופניים).  אבל אם אנחנו לא מדברים אנגלית שוטף למרות שהסבירו לנו את כל החוקים, אנחנו מסיקים ש"כנראה שאין לנו קליטה לשפות"… אתם מבינים את האבסורד? לדבר אנגלית שוטף בלי להתאמן על זה, זה משהו שאנחנו אמורים לעשות בעיניים עצומות! הרי למדנו את הדקדוק, שיננו טבלאות של פעלים ורשימות של אוצר מילים… אז איך זה לא עובד? אז זהו, שלא ככה זה עובד. התהליך הוא בדיוק אותו תהליך למידה כמו ברכיבה על אופניים; כשאנחנו נדרשים לשנן ולזכור חוקים, המוח שלנו משנן אותם כפשוטם ומשאיר אותם כמו תמונות קפואות בזיכרון – לא כפעולות אותן הוא לומד ליישם. אותו הדבר קורה עם האנגלית שלנו, אם לא נתרגל אותה, אנחנו לא נלמד ליישם את החוקים שעשינו מאמצים כה גדולים לשנן. השפה מהר מאוד תישכח במחסן המנטלי שלנו ותעלה חלודה ואבק.

 

לעשות לעצמנו בית ספר

בשנים האחרונות נכנס טרנד חדש לאופנה: במקום ללמד ילדים לרכב על אופניים רק בגיל שבו הם מסוגלים להכיל את כל הפעולות השונות שהלימוד דורש, נותנים להם "אופני איזון" ברגע שהם מסוגלים ללכת. ככה הם רצים תוך כדי שהם יושבים על הכסא ולאט לאט הם לומדים להרים את הרגליים באוויר ולשמור על איזון ליותר ויותר זמן. בסופו של דבר הם כבר יודעים לאזן את עצמם בצורה טבעית ובעצם לומדים לרכב על אופניים מבלי להרגיש. כשהם צוברים מספיק ביטחון על אופני האיזון, הם עוברים לרכב על אופניים אמיתיים עם פדלים ורק צריכים ללמוד לדווש. האמת שזה מזכיר קצת את הצורה האינסטנקטיבית שבה למדנו לדבר. אופני האיזון בעצם מפרקות את תהליך הלמידה לחתיכות אותן הילד מסוגל ללעוס, לעבד ולבלוע, תוך כדי שהוא צובר ביטחון בפעולה חדשה אחת בכל פעם

 

הדבר החשוב ביותר בתהליך למידה מיטיב הוא שהילד לומד את הפעולות הנדרשות תוך כדי ביצוע. הוא לא לומד חוקים שאומרים לו ממה להימנע, אלא עושה טעות, חווה חווייה שלילית (נפילה, סטייה מהנתיב וכו') ואז לומד להתנהג אחרת כדי להימנע ממנה בעתיד. העובדה שאנחנו חייבים לבצע את הפעולה כדי באמת ללמוד אותה, נראית לנו הכי טבעית בעולם כשמדובר בפעולות פיזיות. כשאנחנו לומדים אנגלית בבית הספר, אנחנו משננים אותה בתיאוריה שנים, אבל השפה לא קיימת עבורנו בעולם הפיזי. קצת בעייתי לאור העובדה שדיבור הוא פעולה פיזית לכל דבר; לכן, אם נרצה להפוך לדוברי אנגלית, נצטרך להתחיל להתייחס ללימוד אנגלית כאל משהו שאנחנו עושים במרחב הפיזי (גם מחוץ לכותלי הכיתה). נעשה זאת על ידי שימוש ודיבור באנגלית כמה שיותר ברמה היומיומית.

 

למידה = רכישת התנהגות חדשה

למידה היא רכישת התנהגות חדשה ולא שינון עובדות על מנת לעבור מבחן. כדי ליצור שינוי בהתנהגות אנחנו צריכים לבצע אותה – להתנסות בה וכך לרכוש אותה – רק אז נוכל לעבור לשלב הבא. כדי ללמוד אנגלית, אנחנו צריכים לשמוע דוגמא (לא הסבר), לחקות אותה מספר פעמים (בקול רם), עד שנרכוש את המיומנות או ההתנהגות באנגלית אותה נוכל להמשיך וליישם ביום-יום.

