איך ללמוד אנגלית

כוח מול עוצמה – עיקרון חמישי

מה ההבדל בין כוח (Force) לעוצמה (Power) באנגלית?

חשבתם פעם איך אנשים כמו מהטמה גנדי מסוגלים להניע מעצמה שלמה לפעולה מבלי להפעיל כוח ומבלי להכריח אחרים לעשות כרצונם? כשאנחנו משתמשים בכוח על מנת להכריח אחרים לעשות כרצוננו, We force them to do as we wish. כלומר, באנגלית יש שימוש בכוח מסוג Force – אותה המילה המשמשת אותנו לתאר מצב בו אנחנו מכריחים אחרים לפעולה כלשהי. האם אנחנו מוכרחים ללמוד אנגלית, או שיש כוח אחר שמניע אותנו קדימה? 

 

כוח מול עוצמה: יחי ההבדל הקטן

אחת השאלות הראשונות שאנחנו שואלים כאשר אנחנו מראיינים מאמנים חדשים לאקספרס היא: "מה ההבדל בין כוח לבין עוצמה"? רובם עונים, לאחר מחשבה קצרה, משהו כמו: "כוח (Force) – זה משהו שאני מפעיל על משהו חיצוני, בצורה חיובית או שלילית. עוצמה (Power) – זה משהו שיש לי, כמו אנרגיה. אני לא מפעיל אותו, הוא פשוט קיים." 

 

השאלה הבאה בריאיון העבודה היא: 

"מה ההבדל בין ההשפעה והשימוש בכוח לעומת השימוש בעוצמה בחינוך ילדים, בטווח הקצר ובטווח הארוך?" 

רוב המרואיינים שלנו מבינים מיד את הנקודה, ועונים תשובות ממש דומות: 

"בשימוש בכוח – בטווח הקצר – הפתרון קל. אני אתקל בהתנגדות, אבל עם מספיק כוח אני אכפה את רצוני על הילד ואקבל את מבוקשי. בטווח הארוך – רוב הסיכויים שאני לא אצליח להטמיע את ההרגל שרציתי אצל הילד. כנראה שמאחורי הגב שלי הוא יעשה מה שבא לו". 

"בשימוש בעוצמה – בטווח הקצר – צריך להיות סבלניים מאוד ולאפשר לילדים לעשות את הטעויות שלהם. לא תמיד נקבל שיתוף פעולה מיידי. בטווח הארוך – הילדים יהפכו לעצמאיים יותר ויחפשו בעצמם להתמודד עם אתגרים. הם יבואו להורים לשאול שאלות ולבקש תשובות במקום להחביא מההורים את חוסר הידע שלהם".

 

לעבוד על זה בכל הכוח

שאלה נוספת בריאיון היא: "איך ההבדלים בין שימוש בכוח ושימוש בעוצמה מתבטאים בניהול עובדים?" 

רוב המועמדים שלנו עונים ששימוש בכוח לא יגרום להם לרצות לעבוד יותר מהר. אפילו יש מצב שמתוך 'פרנציפ' הם לא יסיימו את העבודה שהוטלה עליהם. יש אנשים שבכל מקרה יצייתו להוראות, אבל ישקיעו מעצמם רק מה שחובה להשקיע בעבודה ולא טיפה מעבר לכך. זה לא נובע מחוסר רצון – אלא מתחושת חוסר צדק. מנהל כוחני לא רואה את העובדים שלו בתור בני אדם, אלא בתור כלים לביצוע העבודה. מנגד – כשהופכים בהדרגה את העובדים לאחראיים על העשייה שלהם, מחדדים ביחד איתם את המטרה ואז שואלים אותם איך לדעתם הכי טוב לעבוד על מנת להשיג אותה – תתפלאו כמה הם יהיו מוכנים להשקיע. הם יהיו מוכנים לעשות, לנסות ולטעות אין ספור פעמים בדרך. 