 

כשאנחנו לא מבינים מילה או תבנית באנגלית, נשאף תמיד להבין אותה על ידי שימוש בה בתוך משפט באנגלית (מבלי להתעכב על התיאוריות העומדות מאחוריהן). חשוב להבין, ככל שנקיף את עצמנו יותר בתכנים באנגלית, נחשוף את עצמנו ליותר דוגמאות בהן נוכל להתנסות ואותן נוכל ללמוד ליישם. בין אם אנחנו רואים סדרה בנטפליקס, שומעים פודקאסט או הרצאה באנגלית, או מאזינים לשירים באנגלית, כל תוכן כזה הוא הזדמנות עבורנו לאסוף דוגמאות אותן נוכל לחקות ולהוסיף לארגז הכלים שלנו באנגלית. על מנת ללמוד להשתמש במה ששמענו, נתחיל לחזור אחרי מילים ומשפטים מתוך התכנים אותם אנחנו צורכים.

 

למשל, ראיתם פרק של הסדרה "חברים"? בחרו את הדמות האהובה עליכם, נסו לחזור אחרי מילים ומשפטי מפתח שהיא אומרת. גם אם בהתחלה אתם תופסים רק מילה פה או שם, ככל שתתמידו תשפרו את יכולות החיקוי שלכם. לאט לאט תוכלו לשפר את אוצר המילים, ההגייה ולהטמיע תבניות תחביר נכונות. באמצעות חיקוי תתחילו להכניס את התבניות והמילים לרפרטואר שלכם בצורה טבעית – אינסטנקטיבית. נעשה זאת מבלי לנסות להבין את החוקים התיאורטיים מאחורי המשפטים והמילים, בדיוק כמו שעשינו בתור ילדים כשלמדנו את שפת האם שלנו. (רוצים לדעת יותר על טכניקת החיקוי? מוזמנים לקרוא את הכתבה שלנו בנושא החיקוי, המסבירה על החשיבות של הפעולה וכיצד היא מתבצעת).

 

ככל שנעשה זאת יותר, נמצא דוגמאות שיעזרו לנו לתקן את הטעויות שלנו באנגלית בעצמנו. אם אנחנו עדיין סקרנים (אחרי שכבר הפנמנו את המילים או החוקים), על-ידי שימוש בדוגמאות, נוכל להתעניין בהסבר התיאורטי העומד מאחוריהן. אבל תמיד חשוב לזכור שההסבר הוא לא העיקר ושלא בעזרתו נלמד אנגלית, אלא באמצעות שימוש ודיבור בשפה כמה שרק נוכל. 

 

רוצים לדעת עוד על השיטה שלנו? צפו בסרטון ההדרכה החינמי שלנו.

חושבים שהתוכנית מתאימה עבורכם? קבעו שיחת התאמה עם אחד המאמנים או המאמנות שלנו.

אם הטיפ הזה יכול לעזור לחבר/ה שלך, Sharing is caring(:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

המאמרים שלנו בנויים עם המון מחשבה על מנת לתת ערך אמיתי.
אפשר להצטרף פה למטה ולקבל #טיפ_שבועי מאתנו:

אם כבר הטמעתם את ההרגל הזה,
אל תבזבזו זמן - המשיכו לפרק הבא במסע...

אם אתם הייטקיסטים ואנשי עסקים שצריכים להתחיל לדבר ביומיום
אתם מוזמנים לצפות בהדרכה שלנו

איך אפשר להפסיק "ללמוד" אנגלית, ולהפוך לדובר אנגלית

מבלי לשבת בכיתה עם מורים, להשקיע שעות בלמידה תאורטית ולעשות שיעורי בית משעממים

מה נלמד בהדרכה:

מי מעביר את ההדרכה:

נועם רז, מנכ"ל חברת אינגליש אקספרס בע"מ.
 אנחנו עוזרים להייטקיסטים ואנשי עסקים
להפוך לדוברי אנגלית ולעבוד בשוק הגלובלי

 

אנחנו עובדים עם אנשים מהחברות המובילות בישראל

מה המתאמנים שלנו מספרים

אם תצטרכו, הם ישמחו לדבר אתכם.
בכוונה רשמנו את השמות שלהם כפי שמופיעים בפייסבוק או בלינקדין, תוכלו לפנות אליהם ולשאול על התהליך והתוצאות שלהם

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik & Co

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

5/5

Dima Shaposhnykov

Cyber Security Specialist, CST360

היום אני מדבר אנגלית חופשי מבלי להתבייש, לפני כן דיברתי בצורה שבורה ומקוטעת וקיצרתי את הסיפורים שלי. זה הפך מטרחה לכיף. טסתי לנסיעת עסקים באירופה שם דיברתי רק אנגלית, ניהלתי שיחות עומק והם העריכו אותי על השטף ועל ההגייה שלי. סוף סוף אני יודע מתי להשתמש בזמנים המורכבים מבלי לחשוב על החוקים.

5/5

Yehuda Niv

Owner, Niv Books Publishing

השבוע דיברתי בפורום של מעל 40 איש(!). לראשונה בחיי לא הייתי מרוכזת בתחביר אלא פשוט דיברתי בשטף, שאלתי שאלות מורכבות והייתי חלק אינטגרלי בישיבה ויצאתי ממנה בהרגשה נהדרת. השיטה הזו נתנה לי את הכלים להיות עצמאית בתהליך שלי ולהשתפר כל הזמן ובכל מקום. אם הייתי צריכה להסביר בעצמי מה אני צריכה, לא הייתי יכולה לבקש משהו מדויק יותר. 

5/5

Dr. Lihi Raichelson

Co-founder & CEO, BELLE

הקול הקטן שאומר "רק שלא יצחקו על האנגלית שלי" השתתק ואני פשוט יכול לדבר בכיף ובביטחון ואפילו שמחתי השבוע לנהל מספר שיחות טלפון עם לקוחות וספקים מחו"ל, דברים שעד היום הייתי עושה רק במיילים כי שם יש לי גוגל טרנסלייט.

במקום ללמוד ולשנן חומר, אני פשוט מאמן את עצמי לחיות את החיים שלי באנגלית ולחשוב באנגלית. אם יש מישהו שיש לו את החשש הזה שישמעו אותו מדבר, את הפחד לטעות ואת התסכול שהיה לי – אני מבטיח לכם שאקספרס בשבילכם ואתם יודעים שאני לא ממליץ על כל אחד.

5/5

Yoav Maor

Co-founder, Purple

החוויה שלי באקספרס מעולה. 

מעבר לעובדה שאנגלית יוצאת ממני היום באופן הרבה יותר טבעי, התכנית הביאה איתה גם אנשים מדהימים, דרכם פיתחתי את היכולת לא רק להתבטא, אלא גם להעמיק בנושאים ולהביע רגשות מורכבים. 

החוויה הזו לא מרגישה כמו למידה; הייתי מגדירה אותה יותר כמו תוספת מגניבה, מרגשת ומהנה, בעוד שדרוג והעשרת האנגלית קורים באופן די טבעי. כאן כנראה הקסם שלה. 

כשנרשמתי לא ידעתי לאן אני נכנסת, והיום אני מבינה שזו אחת ההחלטות הטובות שלקחתי. 

עד לפני כמה חודשים הרגשתי שאנגלית מפחיתה ממני, שאני נתפסת פחות טובה כשהיא בתמונה. היום אני מתרכזת בחוויה עצמה. אני לא "מאבדת אותי" באנגלית, אלא לומדת עוד יותר על עצמי דרכה.