 

שימוש בכוח יכול להביא לתוצאות הרצויות מצד המנהל בזמן קצר יותר. הוא עשוי לומר לעובד שלו משהו כמו: "אני לא מבין למה אנחנו מבזבזים על זה זמן! כבר לימדתי אותך את זה. זוז, אני אעשה את זה". לעומת זאת, שימוש בעוצמה מצד המנהל דורש יותר מאמץ ועלול להביא לטעויות שהעובד יעשה על חשבונו או על חשבון החברה בטווח הקצר. אבל העצמה כזאת של עובדים תביא בסופו של יום לכך שהם יהיו עצמאיים יותר, מחוברים יותר לתכנים שהם יוצרים בעבודה ויעריכו את עצמם יותר.

 

עוצמה כמרחב ביטוי

יש מי שהגדיר עוצמה והעצמה בצורה הבאה: "עוצמה = מרחב ביטוי עבורי ועבור אנשים אחרים. העצמה = הגדלת מרחב הביטוי שלי ושל אנשים אחרים". קל לנו להתבלבל בין אנשים עוצמתיים לבין אנשים כוחניים (בדרך כלל אנחנו קוראים להם "אנשים חזקים"). ובכן, איך נבדיל ביניהם? ליד אנשים עוצמתיים נרגיש שאנחנו רוצים להשתפר ויכולים להיות גרסה טובה יותר של עצמנו. נרגיש בטוחים יותר להתבטא ונחזיק בתודעה שלנו ש"מקסימום נעשה טעות, לא יקרה כלום". 

 

ליד אנשים שמנסים להניע תהליכים בכוחניות ולא בעוצמה – נרגיש חשש להתבטא כי כל טעות מולם מרגישה גורלית. 

לעיתים אנחנו בעצמנו רוצים להעצים עובדים, לקוחות, חברים ובני משפחה; אבל בסופו של דבר אנחנו משתמשים בכוח תוך כדי שאנחנו מנסים להעצים והכוונות שלנו לא עוברות הלאה כפי שהיינו רוצים. 

 

רגע של התבוננות פנימית:

רוצים לדעת מה אתם משדרים לסובבים אתכם? שימו לב לאנשים סביבכם, אם הם מראים חולשה לידכם, לוקחים יוזמה ואחריות, לומדים דברים חדשים תוך ניסוי וטעייה ולבסוף אומרים:

"אני מרגיש בנוח לטעות ולצמוח לידך", סימן שאתם משדרים עוצמה. לכן הם ממוקדים בלמידה שלהם ולא ב"מה אתם חושב עליהם".

לעומת זאת, אם הם הולכים על ביצים בסביבתכם, מנסים לרַצות אתכם ובמקום להתעסק ב-100% שלהם הם מתעסקים ב-100% שלכם, סימן שאתם מתַקְשרים בכוחניות. הם מפחדים לאכזב אתכם ו"לשלם על זה". אם גיליתם שאתם מתקשרים בכוחניות, אין מה להילחץ… זה קורה לכולנו. כשזה קורה, צריך פשוט לשים לכך לב ולהגיד לצד השני: "סליחה שהייתי כוחני בתקשורת שלי. כוונתי היא לעזור לך ללמוד דברים חדשים ולצמוח". כך נגרום לאנשים להבין שמותר לטעות סביבנו ושאנחנו מזמנים אפשרויות צמיחה.

 

כוח מול עוצמה בלימוד אנגלית- להיות המאמנים של עצמנו

כדי להבין את הקשר של כל זה ללימוד אנגלית, בואו נדבר רגע על יחסים בין מאמן למתאמן, בהם אנחנו דוגלים ב"אקספרס": 

כאשר אנחנו מאמנים מישהו אחר, אנחנו רוצים לאפשר לו מרחב למידה נקי מבלי להפריע לתהליך הטבעי שבו הוא:

עושה>מתבונן>משפר או עושה>מתבונן>מתקן. כאשר אנחנו בעצמנו כמתאמנים מצליחים גם לשים לב לטעות שעשינו וגם לתקן אותה, זה מפתח בנו תחושת עצמאות שעוזרת להתקדמות שלנו.

 

תפקיד המאמן הוא לתת לנו מרחב לטעוֹת ולתקן. הוא לא אמור לעצור אותנו או לתקן עבורנו כל טעות קטנה שאנחנו עושים, אלא לדאוג לכך שאנחנו מתקנים את האנגלית שלנו. ככה נוכל גם לבנות את הביטחון העצמי שלנו ולשפר את מרחב הביטוי שלנו. זה מה שנקרא – העצמה. 

 

כאשר אנחנו מאמנים את עצמנו בתחומים שונים בחיים, אנחנו צריכים לדאוג ליצור מרחב בטוח לילד הקטן שבתוכנו שחושש לעשות טעות. אם נדאג למרחב הזה  נוכל לעשות>לטעות>לתקן. אנחנו לא שואפים לתקן כל טעות קטנטונת, אלא להוסיף לעצמנו נקודה אחת – טפיחה אחת על השכם בכל פעם. כלומר, אחנו לא צריכים להחסיר לעצמנו נקודות מה – 100 – השלם,  כמו שהמורים שלנו עשו בבית הספר. אימון עצמי באנגלית מתרחש כשאנחנו מאפשרים לעצמנו לעשות טעויות שונות בהגייה, בשימוש במילים ובתחביר על מנת שנוכל להתבונן ולתקן את עצמנו. אם נהיה כוחניים כלפי עצמנו בתהליך למידת האנגלית, לא נוכל לעשות טעויות ורק נרד על עצמנו כל הזמן – לא נתקדם, או שנתקדם מאוד לאט. 

אך אם נעצים את עצמנו, נוכל להתמקד בתהליך הלמידה עצמו בכל רגע נתון ונראה בטעויות שאנחנו עושים הזדמנויות לשיפור השפה.

 

איך נוכל לתרגל העצמה בחיים שלנו

כדי לתרגל העצמה נוכל לכתוב סיכום יומי לעצמנו. נכתוב בסיכום על התמודדות שלנו עם דברים שהרשינו לעצמנו להתנסות בהם, למרות חוסר הצלחה שחווינו בהם בעבר. בנוסף, נתמקד בהצלחה אחת שחווינו היום. אם היא קשורה לאנגלית- מצוין. אם לא, גם מצויין. אנחנו מכוונים את עצמנו להסתכל על ההתפתחות והצמיחה שלנו באופן מעצים. אחרי שנתרגל שיח מעצים מול עצמנו, נוכל גם להפנות אותו כלפי הסובבים אותנו.
 

רוצים לדעת עוד על השיטה שלנו? צפו בסרטון ההדרכה החינמי שלנו.

חושבים שהתוכנית מתאימה עבורכם? קבעו שיחת התאמה עם אחד המאמנים או המאמנות שלנו.

אם הטיפ הזה יכול לעזור לחבר/ה שלך, Sharing is caring(:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

המאמרים שלנו בנויים עם המון מחשבה על מנת לתת ערך אמיתי.
אפשר להצטרף פה למטה ולקבל #טיפ_שבועי מאתנו:

אם כבר הטמעתם את ההרגל הזה,
אל תבזבזו זמן - המשיכו לפרק הבא במסע...

אם אתם הייטקיסטים ואנשי עסקים שצריכים להתחיל לדבר ביומיום
אתם מוזמנים לצפות בהדרכה שלנו

איך אפשר להפסיק "ללמוד" אנגלית, ולהפוך לדובר אנגלית

מבלי לשבת בכיתה עם מורים, להשקיע שעות בלמידה תאורטית ולעשות שיעורי בית משעממים

מה נלמד בהדרכה:

מי מעביר את ההדרכה:

נועם רז, מנכ"ל חברת אינגליש אקספרס בע"מ.
 אנחנו עוזרים להייטקיסטים ואנשי עסקים
להפוך לדוברי אנגלית ולעבוד בשוק הגלובלי

 