5/5

Sivan Shimoni

Operations Manager at Camilyo

הגעתי לאקספרס לאחר שתקופה ארוכה חיפשתי מורה לאנגלית שילווה אותי לקראת כנס גדול שנערך השנה בזום בפני מאות אנשים, כנס בינלאומי שימצב את החברה שלי ואותי במקום מאוד ייחודי בתעשייה ולא רציתי להתפשר בבחירה. ניסיתי מכונים וכמה מורים פרטיים מהשמות הגדולים ביותר בתחום אבל לא הצלחתי להתמיד. אקספרס קלטו כבר בשיחה הראשונית על מה הולכים לעבוד. מהר מאוד הבין בדיוק איפה החולשות שלי ועל מה  צריך לעבוד, שנים שדיברתי באנגלית ללא חלקים שלמים מהשפה שדאגתי להסתיר ולהימנע מלהרחיב בנושאים מסוימים.

תהליך של למידת שפה מחדש ממש גרם לי להסתכל על הרבה תחומים מחדש, גרם לי להבין איפה טעיתי, להכיר בטעויות ולהתמודד איתן באופן יום יומי כדי להשתפר. השיטה של אקספרס הופכת את החשיבה וההתמודדות לחלק מהשגרה היומית והכריחה אותי להיות טוב יותר ולא לפחד להתמודד עם האתגר שהצבתי לעצמי.

ה"אתגר" הזה הוא היום תנאי בסיסי להצלחה כמעט בכל תחום ובאקספרס פשוט יודעים לעשות את זה. תודה!

5/5

Idan Cohen

Founder and CEO at Pick a Pier

לראשונה בחיי אני מוצאת את עצמי משתמשת באנגלית באופן וולנטרי בלי שאף אחד מכריח אותי, סתם בשביל הכיף, ומחפשת הזדמנויות לדבר ולהשתמש בה ביומיום ובעבודה. מצאתי חברה שדוברת אנגלית ואני מדברת איתה ברמה היומית וגם עם בן הזוג שלי. זה פשוט מתמקד בי ובחיים שלי ולא בחוקים של השפה האנגלית, ואז מתוך עניין ונגישות אני פשוט עושה את זה.

אני חושבת שזו הפעם הראשונה בחיים שלי שהכוח והידע לשפר את האנגלית שלי ברמה היומית נמצא אצלי ואני לא תלויה בספר או חוברת עבודה. התחלתי להיות יותר מעורבת בעבודה בפרויקטים ופגישות בינ"ל, שואלת שאלות ויורדת לעומק העניין במקום להישאר באזור הנוחות שלי, ותוך כדי מתקנת את עצמי ומשתפרת

5/5

Anat Keren

Clinical Manager, XRHealth

מי שלא למד אנגלית באקספרס, לא למד אנגלית בחייו.
השיטה הייחודית של נועם ללימודי אנגלית תסגור כל פער שיש לך בנוגע לשפה, תפתח ותעשיר את הידע והביטחון העצמי שלך במישור האישי והמקצועי כאחדבאקספרס למדתי איך לחשוב באנגלית לפני הרילוקיישן ללונדון. תתכוננו ליהנות מכל שלב בדרך!

5/5

Yael Bar

Marketing & Creative Director

מכירים את אזור השוליים הזה בצד של הכביש,
איפה שמאיצים כדי להשתלב בתנועה אחרי עצירה ממושכת בצד?

זו אקספרס עבורי, הכנה מצוינת לעבודה החדשה שלי. ניתנה לי האפשרות לטעות, 
לקבל פידבקים, ולתקן, וכך לשפר את הדקדוק שלי שהיה ברמה נמוכה מאוד. הבחנתי בחולשות שלי ואיך לתקן

אותן. הייתה לי חווית לימוד נפלאה ללא לחץ או שיפוטיות.
צברתי את הביטחון העצמי שאני צריכה עבור החיים פה בדבלין, אז המון תודה על זה!

5/5

Gali Belleli

EMEA Senior HR Advisor at Verison Media

אקספרס זה בדיוק הקורס שחיפשתי כל החיים!
בעזרת השיטות המגניבות והיצירתיות טיפלנו בדיוק בנקודות הבעייתיות. זה לא עוד סתם קורס באנגלית, אלא קורס שמותאם במדויק לכל אחד.  כיום אני מסוגלת לנהל שיחות בנושאים שונים ולא רק בנושאים טכניים הקשורים לעבודה כאשר רוב המשרד שלי דוברי אנגלית. ליווי אישי, זמינות לכל שאלה גם במהלך היום בהחלט יתרון נוסף באקספרס.
אז אם אתם רוצים לדבר אנגלית בחופשיות בכל נושא ובכל מקום, אקספרס זה בדיוק מה שחיפשתם :)

5/5

Liora Naginski

Technical Operations manager at Cymbio

עד הסדנה גם את האנגלית שידעתי בקושי העזתי לדבר להשמיע בפגישות או בשיחות עם חול. מאז הסדנה נעלם לי הפחד לדבר עם אנשים באנגלית, גם עם אנשים זרים. בחצי שנה האחרונה, נתתי פיצ'ים באנגלית, ניהלתי פגישות ושיחות וידאו באנגלית ודיברתי ספונטנית עם דוברי אנגלית בכנסים.

היה לי בלאגן בראש בכל הנושא של הטיית גופים וזמנים. מאז, הכל יותר ברור ומסודר לי בראש. אני מנסח מיילים במהירות וכשאני בודק אותם בטרנסלייט הם יוצאים כמעט ללא שגיאות.

5/5

Matar Stiglitz

Founder&CEO CodyMe

אנגלית ממש חשובה לי. חלק גדול מהלקוחות שלי הם דוברי אנגלית, ואני טס הרבה מהעבודה. בעזרת שיטת אקספרס שיפרתי את האנגלית שלי מרמה של תיכון, לרמה שאני מצפה לה בעולם העסקי.

במהלך הקורס ראיתי שיפור ברמה השבועית ביכולת שלי לדבר עם הלקוחות שלי ולבטא את עצמי. קפץ לי הביטחון העצמי משמעותית והשתפר השטף. כיום אני מדבר בלי לעצור, אני לא צריך לחשוב על 'מה ואיך', אני פשוט מדבר. קשה לתאר את זה, זה פשוט נכנס לי לסיסטם.

5/5

Dima Shaposhnykov

CST360 Cyber Security Specialist

הצגתי בכבוד בכנס את העבודה בכימיה שעשיתי בבר אילן. מזל שיש כנסים והזדמנויות לעצור ולראות כמה עברת וכמה עשית וסוף סוף להתגאות בזה. 

תודה ענקית לסדנת אקספרס דיבור באנגלית ששיפרה מאוד את הביטחון העצמי שלי! היום לראשונה הרגשתי נוח עם עצמי לדבר באנגלית וגם לבחור בעצמי את האנגלית.

5/5

Lena Trifonov

PhD, Medicinal and Pharmaceutical Chemistry

השיטה של אקספרס היא ייחודית ומדהימה. המאמנים מעולים וחיוביים, מתגאה לומר שאני לומד אצלם – המלצתי לכל מי שאני מכיר. ללמוד שפה זה דבר שדורש המון סבלנות טכניקה וכוח רצון. אקספרס משלבת את שלושתם בדרך מהנה וכיפית שמשאירה לך את המידע במח. הם משלבים גאונות עם יחסי אנוש מעולים.

5/5

Yohay Sponder

Standup Comedian

כולם מלמדים אנגלית, אבל רק לאקספרס יש באמת שיטה.
שיטת אקספרס עזרה לי לבטא את עצמי על הבמה עם יותר ביטחון עצמי בצורה אינטואיטיבית וחופשית ומהירה עם פחות סימני שאלה. הידע והתשוקה של המאמנים ללמד אנגלית תרמו לחוויית ביטחון שלי. אני ממליץ על השיטה כי היא פשוט גרמה לי לדבר אנגלית

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

אקספרס לא דומה לשום דבר אחר שאתם מכירים, קשה להסביר את זה. כל פעם שהייתי צריך לנהל שיחה באנגלית, דו שיח עם קולגות לעבודה, קליינטים וסתם ברחוב, הייתי נמנע ומתחמק… שובר שיניים ומגמגם או איכשהו מעביר את השיחה לצ'אט… ואז נכנסתי לאקספרס. הסדנה עוסקת בדבר ממש פשוט – לחיות באנגלית. אחרי הסדנה הביטחון עלה משמעותית והתחלתי דבר ולנצל הזדמנויות חדשות. תעשו לעצמכם טובה ענקית ותירשמו.