אנחנו עובדים עם אנשים מהחברות המובילות בישראל

מה המתאמנים שלנו מספרים

אם תצטרכו, הם ישמחו לדבר אתכם.
בכוונה רשמנו את השמות שלהם כפי שמופיעים בפייסבוק או בלינקדין, תוכלו לפנות אליהם ולשאול על התהליך והתוצאות שלהם

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik & Co

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

5/5

Dima Shaposhnykov

Cyber Security Specialist, CST360

היום אני מדבר אנגלית חופשי מבלי להתבייש, לפני כן דיברתי בצורה שבורה ומקוטעת וקיצרתי את הסיפורים שלי. זה הפך מטרחה לכיף. טסתי לנסיעת עסקים באירופה שם דיברתי רק אנגלית, ניהלתי שיחות עומק והם העריכו אותי על השטף ועל ההגייה שלי. סוף סוף אני יודע מתי להשתמש בזמנים המורכבים מבלי לחשוב על החוקים.

5/5

Yehuda Niv

Owner, Niv Books Publishing

השבוע דיברתי בפורום של מעל 40 איש(!). לראשונה בחיי לא הייתי מרוכזת בתחביר אלא פשוט דיברתי בשטף, שאלתי שאלות מורכבות והייתי חלק אינטגרלי בישיבה ויצאתי ממנה בהרגשה נהדרת. השיטה הזו נתנה לי את הכלים להיות עצמאית בתהליך שלי ולהשתפר כל הזמן ובכל מקום. אם הייתי צריכה להסביר בעצמי מה אני צריכה, לא הייתי יכולה לבקש משהו מדויק יותר. 

5/5

Dr. Lihi Raichelson

Co-founder & CEO, BELLE

הקול הקטן שאומר "רק שלא יצחקו על האנגלית שלי" השתתק ואני פשוט יכול לדבר בכיף ובביטחון ואפילו שמחתי השבוע לנהל מספר שיחות טלפון עם לקוחות וספקים מחו"ל, דברים שעד היום הייתי עושה רק במיילים כי שם יש לי גוגל טרנסלייט.

במקום ללמוד ולשנן חומר, אני פשוט מאמן את עצמי לחיות את החיים שלי באנגלית ולחשוב באנגלית. אם יש מישהו שיש לו את החשש הזה שישמעו אותו מדבר, את הפחד לטעות ואת התסכול שהיה לי – אני מבטיח לכם שאקספרס בשבילכם ואתם יודעים שאני לא ממליץ על כל אחד.

5/5

Yoav Maor

Co-founder, Purple

החוויה שלי באקספרס מעולה. 

מעבר לעובדה שאנגלית יוצאת ממני היום באופן הרבה יותר טבעי, התכנית הביאה איתה גם אנשים מדהימים, דרכם פיתחתי את היכולת לא רק להתבטא, אלא גם להעמיק בנושאים ולהביע רגשות מורכבים. 

החוויה הזו לא מרגישה כמו למידה; הייתי מגדירה אותה יותר כמו תוספת מגניבה, מרגשת ומהנה, בעוד שדרוג והעשרת האנגלית קורים באופן די טבעי. כאן כנראה הקסם שלה. 

כשנרשמתי לא ידעתי לאן אני נכנסת, והיום אני מבינה שזו אחת ההחלטות הטובות שלקחתי. 

עד לפני כמה חודשים הרגשתי שאנגלית מפחיתה ממני, שאני נתפסת פחות טובה כשהיא בתמונה. היום אני מתרכזת בחוויה עצמה. אני לא "מאבדת אותי" באנגלית, אלא לומדת עוד יותר על עצמי דרכה.

5/5

Sivan Shimoni

Operations Manager at Camilyo

הגעתי לאקספרס לאחר שתקופה ארוכה חיפשתי מורה לאנגלית שילווה אותי לקראת כנס גדול שנערך השנה בזום בפני מאות אנשים, כנס בינלאומי שימצב את החברה שלי ואותי במקום מאוד ייחודי בתעשייה ולא רציתי להתפשר בבחירה. ניסיתי מכונים וכמה מורים פרטיים מהשמות הגדולים ביותר בתחום אבל לא הצלחתי להתמיד. אקספרס קלטו כבר בשיחה הראשונית על מה הולכים לעבוד. מהר מאוד הבין בדיוק איפה החולשות שלי ועל מה  צריך לעבוד, שנים שדיברתי באנגלית ללא חלקים שלמים מהשפה שדאגתי להסתיר ולהימנע מלהרחיב בנושאים מסוימים.