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik&Co

ככל שעליתי בדרג הניהולי, הפכתי להיות מנכ"לית של קניון, בתוכי התביישתי כי לא רק שלא ידעתי אנגלית כמו שנדרש ממנכ"לית, אלא שנמנעתי דחיתי מילים או משפטים שהיו נזרקים לאוויר 

והרגשתי ממש out, לא מבינה , לא שייכת ואולי לא ראויה למעמד…

 

התוכנית אפשרה לי להכניס את האנגלית ליומיום שלי ולשלב אותה בכל מקום בעולם תוכן שלי, לאט לאט הרגשתי שאני נפתחת כמו פרח בשדה שטוף שמש משבוע לשבוע חל שיפור מופלא בביטחון שלי מה שאפשר שלי לקפוץ ביכולת הלמידה שלי.

זה כמו להיות תתרן שלא מצליח להריח כלום (מתוך פחד) ולפתע הריח התחיל להגיע… ואתו החשק, חשקתי מחדש בכל דבר שהריח כמו אנגלית התחלתי לראות סדרות באנגלית ללא תרגום, התרגשתי לגלות כמה שאני יודעת (כי בעבר מרוב שפחדתי שאני לא יודעת פשוט תחזקתי את המוד של "הלא יודעת") התחלתי לקרוא ספר באנגלית, לדבר עם חברים שיש לי באנגלית שחיזקו אותי לאורך הדרך.

 

החלק החזק והטוב בדרך היה שבשיחות בעברית שהייתי מקיימת היו "נפלטות" לי מילים ואפילו משפטים באנגלית, שמתי לב שהמוח שלי ממש עושה את העבודה בשבילי. עברתי שינוי מופלא בעולמי הפנימי, כזה שגרם לי לראות את לין- כיכולה! 

התוכנית והשיטה שנועם פיתח היא גאונית ופשוטה כאחד. החלק היפה בה שאין מה לנסות לזכור, הייתם מאמינים ללמוד אנגלית ולא לנסות לזכור. אז כן זה פשוט ככה. השיטה מבוססת על NLP ומי שמכיר, יבין איזה גאון הוא האדם שפיתח שיטה באופן שתתכנת את המוח בקלות וביעילות.

5/5

Lin Cohen

Master NLP

אנגלית תמיד הייתה עבורי אתגר. אני מבין אנגלית, אני יודע לקרוא אנגלית ואני גם יודע לדבר אנגלית אבל תמיד נמנעתי מלדבר מול אנשים.

היה לי פחד שאני לא "מספיק טוב" ושיצחקו עליי שהאנגלית שלי לא טובה. המטרה שלי בעולם העסקי היא להצעיד את העסק למחוזות חדשים למחוזות שהשפה העברית לא נמצאת בהן רוב העולם מדבר אנגלית והגיע שגם אני אצור ביטחון אישי ואוכל לדבר אנגלית עם אנשים. נרשמתי לסדנת אקספרס כדי לחזק את הביטחון האישי שלי בשפה והתוצאות ישר הגיעו.

אני עושה עסקים עם אנשי עסקים מכל העולם.

לא מפריע לי כבר שאני טועה במילה אחת או שתיים.

איכות השיחות והעומקים עלו כמה וכמה שלבים.

ואני מוצא את עצמי מידי פעם גם שר לעצמי באנגלית. 

אני ממליץ בחום רב על שיטת אקספרס כי היא הפכה את העולם שלי לפשוט וקל יותר.