תהליך של למידת שפה מחדש ממש גרם לי להסתכל על הרבה תחומים מחדש, גרם לי להבין איפה טעיתי, להכיר בטעויות ולהתמודד איתן באופן יום יומי כדי להשתפר. השיטה של אקספרס הופכת את החשיבה וההתמודדות לחלק מהשגרה היומית והכריחה אותי להיות טוב יותר ולא לפחד להתמודד עם האתגר שהצבתי לעצמי.

ה"אתגר" הזה הוא היום תנאי בסיסי להצלחה כמעט בכל תחום ובאקספרס פשוט יודעים לעשות את זה. תודה!

5/5

Idan Cohen

Founder and CEO at Pick a Pier

לראשונה בחיי אני מוצאת את עצמי משתמשת באנגלית באופן וולנטרי בלי שאף אחד מכריח אותי, סתם בשביל הכיף, ומחפשת הזדמנויות לדבר ולהשתמש בה ביומיום ובעבודה. מצאתי חברה שדוברת אנגלית ואני מדברת איתה ברמה היומית וגם עם בן הזוג שלי. זה פשוט מתמקד בי ובחיים שלי ולא בחוקים של השפה האנגלית, ואז מתוך עניין ונגישות אני פשוט עושה את זה.

אני חושבת שזו הפעם הראשונה בחיים שלי שהכוח והידע לשפר את האנגלית שלי ברמה היומית נמצא אצלי ואני לא תלויה בספר או חוברת עבודה. התחלתי להיות יותר מעורבת בעבודה בפרויקטים ופגישות בינ"ל, שואלת שאלות ויורדת לעומק העניין במקום להישאר באזור הנוחות שלי, ותוך כדי מתקנת את עצמי ומשתפרת

5/5

Anat Keren

Clinical Manager, XRHealth

מי שלא למד אנגלית באקספרס, לא למד אנגלית בחייו.
השיטה הייחודית של נועם ללימודי אנגלית תסגור כל פער שיש לך בנוגע לשפה, תפתח ותעשיר את הידע והביטחון העצמי שלך במישור האישי והמקצועי כאחדבאקספרס למדתי איך לחשוב באנגלית לפני הרילוקיישן ללונדון. תתכוננו ליהנות מכל שלב בדרך!

5/5

Yael Bar

Marketing & Creative Director

מכירים את אזור השוליים הזה בצד של הכביש,
איפה שמאיצים כדי להשתלב בתנועה אחרי עצירה ממושכת בצד?

זו אקספרס עבורי, הכנה מצוינת לעבודה החדשה שלי. ניתנה לי האפשרות לטעות, 
לקבל פידבקים, ולתקן, וכך לשפר את הדקדוק שלי שהיה ברמה נמוכה מאוד. הבחנתי בחולשות שלי ואיך לתקן

אותן. הייתה לי חווית לימוד נפלאה ללא לחץ או שיפוטיות.
צברתי את הביטחון העצמי שאני צריכה עבור החיים פה בדבלין, אז המון תודה על זה!

5/5

Gali Belleli

EMEA Senior HR Advisor at Verison Media

אקספרס זה בדיוק הקורס שחיפשתי כל החיים!
בעזרת השיטות המגניבות והיצירתיות טיפלנו בדיוק בנקודות הבעייתיות. זה לא עוד סתם קורס באנגלית, אלא קורס שמותאם במדויק לכל אחד.  כיום אני מסוגלת לנהל שיחות בנושאים שונים ולא רק בנושאים טכניים הקשורים לעבודה כאשר רוב המשרד שלי דוברי אנגלית. ליווי אישי, זמינות לכל שאלה גם במהלך היום בהחלט יתרון נוסף באקספרס.
אז אם אתם רוצים לדבר אנגלית בחופשיות בכל נושא ובכל מקום, אקספרס זה בדיוק מה שחיפשתם :)

5/5

Liora Naginski

Technical Operations manager at Cymbio

עד הסדנה גם את האנגלית שידעתי בקושי העזתי לדבר להשמיע בפגישות או בשיחות עם חול. מאז הסדנה נעלם לי הפחד לדבר עם אנשים באנגלית, גם עם אנשים זרים. בחצי שנה האחרונה, נתתי פיצ'ים באנגלית, ניהלתי פגישות ושיחות וידאו באנגלית ודיברתי ספונטנית עם דוברי אנגלית בכנסים.

היה לי בלאגן בראש בכל הנושא של הטיית גופים וזמנים. מאז, הכל יותר ברור ומסודר לי בראש. אני מנסח מיילים במהירות וכשאני בודק אותם בטרנסלייט הם יוצאים כמעט ללא שגיאות.

5/5

Matar Stiglitz

Founder&CEO CodyMe

אנגלית ממש חשובה לי. חלק גדול מהלקוחות שלי הם דוברי אנגלית, ואני טס הרבה מהעבודה. בעזרת שיטת אקספרס שיפרתי את האנגלית שלי מרמה של תיכון, לרמה שאני מצפה לה בעולם העסקי.

במהלך הקורס ראיתי שיפור ברמה השבועית ביכולת שלי לדבר עם הלקוחות שלי ולבטא את עצמי. קפץ לי הביטחון העצמי משמעותית והשתפר השטף. כיום אני מדבר בלי לעצור, אני לא צריך לחשוב על 'מה ואיך', אני פשוט מדבר. קשה לתאר את זה, זה פשוט נכנס לי לסיסטם.

5/5

Dima Shaposhnykov

CST360 Cyber Security Specialist

הצגתי בכבוד בכנס את העבודה בכימיה שעשיתי בבר אילן. מזל שיש כנסים והזדמנויות לעצור ולראות כמה עברת וכמה עשית וסוף סוף להתגאות בזה. 

תודה ענקית לסדנת אקספרס דיבור באנגלית ששיפרה מאוד את הביטחון העצמי שלי! היום לראשונה הרגשתי נוח עם עצמי לדבר באנגלית וגם לבחור בעצמי את האנגלית.

5/5

Lena Trifonov

PhD, Medicinal and Pharmaceutical Chemistry

השיטה של אקספרס היא ייחודית ומדהימה. המאמנים מעולים וחיוביים, מתגאה לומר שאני לומד אצלם – המלצתי לכל מי שאני מכיר. ללמוד שפה זה דבר שדורש המון סבלנות טכניקה וכוח רצון. אקספרס משלבת את שלושתם בדרך מהנה וכיפית שמשאירה לך את המידע במח. הם משלבים גאונות עם יחסי אנוש מעולים.

5/5

Yohay Sponder

Standup Comedian

כולם מלמדים אנגלית, אבל רק לאקספרס יש באמת שיטה.
שיטת אקספרס עזרה לי לבטא את עצמי על הבמה עם יותר ביטחון עצמי בצורה אינטואיטיבית וחופשית ומהירה עם פחות סימני שאלה. הידע והתשוקה של המאמנים ללמד אנגלית תרמו לחוויית ביטחון שלי. אני ממליץ על השיטה כי היא פשוט גרמה לי לדבר אנגלית

5/5

Shahar Hason

Standup Comedian

אקספרס לא דומה לשום דבר אחר שאתם מכירים, קשה להסביר את זה. כל פעם שהייתי צריך לנהל שיחה באנגלית, דו שיח עם קולגות לעבודה, קליינטים וסתם ברחוב, הייתי נמנע ומתחמק… שובר שיניים ומגמגם או איכשהו מעביר את השיחה לצ'אט… ואז נכנסתי לאקספרס. הסדנה עוסקת בדבר ממש פשוט – לחיות באנגלית. אחרי הסדנה הביטחון עלה משמעותית והתחלתי דבר ולנצל הזדמנויות חדשות. תעשו לעצמכם טובה ענקית ותירשמו.