5/5

Alon Zofiof

CEO, Moral Jewelry

לאקספרס הגעתי אחרי שנתקלתי במודעה ובמספר סרטונים קצרים של נועם – נותן טיפים שימושיים לאנגלית יומיומית בצורה קצת שונה ממה שהייתי רגיל להיחשף עד כה. 
ניסיתי בעבר קורסים במקומות שונים אבל אף קורס לא נתן את הידע, הכלים והיחס כמו שאקספרס נותנים.
הרעיון הוא לשים את התלמיד במרכז ולתת לו כלים שישמשו אותו לאורך כל היום ולא רק התבססות על "זיכרון" או שינון מילים במקרים ספציפיים.
ככל שנשלב את האנגלית בחיי היומיום החל מפעולות פשוטות ועד כתיבת אימייל בעבודה ללקוח בינלאומי או שיחת וועידה הכול עניין של הרגלים ובאקספרס מלמדים אותך לעשות את זה נכון.

5/5

Haim Ger

Affiliate Manager, Plus500

הדרך להבנת דברים מסוימים היא בעזרת חוויה ישירה.

בסדנת אקספרס, נחשפתי לראשונה ללימוד אנגלית דרך חוויה חדשנית, יצירתית, אקטיבית, מרגשת. סוף סוף התעוררה בי שוב המוטיבציה והמחויבות לתהליך השתפרות מתמיד. מעבר ללימוד אנגלית נועם הוא מדריך לחיים!

בעזרת הסדנה השתחררתי ממעצורים פסיכולוגים, 
כמו "איזה בושות מה יקרה אם אני אטעה?…",  מתחזק הביטחון העצמי להביע את עצמך ולהעז לדבר עם אנשים חדשים באנגלית (Networking זה כלי סופר חשוב). 
הרגלים חדשים ובריאים נשזרו בשגרה היומית שלי גם הרבה אחרי הסדנה! ממליצה בחום על סדנת אקספרס זו מתנה לעצמכם לשיפור איכות החיים!

5/5

Ofra Dekel

Biological Engineer & Entrepreneur

כבר בשעה הראשונה באקספרס הבנתי שהגעתי למקום הנכון. מהר מאוד הבנו את הפערים ואת החולשות שלי באנגלית, ובעזרת השיטה של אקספרס השתפרתי פלאים כבר מהשבועות הראשונים. ידעתי במה צריך להתמקד והיופי שכל התרגול נעשה בצורה יום יומית וקלילה

בעבר חששתי לשלוח מייל בעבודה, היום אני מנהל דיונים ארוכים באנגלית בביטחון ובטבעיות
.

5/5

Naor Malca

Software Engineer, HARMAN International

הסדנה עושה את מה שלימודים של שנים לא עושים. היא משנה את כל הגישה ללימוד אנגליתמהשבוע הראשון אשכרה מתחילים לדבר אנגלית, משיעור לשיעור, תבניות הדיבור נעשות נכונות

זה פותח דרך חדשה, מרתקת וכייפית להמשיך ולא חזרה אינסופית לאיזה כלל תאורתי שנשכח ברגע שסוגרים ספר חוקים"

5/5

Olga Saltovski

Business Owner - Moonshine

אחרי הרבה שנים של ניסיונות לשיפור האנגלית, הגעתי לסדנת אקספרס. הסדנה והמאמנים בה נותנים את הכלים והביטחון להתמודד עם מחסומים בשפה האנגלית. רשת הביטחון שנוצרת מאפשרת להתבטא טוב יותר באנגלית במעגלים החברתיים השונים.
שיטת האימון מתייחסת לשגרת היום יום וכך המשימות הופכות להיות מעניינות ומאתגרות
.
ממליץ לכל מי שרוצה לשפר את האנגלית שלו או מי שכבר ויתר והחליט שכנראה לא יצליח להתמודד עם מחסום השפה באנגלית
.

5/5

David Baba

Product Manager

קודם כל שיפרתי את הדימוי האישי שלי,
שזה 90% ממה שהייתי צריכה.

דבר שני, אני חושבת שנגעתם בול בנקודות שהייתי צריכה לשפר כמו ה-In/On/at במקומות, וזמנים.
והכי חשוב, זה פשוט היה כיף!

5/5

Eden Omer

Software Developer