5/5

Omri Barkan

Lawyer, Afik&Co

ככל שעליתי בדרג הניהולי, הפכתי להיות מנכ"לית של קניון, בתוכי התביישתי כי לא רק שלא ידעתי אנגלית כמו שנדרש ממנכ"לית, אלא שנמנעתי דחיתי מילים או משפטים שהיו נזרקים לאוויר 

והרגשתי ממש out, לא מבינה , לא שייכת ואולי לא ראויה למעמד…

 

התוכנית אפשרה לי להכניס את האנגלית ליומיום שלי ולשלב אותה בכל מקום בעולם תוכן שלי, לאט לאט הרגשתי שאני נפתחת כמו פרח בשדה שטוף שמש משבוע לשבוע חל שיפור מופלא בביטחון שלי מה שאפשר שלי לקפוץ ביכולת הלמידה שלי.

זה כמו להיות תתרן שלא מצליח להריח כלום (מתוך פחד) ולפתע הריח התחיל להגיע… ואתו החשק, חשקתי מחדש בכל דבר שהריח כמו אנגלית התחלתי לראות סדרות באנגלית ללא תרגום, התרגשתי לגלות כמה שאני יודעת (כי בעבר מרוב שפחדתי שאני לא יודעת פשוט תחזקתי את המוד של "הלא יודעת") התחלתי לקרוא ספר באנגלית, לדבר עם חברים שיש לי באנגלית שחיזקו אותי לאורך הדרך.

 

החלק החזק והטוב בדרך היה שבשיחות בעברית שהייתי מקיימת היו "נפלטות" לי מילים ואפילו משפטים באנגלית, שמתי לב שהמוח שלי ממש עושה את העבודה בשבילי. עברתי שינוי מופלא בעולמי הפנימי, כזה שגרם לי לראות את לין- כיכולה! 

התוכנית והשיטה שנועם פיתח היא גאונית ופשוטה כאחד. החלק היפה בה שאין מה לנסות לזכור, הייתם מאמינים ללמוד אנגלית ולא לנסות לזכור. אז כן זה פשוט ככה. השיטה מבוססת על NLP ומי שמכיר, יבין איזה גאון הוא האדם שפיתח שיטה באופן שתתכנת את המוח בקלות וביעילות.

5/5

Lin Cohen

Master NLP

אנגלית תמיד הייתה עבורי אתגר. אני מבין אנגלית, אני יודע לקרוא אנגלית ואני גם יודע לדבר אנגלית אבל תמיד נמנעתי מלדבר מול אנשים.

היה לי פחד שאני לא "מספיק טוב" ושיצחקו עליי שהאנגלית שלי לא טובה. המטרה שלי בעולם העסקי היא להצעיד את העסק למחוזות חדשים למחוזות שהשפה העברית לא נמצאת בהן רוב העולם מדבר אנגלית והגיע שגם אני אצור ביטחון אישי ואוכל לדבר אנגלית עם אנשים. נרשמתי לסדנת אקספרס כדי לחזק את הביטחון האישי שלי בשפה והתוצאות ישר הגיעו.

אני עושה עסקים עם אנשי עסקים מכל העולם.

לא מפריע לי כבר שאני טועה במילה אחת או שתיים.

איכות השיחות והעומקים עלו כמה וכמה שלבים.

ואני מוצא את עצמי מידי פעם גם שר לעצמי באנגלית. 

אני ממליץ בחום רב על שיטת אקספרס כי היא הפכה את העולם שלי לפשוט וקל יותר.

5/5

Alon Zofiof

CEO, Moral Jewelry

לאקספרס הגעתי אחרי שנתקלתי במודעה ובמספר סרטונים קצרים של נועם – נותן טיפים שימושיים לאנגלית יומיומית בצורה קצת שונה ממה שהייתי רגיל להיחשף עד כה. 
ניסיתי בעבר קורסים במקומות שונים אבל אף קורס לא נתן את הידע, הכלים והיחס כמו שאקספרס נותנים.
הרעיון הוא לשים את התלמיד במרכז ולתת לו כלים שישמשו אותו לאורך כל היום ולא רק התבססות על "זיכרון" או שינון מילים במקרים ספציפיים.
ככל שנשלב את האנגלית בחיי היומיום החל מפעולות פשוטות ועד כתיבת אימייל בעבודה ללקוח בינלאומי או שיחת וועידה הכול עניין של הרגלים ובאקספרס מלמדים אותך לעשות את זה נכון.

5/5

Haim Ger

Affiliate Manager, Plus500

הדרך להבנת דברים מסוימים היא בעזרת חוויה ישירה.

בסדנת אקספרס, נחשפתי לראשונה ללימוד אנגלית דרך חוויה חדשנית, יצירתית, אקטיבית, מרגשת. סוף סוף התעוררה בי שוב המוטיבציה והמחויבות לתהליך השתפרות מתמיד. מעבר ללימוד אנגלית נועם הוא מדריך לחיים!

בעזרת הסדנה השתחררתי ממעצורים פסיכולוגים, 
כמו "איזה בושות מה יקרה אם אני אטעה?…",  מתחזק הביטחון העצמי להביע את עצמך ולהעז לדבר עם אנשים חדשים באנגלית (Networking זה כלי סופר חשוב). 
הרגלים חדשים ובריאים נשזרו בשגרה היומית שלי גם הרבה אחרי הסדנה! ממליצה בחום על סדנת אקספרס זו מתנה לעצמכם לשיפור איכות החיים!

5/5

Ofra Dekel

Biological Engineer & Entrepreneur

כבר בשעה הראשונה באקספרס הבנתי שהגעתי למקום הנכון. מהר מאוד הבנו את הפערים ואת החולשות שלי באנגלית, ובעזרת השיטה של אקספרס השתפרתי פלאים כבר מהשבועות הראשונים. ידעתי במה צריך להתמקד והיופי שכל התרגול נעשה בצורה יום יומית וקלילה

בעבר חששתי לשלוח מייל בעבודה, היום אני מנהל דיונים ארוכים באנגלית בביטחון ובטבעיות
.

5/5

Naor Malca

Software Engineer, HARMAN International

הסדנה עושה את מה שלימודים של שנים לא עושים. היא משנה את כל הגישה ללימוד אנגליתמהשבוע הראשון אשכרה מתחילים לדבר אנגלית, משיעור לשיעור, תבניות הדיבור נעשות נכונות

זה פותח דרך חדשה, מרתקת וכייפית להמשיך ולא חזרה אינסופית לאיזה כלל תאורתי שנשכח ברגע שסוגרים ספר חוקים"

5/5

Olga Saltovski

Business Owner - Moonshine

אחרי הרבה שנים של ניסיונות לשיפור האנגלית, הגעתי לסדנת אקספרס. הסדנה והמאמנים בה נותנים את הכלים והביטחון להתמודד עם מחסומים בשפה האנגלית. רשת הביטחון שנוצרת מאפשרת להתבטא טוב יותר באנגלית במעגלים החברתיים השונים.
שיטת האימון מתייחסת לשגרת היום יום וכך המשימות הופכות להיות מעניינות ומאתגרות
.
ממליץ לכל מי שרוצה לשפר את האנגלית שלו או מי שכבר ויתר והחליט שכנראה לא יצליח להתמודד עם מחסום השפה באנגלית
.

5/5

David Baba

Product Manager

קודם כל שיפרתי את הדימוי האישי שלי,
שזה 90% ממה שהייתי צריכה.

דבר שני, אני חושבת שנגעתם בול בנקודות שהייתי צריכה לשפר כמו ה-In/On/at במקומות, וזמנים.
והכי חשוב, זה פשוט היה כיף!

5/5

Eden Omer

Software Developer